Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів
с-ща Керменчик, Волноваського району, Донецької області
Розробка уроку з математики в 2 класі
«Космічна подорож»
Підготувала вчитель
початкових класів
Анна ПЄРКОВА
Тема. Утворення і назви чисел від 89 до 100. Складання числових виразів з дужками за текстовою умовою.
Мета. Ознайомити учнів з утворенням та назвами чисел від 89 до 100; вправляти в лічбі в межах 100; формувати вміння складати вирази на дві дії; розвивати швидкі та точні обчислювальні навички, математичне мовлення, увагу, пам'ять, логічне мислення; формувати навички самоконтролю й само оцінювання, соціальну, комунікативну, навчальну компетенції; виховувати інтерес до уроків математики.
Тип уроку. Комбінований.
Форма проведення. Урок – подорож ( з використанням комп’ютерних технологій).
Обладнання. Картка з девізом уроку, правила роботи в групі, лист, карта подорожі, картка « Каліграфія»; макети ракет, космонавтів; перфокарти, схеми задач, скринька із завданнями, індивідуальний лічильний матеріал( палички), картки для самостійної роботи; ребуси; картки « Зірки успіху», цеглинки ЛЕГО; комп’ютери.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Слово вчителя.
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей усмішкою і миром.
2. Слово учня.
Ми Вам раді, люди добрі, і вітаєм щиро Вас!
І запрошуєм ласкаво на урок у 2-й клас.
3. Девіз уроку:
« Уважність, старанність, праця – наш шлях до знань».
ІІ. Стимулювання та мотивація навчально- пізнавальної діяльності.
Подорож наша математична
Сьогодні цікава і зовсім незвична.
Подорож наша зіркова, космічна.
Любі другокласники!
Запрошую Вас у космічну подорож по країні Математика. На своєму шляху Ви зустрінете багато цікавих перешкод – завдань, з якими, я сподіваюсь, Ви добре впораєтесь. А також, надсилаю Вам карту подорожі, щоб Ви не збилися зі шляху. Успіхів вам!
З повагою королева Математика.
3. Ознайомлення з маршрутом подорожі ( за картою від королеви Математики).
4. « Зірки успіху»
- Діти, у кожного з вас на парті лежить картка з написом « Зірка успіху». На кожному етапі уроку, якщо впорались із завданням, розфарбовуєте промінці у зірочки. В кінці уроку ми перевіримо, чия « Зірка успіху» буде найкраща.
ІІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
Будь готовий до навчання
Ти сьогодні – космонавт.
Починаєм мандрування
Пропоную всім на старт.
а) Побудова ракети з геометричних фігур за зразком.
- Які геометричні фігури використано?
- Щоб запустити ракету ведемо відлік від 10 до 1.
3. Планета « Каліграфія».
- Ми прибули з вами на планету « Каліграфія». Розгляньте уважно малюнок. З яких цифр він складається?
а) Завдання: запишіть числа, що позначають ці цифри, у порядку зростання.
б) Перевірка виконаного завдання. Взаємоперевірка.
- Летимо на планету « Мислитель».
4. Планета « Мислитель».
« Розумова розминка».
а) Повторення правил роботи в групах.
ПРАВИЛА РОБОТИ В ГРУПАХ
б) Гра « Хто сусіди»? Робота в групах на перфокартах.
в) Гра « Де чия ракета?» ( На дошці макети ракет та космонавтів).
Завдання: в яку ракету повинен сісти кожен космонавт? З’єднати стрілочкою космонавта з його ракетою.
г) Розв’язування задач за картками. Робота в групах.
- Складіть і розв’яжіть задачу за малюнком і коротким записом.
І група ІІ група
- Дорогу до планети « Обчислювальних машин» нам вкажуть зірки, якщо ми виконаємо їх завдання.
д) Робота в групах по картках.
- Обчисліть відстань між зірками.
І група
ІІ група
5. Планета « Обчислювальних машин».
а) Гра « Математичний космодром». Робота в парі на комп’ютерах ( по 6 прикладів обчислює кожен учень).
б) Звіт про виконання завдань. Самооцінювання.
ІІІ. Фізкультхвилинка. Планета « Здоров’я».
Ми в ракету дружно сіли
І у космос полетіли.
Раз, два, три, чотири, п’ять
Стали в космосі кружлять.
Покружляли і присіли,
Потім вгору підлетіли.
Вліво, вправо повернулись
До зірочок потягнулись.
Покружляли, оглянулись
І на землю повернулись.
- А зараз наш курс на планету « Новинка».
ІV. Вивчення нового матеріалу. Планета « Новинка».
а) Завдання по групах. Гра « Математичний лабіринт».
- З’єднайте числа в порядку зростання, назвіть їх (цеглинки ЛЕГО)
2. Повідомлення теми та мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми повинні навчитися утворювати і правильно називати числа від 89 до 100.
3. Практична робота з індивідуальним лічильним матеріалом.
а) Викладання за допомогою паличок чисел 89, 90. Робота в парі.
- Як утворити числа 91, 92, 93…?
б) Первинне закріплення. Робота з підручником. № 389.
в) Практична робота. № 390. Робота в парі.
г) Утворення числа 100.
д) Гра « Ланцюжок».
- Назвіть числа від 90 до 100.
Самостійно я працюю,
Помилок не буде – факт.
Я уважно помудрую,
Щоб вийшов добрий результат.
V. Розвиток математичних знань. Планета « Самостійна».
1. Складання та обчислення виразів з дужками. № 392.
2. Самостійна робота ( диференційована).
а) Гра « Чия ракета швидше злетить?» ( ракети мають різнокольорові корпуси залежно від важкості завдання. Розв’язали – підняти картку вгору. Картки учитель збирає).
VІ. Планета “ Ребусидія».
100лиця Мі100 Ли100к
VІІ. Підсумок уроку. Планета « Успіху».
Демонстрування дітьми « Зірок успіху».