Розробка уроку з української мови для 1 класу на тему: "Читання тексту з літерою Рр“

Про матеріал
Розробка уроку з української мови для 1 класу на тему: "Читання тексту з літерою Рр“. Метою уроку є: повторити і закріпити знання про вивчені букви; удосконалювати навички читання слів і речень з вивченою буквою, вдосконалювати навички побудови звуко-складових моделей. Містить роботу за підручником М.С. Вашуленко, Н.Ф. Скрипченко.
Перегляд файлу

Українська мова

Тема: Читання тексту з літерою Рр

Мета: повторити і закріпити знання про вивчені букви; удосконалювати навички читання слів і речень з вивченою буквою, вдосконалювати навички побудови звуко-складових моделей; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, увагу, мислення; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи.

Обладнання: предметні малюнки, таблиця для читання складів, картки з текстом для читання.

Тип уроку: узагальнення й систематизації отриманих знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Букв вже вивчено чимало.

Час згадати їх усі.

Тож урок я пропоную:

На повторення провести.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Читання складів із буквою ер

— Яку букву ми повторювали на попередньому уроці читання? Які звуки вона позначає?

— Прочитайте склади, надруковані на дошці.

ра ру ро ри рі

— Як ви здогадалися, коли треба було вимовляти твердий приголосний звук [р], а коли — м’який [р’]?

2. Гра «Допиши букву»

На дошці записані елементи вивчених букв, учні дописують букву і називають її.

а, о, у, и, м, і, н, л, с, в, к, р

3. Гра „Знайди звук [р]“

Орел, рубає, комар, кролик, бар, ріпка, огірок, капуста, морква, роса.

4. Робота над чистомовкою

Рі-рі-рі, рі-рі-рі!

Кріт сидить в своїй норі.

Ра-ра-ра,ра-ра-ра!

Йде до школи дітвора.

Рі-рі-рі,рі-рі-рі!

Добре в школі дітворі.

5. Розучування скоромовки

Ремез, ремез, ремезята,

У кущі лозовім хата.

Майстровита ремез птичка,

Бо гніздо, мов рукавичка.

6. Робота з складовою таблицею

 

а

о

у

и

і

кв

ква

кво

 

кви

 

ск

 

 

ску

 

скі

вс

вса

всо

 

вси

всі

кр

 

 

кру

кри

 

мр

мра

 

мру

 

мрі

— Прочитайте надруковані склади.

— Які склади пропущені?

— Читання складів рядочками, стовпчиками з нарощуванням темпу.

7. Звуко-буквений аналіз слова

— Послухайте вірш. Про що в ньому йдеться?

Ранній ранок росами

Трави посріблив,

Ніженьками босими

Я росинки збив.

Де не збив – промінчики

У росі горять,

І ромашок вінчики

Радісно бринять.

Один учень на дошці, а решта – на парті складають звукову схему слова ранок. Потім підписують звуки відповідними буквами.

 

 

— Чи доводилося вам влітку гуляти рано і бачити росу, на якій виблискують промінчики сонця? Розкажіть.

Фізкультхвилинка

Що ж, мабуть, прийшла пора

Трохи відпочити,

Я вас хочу на зарядку.

Друзі, запросити.

Руки вгору піднімаєм,

Швидко вниз їх опускаєм.

Нахил вправо, нахил вліво —

Повторімо знову вміло.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

— Сьогодні ви будете читати слова, речення з вивченими буквами, будувати звуко-складові моделі, вивчите скоромовку. Поговоримо про ранок біля ріки, про красу рідного краю. А для цього треба правильно виконати багато завдань. Отже, налаштуйтесь на плідну й сумлінну працю.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Виокремлення речень з мовного потоку

— Послухайте, будь ласка, текст і спробуйте визначити, скіль­ки в ньому речень:

Сонце заходить. Гори чорніють. Пташечка тихне. Поле німіє.

Після повторного прослуховування, учні відтворюють ті речення, які вони запам’ятали. Потім складають їх спільну графіч­ну модель.

— Тепер приготуйте свої долоньки. Плескайте щоразу, як по­чуєте кінець речення.

Настав теплий ранок. Зійшло ясне сонечко. Весело заспівали пташки.

2. Робота над словами

миска

Лиска

риска

іриска

омар

комар

крона

крок

урок

сирок

кулінар

самовар

Іванко

Іринка

Мирон

Каріна

Марко

Кирило

— Прочитайте слова, що починаються голосним звуком.

— Зачитайте слова, що пишуться з великої літери.

— Знайдіть і зачитайте односкладові слова.

— Знайдіть і зачитайте слово, що означає професію людини.

— Складіть його звукову модель.

— Складіть речення зі словом, що вам найбільше сподобалось.

3. Гра «Знайди схему»

— Прочитайте слова, серед записаних слів знайдіть те, що відповідає пода­ній схемі.

Роса, кіт, ірис, ранок.

4. Опрацювання тексту «Ранок коло ріки»

1) Розглядання малюнку

— Де знаходяться хлопчики? Чим вони займаються?

— Яка природа оточує дітей? Чим вони можуть милуватися?

— Який настрій викликає у вас малюнок до тексту?

2) Читання тексту учителем

— Як описується краса ранку?

— Що роблять біля ріки Роман і Руслан?

— Яких риб ловив Романко? А кого виловив Руслан?

— Хто пригостив Мурку рибою?

3) Читання тексту учнями

Після аналізу учні напівголосно самостійно читають текст. Окремі діти виразно читають текст уголос. Учитель слідкує за інтонуванням останнього окличного речення.

4) Робота над скоромовкою

У Ірини ірис ріс.

Читання скоромовки тихо і повільно; голосніше та швидше; голосно і швидко.

V. Підведення підсумків уроку

— Яку букву ми продовжували вивчати? Які звуки вона позначає?

— Чого навчилися на уроці?

— Про що ми читали на уроці?

Гра «Закінчи речення»

— Сьогодні на уроці я вчився...

— Найбільше мені сподобалося...

— Я запам’ятав...

— На наступному уроці хочу навчитися...

 

doc
Додано
31 січня 2019
Переглядів
1086
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку