Розробка уроку з української мови для 1 класу на тему: "Закріплення вміння читати тексти з вивченими буквами. Робота з дитячою книгою. Г.Бойко «Веселинки»“

Про матеріал
Розробка уроку з української мови для 1 класу на тему: "Закріплення вміння читати тексти з вивченими буквами. Робота з дитячою книгою. Г.Бойко «Веселинки»“. Метою уроку є: закріпити знання учнів про звукові значення вивчених букв; удосконалювати вміння читати тексти з вивченими буквами, розвивати усне мовлення учнів, їх творчі здібності; збагачувати їхній словниковий запас; розвивати вміння слухати і розуміти прочитані учителем гумористичні твори, відповідати на питання.
Перегляд файлу

Українська мова

Тема: Закріплення вміння читати тексти з вивченими буквами. Робота з дитячою книгою. Г.Бойко «Веселинки».

Мета: закріпити знання учнів про звукові значення вивчених букв; удосконалювати вміння читати тексти з вивченими буквами, вміння роботи звуковий аналіз слів; розвивати усне мовлення учнів, їх творчі здібності; збагачувати їхній словниковий запас; розвивати вміння слухати і розуміти прочитані учителем гумористичні твори, відповідати на питання; виховувати товариськість, бажання допомагати одне одному.

Обладнання: предметні малюнки, таблиця для читання складів.

Тип уроку: узагальнення й систематизації отриманих знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

1. Бліц-опитування

На дошці написані букви. Учитель швидко показує букву, учні називають її, а також звуки, що вона позначає на письмі.

А, О, У, И, І, М, Н, Л, В, С, К, Р

2. Робота над загадками

— Відгадайте загадки.

Хто на берег не виходить,

У воді таночки водить,

Поміж ряски грається,

Від людей ховається. (Риба)

Блищить, біжить, гадючиться

все по низині крутиться. (Ріка)

Назвіть перший звук у слові риба, ріка. Чим відрізня­ється перший звук у словах риба і ріка? Назвіть букву, якою ці звуки позначаються на письмі.

Назвіть букви, що позначають приголосні звуки у цих словах.

Назвіть голосні звуки.

— Проаналізуйте і запишіть звукову модель слів риба, ріка.

3. Гра «Впіймай звук [р]»

Учні мають з’ясувати, де знаходиться звук [р], [р’] — на початку, в середи­ні чи в кінці слова.

Ранець, орел, мурашник, морозиво, явір, рік, промінь, дріт, рись, рядно, рюкзак, крем.

4. Робота з складовою таблицею

— Прочитайте надруковані склади.

— Які склади пропущені?

— Читання складів рядочками, стовпчиками з нарощуванням темпу.

5. Читання слів

1) Вправа «Чарівні квадрати»

— Складіть слова по горизонталі та по вертикалі.

(мило, сіно, сини, нива, мили, лосі, нова)

2) Гра «Впізнай з першого погляду»

м..м.., м..л.., в..н, с..сн.., н..с..л.., к..л..н..

— Назвіть односкладові, трискладові слова.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

— Сьогодні ми будемо удосконалювати вміння читати тексти з усіма вивченими буквами. А також познайомимось зі збіркою веселих творів українського письменника Грицька Бойка.

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення й узагальнення вивченого матеріалу

1. Розгадування загадок. Складання звукових моделей слів-відгадок

Ні дощами, ні снігами
За сто років не розмить.
Але хлопці – хулігани
Можуть м’ячиком розбить. (Вікно)

Як купатися ідеш

І мене також береш.

Я гладеньке й запашне,

Ти намилюєш мене.

Всі мікроби змило

Я — корисне…(мило)

Він не ходить, а задкує,

рибка з нього, знай, кепкує.

Має клешні той дивак,

здогадалися? Це … (рак)

Дерев’яні хлопці
Лежать у коробці.
Коли з нами граються,
То вогнем займаються. (Сірники)

Що це за будинок
Ходить без доріжки,
Схожий він на колобок,
А під дахом ріжки? (Равлик)

От так чудо із чудес:
Простягнувся до небес
І працює поміж хмар.
Що це? Будівельний … (Кран)

2. Робота в парах

Кожна пара отримує картку із завданням: прочитати речення, скласти його графічну модель.

(Коло малини Оксанка.)

3. Читання тексту. Гра «Мікрофон по колу»

Учні об’єднуються в групи, рахуючи: один, два, три, чотири. Кожна група отримує завдання.

1-ша картка. У мима ниси ванІ і ваСа. ваСа сивно носі. ванІ вивло мівсо.

2-га картка. лоКо вини ліс. У сілі соківи нисос. А он киоси, линака.

3-тя картка. Он лаАл і наЛі. ниВо ліма. У лиАл монли. У ниЛі линама.

4-та картка. У колиМи сако. Він сивко носі. А ваКла носі силано.

Презентація роботи груп.

4. Робота над ребусами

Ві3на   Ві7

— Що спільного в цих ребусах?

— З одним зі слів побудуйте речення.

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти.

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз.

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть.

А тепер їх опустіть.

Підстрибніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд.

V. Робота з дитячою книгою. Г.Бойко «Веселинки».

1. Колективне розглядання книжки

— Подивіться на обкладинку. На обкладинці написана назва книжки.

Кого зобразив художник на кожній обкладинці? Як ви думаєте чому?

Як ви вважаєте, що таке веселинки?

Смішинка (веселинка) — невеличкий прозовий чи поетичний твір, в якому розповідається про якусь смішну життєву ситуацію.

2. Бесіда про значення оптимістичного ставлення до життя, вміння бачити смішне в житті, значення сміху в житті людини та позитивний його вплив на здоров’я

3. Читання, обговорення та інсценування веселинок Грицька Бойка

Чому Тимко подряпаний

— Чому це ти подряпаний? —

Юрко Тимка пита.

Тимко йому відказує:

— Та я ж купав кота!

— А я от не подряпаний,

Хоч теж купав свого...

— Еге, ти ж не викручував

І не сушив його!

— За що ж кіт подряпав Тимка?

Швидко відповів

Коли прийшов зі школи внук,

Дідусь щоденник взяв до рук:

— Завіщо двійку ти схопив?

— За те, що швидко відповів...

— За те, що швидко? — гримнув дід.

За це ж п’ятірки ставить слід!

— Та що ви, діду, кричите?

Сказав я швидко, та не те...

— Чому ж хлопчик отримав двійку? Чи завжди потрібно поспі­шати?

— Прочитайте прислів’я. Визначте, яке з них передає повчаль­ний зміст смішинки.

• Не спіши руками, а спіши — головою.

• Без охоти нема роботи.

• Не роби нікому того, що тобі не мило.

Друге місце

— От я біг на лижнім кросі —

Не віддихаюсь і досі!

Друге місце я зайняв,

І татусь мене обняв...

— Ну, а бігло ж вас багато?

— Бігли вдвох ми: я і тато!

— Чи справді хлопчик посів призове місце? Чому ви так ува­жаєте?

Змагання

— Чого з ганчірками весь клас?

— За чистоту змагання в нас!

— Ну, а чого так розкричались?

— Бо ми за тишу вже змагались!

— Що розсмішило вас у цьому творі? Що примусило замисли­тися?

Де Іванко?

— Де Іванко? — запитав наш учитель Тому.

— Та він ногу поламав і побіг додому!

(Тома – ім’я, скорочено від Тамара)

— Чи може таке статися? Як потрібно було відповісти вчителе­ві правильно?

4. Складання смішинок учнями

— Чи сподобались вам веселинки?

— Спробуйте самі скласти смішинку.

VІ. Підведення підсумків уроку

— Яка веселинка Грицька Бойка вам сподобалася найбільше? Що було в ній смішного?

— З якою метою, на вашу думку, автор написав ці смішинки?

— Чого навчалися на уроці? Що сподобалося, а що здалося найскладнішим?

Гра «Доповніть риму»

Ось і дзвоник пролунав,

Він мені і вам...,

Що урок вже час кінчати,

Треба йти...

 

doc
Додано
31 січня 2019
Переглядів
1282
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку