Розробка уроку за темою: "Множення раціональних чисел".Урок 1.+Презентація

Про матеріал
Розробка першого уроку за темою: "Множення раціональних чисел.Властивості множення"+Презентація
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Множення раціональних чисел. Підготував:вчитель математики. ЗЗОШ №86 Мачулян О. Д.

Номер слайду 2

Мета: вивести та сформулювати правила множення раціональних чисел, базуючись на знаннях учнів про зміст дії множення, познайомити їх з властивостями множення, розпочати роботу з вироблення вмінь застосовувати вивчені правила під час розв’язування вправ, що передбачають виконання множення раціональних чисел; розвивати логічне мислення та обчислювальні навички, усний рахунок; виховувати наполегливість, інтерес до процесу навчання, культуру математичної мови і записів.

Номер слайду 3

Епіграф: «Не сумуй, – сказала Алісa. – Рано чи пізно все стане зрозуміло, все стане на свої місця і вишикується в єдину красиву схему, як мережива. Стане зрозуміло, навіщо все було потрібно, тому що все буде правильно »«Аліса в країні див» Л. Керролл

Номер слайду 4

Задачі1. Ввечері температура повітря становила 00 С. Кожну годину температура знижувалась на 40 С. Якою стала температура через 2 годин2. Ввечері температура повітря становила 00 С. Кожну годину температура знижувалась на 40 С. Якою була температура 2 години тому? 

Номер слайду 5

Розв’язання. Задача №1: Розв’язання:-4*2=-80 Задача №2: Розв’язання: -4*(-2)=80 (так як температура знижувалась на 40 С, а зараз 00 С,то 2 год.тому вона була +80)Отже порівняйте розв’язання задач та зробіть висновки.

Номер слайду 6

Правило множення чисел з різними знаками: Добуток двох чисел з різними знаками-число від’ємне. Щоб помножити два числа з різними знаками, треба помножити їх модулі і перед отриманим добутком поставити знак «-»Правило множення двох від’ємних чисел: Добуток двох від’ємних чисел-число додатне. Щоб помножити два від’ємні числа, достатньо помножити їх модулі.

Номер слайду 7

Правило можна подати схемою:правило множення чисел з різними знаками|1 множник| · |2 множник|=|добуток| -· += - +· -= -правило множення двох чисел з однаковими знаками|1 множник| · |2 множник|=|добуток| +· += - -· - = -

Номер слайду 8

Властивості множення. Для будь-якого раціонального числа аа*(-1)=-а-1*а=-аа*1=1*а=аа*0=0*а=0

Номер слайду 9

-1-0,5125-5/8-35-4,5-525-1-1/8-1/5-7-0,1*15-5-0,5-1125-35-58-4,5-7-1-18-0,1-1525-0,9-0,9.(Усно) На слайді розміщені множники у вигляді краплинок дощу, учням необхідно обчислити вирази та знайти правильні відповіді *𝟏𝟓 

Номер слайду 10

Робота в парах за різнорівневими картками.(Картка 1 – початковий рівень; Картка 2 – середній рівень; Картка 3 – достатній рівень; Картка 4 – високий рівень).{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Картка 1 Виконайте дії за алгоритмом:а) -4*(-8)= в) -5*25= б) 6*(-11)= г) 12*(-5)=План1. Помножити модулі множників.2. Якщо співмножники мають різні знаки, то до результату допиши знак „ – ”.3. Якщо співмножники мають однакові знаки, то до результату допиши знак „ + ”. Картка 2 Виконайте дії:а) -15*4= в) 0,08*(-100)=б) -1*(-5,67)= г)-250*0,001=

Номер слайду 11

Робота в парах за різнорівневими картками.(Картка 1 – початковий рівень; Картка 2 – середній рівень; Картка 3 – достатній рівень; Картка 4 – високий рівень).{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Картка 3 Виконайте дії:а)3,8*(-5)= в) 0,125*(-600)= б)-50*425 = г) −2413*2630= Картка 4 Виконайте дії:а)−214*(-513 )= в) |-0,25|*|- 47|=б)205*|-0,08|= г) -2,8*(-514)= {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}

Номер слайду 12

Відповіді:{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Картка 1 Відповідь: а) 32; в)-125; б) -66; г)-60. Картка 2 Відповідь: а) – 60; в)-8; б) 5,67; г)-0,25 Картка 3 Відповідь: а) –19; в)-75 б) – 8; г)-2 Картка 4 Відповідь: а) 12; в)1 7; б) – 16,4; г) 1{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Картка 1 Відповідь: а) 32; в)-125; б) -66; г)-60. Картка 2 Відповідь: а) – 60; в)-8; б) 5,67; г)-0,25 Картка 3 Відповідь: а) –19; в)-75 б) – 8; г)-2

Номер слайду 13

Рефлексія. Сьогодні я дізнався ... Було цікаво…Було важко…Я виконував завдання ... Я зрозумів, що…Тепер я можу ... Я навчився…У мене вийшло …Я зміг…Я спробував та…Мене здивувало ... Мені захотілось

Перегляд файлу

 

          Урок 1

Тема. Множення раціональних чисел.

Мета. вивести та сформулювати правила множення раціональних чисел, базуючись на знаннях учнів про зміст дії множення, познайомити їх з властивостями множення, розпочати роботу з вироблення вмінь застосовувати вивчені правила  під час розв’язування вправ, що передбачають виконання множення раціональних чисел; розвивати логічне мислення та обчислювальні навички, усний рахунок; виховувати наполегливість, інтерес до процесу навчання, культуру математичної мови і записів.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: комп’ютерна презентація, картки з тестовими завданнями, навчальний відеофільм «Множення раціональних чисел»; Тарасенкова Н.А, Богатирьова І.М., Коломієць І.М., Сердюк З.О. Математика: Підручник для 6 класу- К.: Видавничий дім «Освіта», 2014.

  Епіграф: «Не сумуй, – сказала Алісa. – Рано чи пізно все стане зрозуміло, все стане на свої місця і вишикується в єдину красиву схему, як мережива. Стане зрозуміло, навіщо все було потрібно, тому що все буде правильно.»

(«Аліса в країні див» Л.Керролл) слайд 3

Хід уроку 

І. Організаційний етап.

     Перевірити готовність учнів до уроку. Налаштувати їх на роботу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Учні –консультанти перевіряють наявність завдання в зошитах. Учні класу звіряють  розв’язання виразів із записом зробленим вчителем заздалегідь на відкидній дошці. Учитель відповідає на питання учнів , які виникли під час виконання завдань.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Фронтальне опитування:

Гра « Цікавий смайлик»

Учні по черзі витягують паперові смайлики жовтого  кольоруC:\Users\Оксана\Downloads\смайл11.jpgі зеленогоC:\Users\Оксана\Downloads\зел см.jpg На жовтих смайликах написані теоретичні запитання, а на зелених  вправи для актуалізації вмінь і навичок.


C:\Users\Оксана\Downloads\смайл11.jpg


1.Які числа називаються натуральними ?

2.Які числа називаються цілими?

3.Які числа називаються протилежними?

4.Що таке модуль числа?

5.Яких значень може набувати модуль числа?

6.Чому дорівнює модуль додатного числа?

7.Чому дорівнює модуль від’ємного числа?

8.Чому дорівнює модуль числа 0?

 C:\Users\Оксана\Downloads\зел см.jpg(Усно)

 9. 5*0,2=   і   2*0,5=

10. 4*0,25=   і   8*0,25= 

11.  8*0,125=  і   0,125*100=

12 .1,5*10=   і  0,15* 100=

13.  2,5*0=  і    15*0,1=

14. 125*0,01= і  5,5*1=

IV.Пояснення нового матеріалу

 Разом з вами ми вже навчились додавати і віднімати раціональні числа, сьогодні ж ми навчимося множити раціональні числа та розглянемо властивості множення раціональних чисел. Ви вже вмієте множити додатні числа. А як же виконати множення двох раціональних чисел з різними або з однаковими знаками? Давайте розглянемо декілька задач:

1.Ввечері температура повітря становила 00С. Кожну годину температура знижувалась на 40С. Якою стала температура через 2 години?

Розвязання:-4*2=-80


2.Ввечері температура повітря становила 00С. Кожну годину температура знижувалась на 40С. Якою була температура 2 години тому?

Розв’язання: -4*(-2)=80 (так як температура знижувалась на 40С, а зараз 00С,то 2 год.тому вона була +80)

Отже порівняйте розв’язання задач та зробіть висновки. Слайд 4,5

А тепер давайте порівняємо ваші висновки з правилами у підручнику:п.28 ст.213,ст.214

Правило множення чисел з різними знаками:

Добуток двох чисел з різними знаками-число  від’ємне.

Щоб помножити два числа з різними знаками, треба помножити їх модулі і перед отриманим добутком поставити знак «-».

Запис на дошці: -6*5=-(6*5)=-30

Правило множення  двох від’ємних чисел:

Добуток  двох від’ємних чисел-число додатне.

Щоб помножити два від’ємні числа, достатньо помножити їх модулі

Запис на дошці: -6*(-5)=30 Слайд 6,7

Правило можна подати  схемою:

  1.               правило множення чисел з різними знаками

|1 множник| · |2 множник|=|добуток|

  -· += -

  +· -= -

  1.               правило множення двох чисел з однаковими знаками

|1 множник| · |2 множник|=|добуток|

  +· += -

   -· - = -  Слайд 7      

Учні записують правила у зошит більш зручним для них способом.

(Відео) Пропоную ще одне правило множення раціональних чисел, яким користувались індійські математики .


Властивості множення:

 


Для будь-якого раціонального числа а

  1.               ;
  2.               ;
  3.               Слайд 8

V.Розв’язування вправ


1.(Усно) На слайді  9 розміщені множники у вигляді краплинок дощу, учням необхідно обчислити вирази та знайти правильні відповіді


 

 

 

           


 

 

 

2. №1245, 1248 ст.217 (колективне розв’язування вправ біля дошки з коментуванням та чітким формулюванням правил).

Фізкультхвилинка

3. Робота в парах за різнорівневими картками.

(Картка 1 – початковий рівень; Картка 2 – середній рівень; Картка 3 – достатній рівень; Картка 4 – високий рівень).

Картка 1

 Виконайте дії за  алгоритмом:

а) -4*(-8)=          в) -5*25=          

б) 6*(-11)=         г)  12*(-5)

План

1.Помножити модулі множників.

2. Якщо співмножники мають

    різні знаки, то до результату

    допиши знак „ – ”.

3. Якщо співмножники мають

    однакові знаки, то до 

    результату допиши знак „ + ”.

 

Відповідь:

 а) 32;       в)-125;

 б) -66;      г)-60.

Картка 2

 Виконайте дії:

а)    -15*4=           в) 0,08*(-100)=

б) -1*(-5,67)=       г)-250*0,001=  

Відповідь:

  а) – 60;    в)-8;

  б) 5,67;    г)-0,25

Картка 3

 Виконайте дії:

а)3,8*(-5)=           в) 0,125*(-600)= 

б)-50*  =           г)  *=

 

Відповідь:

 а) –19;       в)-75

 б) – 8;        г)-2

Картка 4

Виконайте дії:

а)*(- )=    в)  |-0,25|*|-|=

б)205*|-0,08|=      г) -2,8*(-)=

 

Відповідь:

 а) 12;          в);

 б) – 16,4;    г) 1

 

Під час виконання учнями завдань вчитель перевіряє правильність виконання вправ, надає необхідні коментарі щодо розв’язування. Слайд  10-12


VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

1. Питання:

  1.               Назвіть компоненти дії множення.
  2.               Як помножити два числа з різними знаками?
  3.               Як помножити два від’ємних числа?
  4.               Який знак має  добуток двох протилежних чисел?
  5.               Чому дорівнює добуток деякого числа і числа 0? числа 1? (-1)?

2. Рефлексія. «Скажи одним реченням». Дітям пропонується набір фраз, які вони повинні доповнити:

  1.               Сьогодні я дізнався ...
  2.               Було цікаво…
  3.               Було важко…
  4.               Я виконував завдання ...
  5.               Я зрозумів, що…
  6.               Тепер я можу ...
  7.               Я навчився…
  8.               У мене вийшло …
  9.               Я зміг…
  10.          Я спробував та…
  11.          Мене здивувало ...
  12.          Мені захотілось   Слайд 13

В результаті такої рефлексії учніі самі оцінюють внесок у те, наскільки продуктивним вийшов урок, відзначають його цікаві моменти і продуктивність.

VІІ.  Домашнє завдання:

       Розділ 4 §28. Обов’язковий рівень № 1246;1249; 1251 ст.217

        Підвищений рівень № 1262 – за бажанням.

 

 

 

 

 

 

 

Використані джерела:

1.https://dovidka.biz.ua/alisa-v-krayini-chudes-golovni-geroyi/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

2.http://megaznaika.com.ua/zagadku/zahadky-pro-knyhu/

3.http://zagadki.org.ua/

4. Гаврилова Т.Д. «Цікава математика».Вид. «Учитель»;

5. Тарасенкова Н.А., Богатирьова І.М., Коломієць І.М., Сердюк З.О. Математика: Підручник для 6 класу- К.: Видавничий дім «Освіта», 2014.

6. Пометун О.І.,Пироженко Л.В. Сучасний урок: Інтерактивні технології навчання.-К.:А.С.К.,2004.-192с.;

 

 

 

zip
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
10 квітня 2019
Переглядів
585
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку