У папці подана розробка уроку з презентацією (слайдами до уроку) , фізкультхвилинкою "Ялинка", релаксацією-кольоротерапія "Барви осені" та маршрутами уроку
«Підвищення рівня знань учнів шляхом активного впровадження інформаційних технологій на уроках математики»
Тема уроку:«Розв’язування задач на всі дії з десятковими дробами»
Мета уроку:Узагальнити та систематизувати практичні навички і вміння розв’язувати вправи і задачі на всі дії з десятковими дробами окремо і сумісно з іншими арифметичними діями;
розвивати здібності учнів, логічне мислення;
виховувати працьовитість, кмітливість, тактовність у спілкуванні, повагу до думки та праці однокласників.
Тип уроку:застосування знань, навичок та вмінь.
Обладнання уроку:комп’ютер, проектор, інтернет ресурс - фізкультхвилинка «Ялинка», презентація «Десяткові дроби»,інтернет ресурс – кольоротерапія «Барви весни».
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку.
Доброго дня! Відвідування.
Бажаю гарного настрою, добрих знань.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Фронтально. Черговий звітує про виконання домашніх завдань і вкінці уроку збирає зошити для перевірки.
ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок.
Фронтальне опитування:
Усний рахунок.
2,5*2 = 5; 5*5 = 25; 25+75=100; 100* 2=200; 200:0,1=2000; 2000:5=400;
400:80=5; 5* 1,5=7,5; 7,5+7,5=15; 15*0,8=12
Бажаю вам всім отримати гарні такі ж оцінки.
ІV. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні у нас урок по темі:
«Розв’язування задач на всі дії з десятковими дробами». (слайд 1)
До свого рюкзака ви повинні покласти сьогодні:
Звичайно для цього вам потрібно ввімкнути свою логіку, мислення та знання, які ви вже отримали, вивчаючи теми на множення та ділення десяткових дробів.
Сьогодні ми з вами діти полинемо у світ дитинства - країну казки.
Скажіть мені: «Ви любите казки?»
Отож відчуваю, що вам всім буде приємно зустрітися з казковими героями, допомогти їм, коли вони будуть потребувати вашої допомоги чи підтримки.
Що ж розпочинаємо. У вас є маршрути якими ми будемо рухатися казковою країною.
V.Урок-подорож у країну казок.
Зустріч із стариком Хоттабичем(слайд 2)
Зустріч із Всезнайкою та гідом(слайд 3)
1 маршрутДорога по країні казок (розв’язати задачу №1)(слайд 4)
Дорога складається з из чотирьох ділянок.Перша ділянка має довжину 4,35 км, друга – в 1,5 рази довша першої, третя довша другої на 1,03 км, четверта–в 2,5 рази коротша третьої. Знайдіть довжину дороги.
Розв’язання
І.– 4,35 км.
ІІ. – у 1,5 рази довша, ніж
ІІІ. – на 1,03 км. довша ніж ?
ІV.– в 2,5 рази коротша ніж
Відповідь: 21,452 км
Зустріч з Бабою Ягою через Всезнайку(слайд 5)
2 маршрут(розв’язати рівнянняВідповідь округлити до десятих)(слайд 6)
18,63 : (4,3 +1,2х) = 2,3
4,3+ 1,2х = 18,63:2,3
4,3+ 1,2х = 186,3:23
4,3+ 1,2х = 8,1
1,2х = 8,1 -4,3
1,2х=3,8
Х=3,8:1,2
Х=3,1666667
Х ~ 3,2
3 маршрутЛодочна станція ( розв’язати задачу №2)(слайд 7)
Лодочна база знаходиться в 34,3 км від васвверх по річці. Швидкість течії річки 1,3км/год.Щоб до вас добратися лодочник від базиповинен пливти на лодці 3,5 год. Знайдіть власну швидкість лодки.
Розв’язання
Нехай Хкм/год – власна швидкість лодки, тоді (х+1,3) км/год – швидкість лодки за течією річки.
Для розв’язання цієї задачі нам необхідно скласти рівняння.
(х+1,3)·3,5=34,3
х+1,3= 34,3: 3,5
х+1,3=9,8
х= 9,8-1,3
х= 8,5 (км/год) – власна швидкість лодки.
Відповідь: 8,5 км/год
Фізкультхвилинка ( з інтернет ресурсу - ЯЛИНКА)
Всезнайка побачив карету Кота в чоботях(слайд 8)
4 маршрутземлі Маркіза Карабаса – задача №3(слайд 9)
Площа одного поля207,5 га, а площа другого – на 17 га менша. Скільки пшениці зібрали з обох полів, якщо з кажного гектара першого поля зібрали 32,4 ц, а з кожного гектара другого – 28,6 ц.
Відповідь округліть до цілих.
Розв’язання
І. – 207,5 га з кожного га І по 32,4 ц.
ІІ.– на 17 га менше, ніж з кожного га ІІ по 28,6 ц. ?
Відповідь: 12171 ц.
Гід побачив засмученого Буратіно(слайд 10)
5 маршрутБуратіно (знайти значення виразу)(слайд 11)
(17,228:3,2 + 1,4·2,5):89 = (5,4+3,5): 89 = 8,9:89= 0,1
Прохання гіда допомогти Старику Хоттабичу(слайд 12)
6 маршрут Вставте пропущені цифри(слайд 13)
7 маршрут Самостійна робота(слайд 14)
( множення та ділення на розрядну одиницю )
Самостійна робота: |
|
В а р і а н т 1. 0,824·100 = 82,4 |
В а р і а н т 3. 1,234:0,01 = 123,4 |
В а р і а н т 2. 436,9:1000 = 0,4369 |
В а р і а н т 4. 78,25·0,01 = 0,7825 |
Виберіть правильну відповідь Професія Старика Хоттабича(слайд 15)
Дякую за увагу (слайд 16)
VI. Підсумок уроку.
Запитання, що виникли в учнів.
Що сподобалось?
Що покладете до свого рюкзака?
VII. Домашнє завдання
Розв’язати задачі № 1014 та № 1018 (схожі робили в класі – є як зразок),
Розв’язати рівняння № 1008 (6),
VIIІ. Релаксація - Кольоротерапія «Барви весни»(додаток)
Який колір квітки вам найбільше сподобався?
Які асоціації це викликало?