Розробка уроку з української мови " Прикметник. Слова, які називають ознаки предметів.

Про матеріал
Цю розробку можна використовувати при вивченні прикметника у 2 класі.В ній є і цікаві завдання для дітей, і робота з казковими героями Суржиком і Мовкою.
Перегляд файлу

 

 

 

Урок  української мови в 2 класі

 

Тема: Прикметник. Слова, які називають ознаки предметів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Прикметник. Слова, які називають ознаки предметів.

 

Мета: розглянути з дітьми нову частину мови – прикметник, з’ясувати, що означає, на які питання відповідає; вчити розрізняти прикметник від інших частин мови; формувати вміння робити звуко – буквений аналіз слів;

розвивати усне мовлення, мислення, увагу, пам'ять; виховувати бажання дізнаватися нове; інтерес до вивчення рідної мови.

 

Навчальна діяльність                                               Очікувані результати

Перевірка домашнього завдання                 Розташовує слова у потрібні групи, ставлячи

                                                                        питання до них

Мотивація уроку                                          Сприймає усні реплики, відповідає на питання

Каліграфічна хвилинка                                Аналізує звуко – буквений склад слова

Робота з підручником                                  Відповідає на питання за змістом

                                                                        прочитаного, співвідносить текст з

                                                                        малюнком

Робота в зошитах                                          Пише розбірливо, охайно. Самостійно

                                                                        розташовує речення у зошиті

Коментоване письмо                                    Добирає питання до частин мови, охайно

                                                                        робить записи на дошці та в зошитах

Гра від Мови та Суржика                             Впізнає слова, які відповідають на питання

                                                                        який? Яка? Яке? Які? Добирає необхідні

                                                                        прикметники у текст

Усвідомлення правила                                 Уважно читають, відтворюють важливу

                                                                        інформацію

Робота з таблицею                                        Добирає до предмета відповідні ознаки

 

Обладнання: проектор, картки зі словами – частинами мови, малюнок Царівни

 

                                                      Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.Перевірка домашнього завдання

Гра «Знайди місце». На дошці картки зі словами (різними частинами мови). Завдання дітей: розподілити картки на дві групи – іменники та інші частини мови.

Після гри діти роблять висновок: що таке іменник?

(слова: Україна, хата, малювати, зелений, квітка, гарний, учень.

2.Мотивація уроку

-Діти, сьогодні до нас прийшов гість. Відгадайте загадку і дізнаєтесь хто це

                       Вдень світ божий затуляє,

                       А вночі все освіщає.

                       Місяць під косой блищить,

                       А на лобі зірка сяє. (Царівна Лебідь)

-З якої казки ця Царівна? (демонстрація малюнка Царівни)

-В яких казках ще зустрічається ця героїня?

3.Каліграфічна хвилинка

-На який звук починається слово «царівна»?

-Охарактеризуйте його.

-Якою буквою позначаємо звук [ц]?

-Пропишіть рядок великої та малої букви «це»

Ц ц

-Діти, а яка вона, Царівна?

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку

-Сьогодні ми познайомимось з такою частиною мови, яка вказує на ознаку предмета і відповідає на питання Який? Яка? Яке? Чий? Чия? Чиє?

ІV. Робота над новим матеріалом

1.Робота за підручником (с.58, вправа 150)

-У нашої Царівни є помічниці, а які – дізнаєтесь із текста в підручнику. Прочитайте цей текст. (Читає Дікарєв Артем)

        Були собі царівни – барви. Вони одягли шовкові сукні, кожна – свою улюблену: червону, оранжеву, жовту, зелену, блакитну, синю, фіолетову – та подалися до квітника.

-Які помічники у Царівни?

-В які сукні вони одяглися?

-Куди подалися царівни – барви?

-Подивіться на малюнок та скажіть, чи взялися царівни до роботи?

-Прочитайте речення, в якому сказано про кольори суконь.

-Спишіть його в зошити.

2.Робота в зошитах.

Списування одного речення з вправи 150 (Вони одягли шовкові сукні, кожна – свою улюблену: червону, оранжеву, жовту, зелену, блакитну, синю, фіолетову – та подалися до квітника.)

-Прочитайте речення, яке записали.

-Назвіть слова, які вказують на ознаку предмета.

-На які питання відповідають ці слова?

3. Коментоване письмо (вправа 151)

-Розгляньте малюнок. Яким став квітник?

-Прочитайте, в які кольори розфарбували царівни – барви квіти (самостійне читання)

-Про які квіти говориться в тексті?

-Якого вони кольору?

-Запишіть за зразком назви квітів та ознаки за кольорами.

Діти по черзі виконують завдання біля дошки, коментуючи свої дії. Інші діти працюють в зошитах.

(Що?) троянда (яка?) червона

(що?) красоля (яка?) оранжева

(що?) соняшник (який?) жовтий

(що?) м’ята (яка?) зелена

4.Фізхвилинка

 

V. Закріплення  набутих  знань,  формування  вмінь

1.Гра від Мови та Суржика

Інтерактивна гра за допомогою проектора. У текст треба вставити пропущені слова - ознаки предметів. Діти стілосом перетягують слова в потрібні місця у тексті.

Був у Світланки котик,

Вушка у нього … (темні),   

Шерсть …(гладенька),         

Очі…(чорні), а лапки …(пухнасті). 

-Які слова додавали?

-Що вони означають?

2.Усвідомлення правила

-Прочитайте правило на с.59

-Що таке прикметник?

3.Робота з таблицею (с.59, вправа 152)

-Розгляньте таблицю.

-Про що може розповісти прикметник?

-Доберіть прикметники до предметних малюнків (лимон, гарбуз, ложка, стіл)

 

VІ.Підсумок уроку

-З якою частиною мови познайомились?

-Що таке прикметник?

-Доберіть прикметники до слова «учень».

 

VІІ. Домашнє завдання

Списати вірш с.59, вправа 152, підкреслити прикметники

 

docx
Додано
14 січня 2021
Переглядів
749
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку