Українська мова 3 клас
Контрольна робота. Письмовий переказ: «Котик і їжачок»
Мета. Перевірити вміння учнів переказувати текст, логічно, зв’язано
викладати думки,сприяти збагаченню лексичного запасу,активізувати
його;
Обладнання: зображенням головних героїв тексту: їжака та котика, загадки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Мозковий штурм
ІІІ. Підготовча робота
Загадки
Вдень я сплю, а прийде ніч,
Отоді вже інша річ!
Я виходжу полювати –
Стережись мишва хвостата.
Не злічити скільки штук
За життя я з’їв гадюк.
Я колючий, мов будяк,
Усі звуть мене….. (Їжак) Зображення їжака
Має вуса, пишний хвіст
І негарну звичку:
Спершу добре він поїсть,
Потім – миє личко. (Котик) Зображення котика
- Отже героями нашого уроку будуть котик та їжачок. Давайте пофантазуємо що може їх об’єднати ?
( Висловлювання дітей)
IV. Робота над текстом.
Читання тексту вчителем.
КОТИК І ЇЖАЧОК
За Василем Сухомлинським
Один Мисливецьзнайшов у лісі маленького їжачка. Загорнув його в хустинку й приніс додому. Поклав на підлозі в кімнаті.
У кутку сидів маленький котик. Він і думає: "Що це за сірий клубочок?"
Плигнув котик, простягнув лапку й поторкав їжачка. Та вколовся й жалібно занявкав. А їжачок злякався й сховав голівку.
Мисливець налив у тарілочку молока й поставив на підлогу. Котик пив молоко, а їжачок боявся й підійти. Але згодом посмілів, підійшов до тарілочки й став хлебтати разом із котиком.
Вони подружили. Поруч лягали спати, а увечері ходили вдвох до лісу на прогулянку.
Бесіда за змістом та мовний аналіз тексту.
V. Колективне складання плану тексту і запис його на дошці.
VI. Повторне читання тексту самостійно.
- Що нового для себе ви дізналися з даного тексту? Висловіть свої враження від прочитаного.
VІI. Усний переказ тексту за планом.
(Запропонувати спершу тим діткам, у кого малий словниковий запас та слабо розвинене зв’язне мовлення)
VІІІ. Словниково - орфографічна підготовка.
Орфограми: мисливець, хустинка, плигнув, поторкав,занявчав, згодом, хлебтати, увечері.
Пояснення написання розділових знаків.
ІХ. Самостійне написання переказу.
Індивідуальна допомога.
X. Підсумки уроку.
Вибіркова перевірка робіт. Зачитати тексти, які написали дітки.