Розробка уроку з математики 4 клас .Ознайомити учнів із загальним випадком множення багатоцифрових чисел на двоцифрові.
Удосконалювати вміння учнів розв'язувати задачі на знаходження числа за двома різницями.
Шкільне методоб’єднання Тишківської ЗШ І-ІІІст. №1
Множення багатоцифрових чисел
на двоцифрові (загальний випадок).
Задачі на знаходження числа
за двома різницями.
Підготувала
вчитель початкових
класів
Гармаш Л.М.
Тема. Множення багатоцифрових чисел на двоцифрові числа. Задачі на знаходження числа за двома
різницями.
Мета. Ознайомити учнів із загальним випадком множення багатоцифрових чисел на двоцифрові.
Удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями.
Хід уроку
І. Оргмомент.
ІІ. Перевірка домашньої роботи.
ІІІ. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Усні обчислення.
1) Гра «Замкни коло».
У грі беруть участь 2 команди, по 6 учнів у кожній. Гравці по черзі виконують дії і результат записують у відповідний кружечок. Команда, учень якої першим впише результат в останній кружок виграє.
2) робота в парах
7кг : 2 (3500г) 2 м : 5 см (40см)
10 дм : 4 (25см) 1год : 5 (12хв)
3) робота в групах
Маса 1/3 кавуна становить 3 кг. Яка маса 2/10 кавуна?
Розв’язання:
Відповідь: 1800 грам.
2. завдання для опитування (диференційоване).
Картка 1 (для учнів із високим рівнем знань)
209 * 67 = 14003
95 * 43 = 4085
756 * 27 = 20412
Картка 2 (для учнів із достатнім рівнем знань)
503 * 68 = 34204
259 * 36 = 9324
Картка 3 (для учнів із середнім і початковим рівнем знань)
95 * 18 = 1710
451 * 45 = 20295
ІV. Фізкульхвилинка.
V.Повідомлення теми і мети уроку.
1. Множення багатоцифрових чисел на двоцифрові учні пояснюють детально за вправою 826.
2. Закріплення вивченого. Впр. 827
14580 * 54 = 787320 4208 * 27 = 113616
8410 * 85 = 714850 3701 * 39 = 144339
Додаткове завдання:
1) 9378 * 46 = 431388 60074 * 49 = 2 943 626
2)
3)
Задача 825
Короткий запис
Швидкість |
Час |
Відстань |
Однакова |
?, на 2 год менше ? |
480км 800км |
План розв’язування
1. На скільки км менше пролетів перший вертоліт ніж другий?
2. Яка швидкість вертольотів?
3. Скільки годин був у польоті перший вертоліт?
4. Скільки годин був у польоті другий вертоліт?
1) 800-480=320 (км) менше
2) 320:2= 160 (км/год) швидкість
3) 480:160= 3 (год) 1-й вертоліт
4) 800:160= 5 (год) 2-й вертоліт
Відповідь: 3год був у польоті перший вертоліт, 5 год був у польоті другий вертоліт.
VІ. Підсумок уроку.
VІІ. Оцінювання учнів (за допомогою фішок)
VІІІ. Домашнє завдання
Розв’язати задачу, приклади (на картках)