вчити писати рядкову букву д;
- продовжити роботу над розвитком навичків письма
рядкових букв в складах та словах;
- сприяти розвиткові мовлення учнів;
- розвивати, зміцнювати м'язи рук і координацію рухів;
- розвивати в дітей логічне мислення, увагу, пам'ять,
зв'язне мовлення;
- виховувати позитивне відношення до процесу письма;
- виховувати почуття дружби, товаришування;
Методи і прийоми: розповідь вчителя, ігрові вправи, драматизація
Тема: Письмо рядкової букви д (де)
Мета: - вчити писати рядкову букву д;
- продовжити роботу над розвитком навичків письма
рядкових букв в складах та словах;
- сприяти розвиткові мовлення учнів;
- розвивати, зміцнювати м’язи рук і координацію рухів;
- розвивати в дітей логічне мислення, увагу, пам'ять,
зв’язне мовлення;
- виховувати позитивне відношення до процесу письма;
- виховувати почуття дружби, товаришування;
Методи і прийоми: розповідь вчителя, ігрові вправи, драматизація
«Ляльковий театр»
Обладнання: казкові персонажі: Лисичка, Зайчик, Ведмідь,
зла чаклунка Анідаг,добра фея, картки (для
розфарбування), букви (рукописні, друковані),
тексти для читання, презентація казки «Про добро»
Хід уроку
І. Організація класу для уроку
Починаємо урок письма. Сьогодні ми будемо вчитися писати нову букву.
Але спочатку повторимо вивчені букви
1. Гра «Звук – буква» (вчитель показує друковану букву, учні називають звук, букву)
2. Гра «Блискавка» (вчитель вчитель показує друковану букву, учні називають звук, букву)
3. Робота з касою букв (вчитель вчитель показує друковану букву, діти відшукують друковану)
Звуко – буквенний аналіз слів
Дим – дім
4.Гра «Піжмурки»
Прочитайте слово, яке заховалося серед букв д (де)
Т Д Р Д А Д Д К Д Т Д О Д Р Д
5. Фізкультхвилинка
ІІ. Молодці, дітки! Гарно слухали на уроці читання. І я запрошую всіх подивитися казочку. Вмощуйтесь зручненько, слухайте і дивиться.
Слайд 1
В одному лісі дружно жили звірі: і зайчики, і лисички, і ведмедики. Всі поважали один одного, ходили в гості, одним словом – товаришували.
Слайд 2
Але раптом сталося лихо.
В цих краях з'явилася злюща чаклунка Анідаг.
Слайд 3
І перестав ліс бути привітним.
Звірі поховалися, пташки перестали співати, тільки було й чути як скріплять від вітру старі дерева
Анідаг: «Ліс мій, а я не можу терпіти дружби! Наказую всі
стежки забути до друзів (зникла в гущавині)
Слайд 4
Зібралися звірята і почали радитися : що ж робити? Як позбавити ліс від такого лиха?
Ведмідь: «Як же нам її вигнати?»
Лисичка: «Мені здається, що Анідаг – хвора.
А хвороба її – страшенна злість, злість від того,
що в неї немає друзів. Давайте відшукаємо її, можливо
врятуємо Анідаг, а дітки нам допоможуть»
Слайд 5
І пішла лисичка лісом.
А ліс був не простий: ні стежок, ні доріжок, зачарований,
а на деревах росли букви.
«Діти, допоможемо Лисичці пройти через ліс?»
Слайд 6
Анідаг: «Що, пройшли ліс? Так я вас не пропущу далі!»
Слайд 7
Раптом насунула хмара – і пішов дощ (Ось пішов дощ!
Діти записують на листочках. Підготовка до написання букви д)
Ніяк Лисичка не може врятуватися від дощу! Покликала вона Ведмедика. А він з’явився з парасолькою
Учитель: «А щоб Лисичка не боялася дощика, давайте розкажемо
закличку про дощик
Іди, іди, дощику!
Зварим тобі борщику!
Тобі каша, а нам борщ
Щоб густіший ішов дощ
Слайд 8
Тепер пішов Ведмедик шукати злу чаклунку.
Бачить на галявині стоїть хатинка. А в тій хатинці жила буква.
Постукав Ведмедик. «Заходьте, будь ласка» - почулося з хатинки
Хоче він зайти – та не може – втомився
(Фізхвилинка для рук)
Слайд 9
Відкрив ведмідь хатинку, а там живе буква
«Його просять, його чекають, а він
Прийде – всі тікають» (дощ)
Запросила буква «д» до себе в гості.
Подивився ведмедик і говорить:
«Я не знаю, як тебе написати. Покличу Вовчика. А він теж не вміє. Дітки! Допоможете?
Письмо «д» - в повітрі
Письмо 1, 2 строчок
Слайд 10
Так сподобалось гостювати звірам, вони навчилися писати букву д, слова з нею, і звірята так розвеселилися, що почали танцювати
Слайд 11
Але тут з’явилася зла чаклунка
«Не радійте! Хоч вас і багато, хоч і навчилися писати букву д, але не зможете виконати завдання: знайдіть в лісі великий дуб, а потім знайдете величезний сундучок, наберіть повний – повнісенький слів, що починаються на букву д.
Не впораєтесь – лихо вам буде» ( діти шукають дуб)
Учитель: «Діти! Шукайте малюнок дуба в своїх зошитах!
Розфарбуйте його – він оживе»
Розфарбування малюнка
Слайд 12
«Знайшли сундучок – заповнюйте словами»
Анідаг: «Ой – ой – ой! Що ж мені робити? Як їх перемогти?
Вони так дружно працюють! І чомусь всім весело.
Я втрачаю силу. Ану. Спробуй дати ще одне
Випробування.
Прочитайте, що написано:
до, ді, ди, ду дім долина
димар домівка
вода Ніна іде в дім
Медок солодкий
Слайд 13
Анідаг: « Ой, ой, ой! Що зі мною?
(з'являється Фея)
«Добрий день, діточки! Ви мене впізнали? А хто ж я така? Та ні
Це ж я була злою чаклункою.
Мене зачаклував злий Змій – бо я - Фея добра і бажаю всім тільки добра. А ви допомогли мені позбавитися чар.
Пам’ятайте! Дружба – велика сила. Та й слово дружба
Починається з тієї букви, яку ви вивчили.
До побачення! Чекаю вас в гості.
Ось і казочці кінець. А хто слухав, писав, читав – молодець!
Слайд 14
ІІІ. Підсумок уроку
Дома розкажете казочку мамі, таткові і подумайте:
Як можна назвати цю казочку? Намалюйте до неї малюнок