Тема: Узагальнення з теми «Числівник»
Мета: узагальнити знання про числівник, правильно вживати у мовленні та застосовувати набуті знання про числівник на практиці; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати бажання краще знати українську мову.
Тип уроку: повторення
Хід уроку
І. Організаційна частина.
«Психологічна настановка»
Усміхніться один одному. Подумки побажайте успіхів. Для того, щоб впоратися на уроці із завданнями будьте уважні і стараннні.
Завдання наші такі:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Гра «Детектив»
Збери докупи всю свою увагу! Знайди слова, що позначають кількість предметів, які сховалися в різних частинах мови.
Смородина, сорока, місто, тривога, тризуб.
-Діти, а яка частина мови позначає кількість предметів при лічбі?
ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.
-Сьогодні ми закріплюємо вивчення частини мови – числівник. А також будемо виконувати цікаві вправи та завдання.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
- На які питання відповідають числівники?
- Що означають числівники?
-Де записані лише числівники?
- Встав пропущений числівник у прислів’я.
3. Каліграфічна хвилинка
Фізкультхвилинка
4. Утворіть числівники і запишіть. Складіть речення з двома числівниками на вибір.
3
7 надцять
5
9
5.Розгадування ребусів.
100 лиця гор1а
мі100 3тон г1а ві3на
Слова, які утворилися записати в зошит. До якої частини мови належать слова?
6.Запиши відповіді на запитання
7.
8. Спиши речення, записуючи числівники словами. В дужках постав питання.
9. Серед поданих слів вибери числівники
Одинадцятий, відро, малюю, сімдесят, двадцять чотири, сорок, сіре, маркер, бігти, двадцятий.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Які солова називають числівником?
- На які питання вони відповідають?
- Що вам найбільше сподобалося?
- Що запам’яталося?