Тема: Додавання та віднімання раціональних чисел
Мета: формувати математичні компетентності: повторити, узагальнити та систематизувати знання учнів про раціональні числа, модуль числа, порівняння раціональних чисел, додавання та віднімання раціональних чисел; перевірити вміння розв’язувати вправи та задачі на додавання та віднімання раціональних чисел. Формувати ключові компетентності: спілкуватися та висловлюватися українською мовою; вживати математичну термінологію; визначати мету своєї діяльності; вміння користуватися он лайн – сервісами для навчального процесу
Тип уроку: узагальнюючий
Обладнання: комп’ютер, проектор, картки з завданнями, посилання на онлайн – ресурси, власні гаджети.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго ранку діти! Я бажаю вам гарного настрою і вдалого дня. Передайте ланцюжком один одному побажання на урок.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Перед вами на дошці розміщені різнокольорові скриньки мудрості.
Кожен з вас оберіть собі скриньку мудрості того кольору, який вам подобається. Давайте з вами відкриємо скриньку і дізнаємося девіз нашого уроку «Знання збираються по краплині, як вода в долині». Надіюсь, що ми з вами сьогодні повторимо та узагальнимо всі ті знання, що отримали на попередніх уроках.
Ми з вами вивчили дії з раціональними числами, тому прийшов час отримані знання узагальнити та систематизувати. Я вас запрошую в подорож країною Раціональних чисел. Щоб не заблукати в цій країні, перед вами на партах лежить маршрут нашого руху. Ми з вами помандруємо різними станціями. Результати відвідування кожної станції фіксуйте в особистій карті мандрівника. Заповніть карту, вписавши в пустий прямокутник своє прізвище та ім'я
КАРТА мандрівника
Станція |
Кількість балів |
№1 Повторювальна |
|
№2 Помилкова |
|
№3 Дослідницька |
|
№4 Невідома |
|
№5 Пошукова |
|
№6 Підсумкова |
|
Оцінка за урок |
|
ІІІ. Систематизація та узагальнення знань. Розв'язування вправ
Перша станція – Повторювальна
На цій станції вам запропоновані запитання на знання основних понять та правил дій з раціональними числами. Перед вами на екрані гра «Випадкове колесо». Кожному учаснику пропонується одне запитання, правильна відповідь – 1 бал.
( посилання на гру https://wordwall.net/uk/resource/10728149 )
Молодці! Завдання, запропоновані на першій станції ми з вами з успіхом виконали. Впишіть кількість балів у свою карту мандрівника. Переходимо до наступної станції.
Друга станція – Помилкова (робота в групах)
Як ви думаєте – чому вона так називається?
Вам пропонується завдання, яке вам необхідно виконати в групах. Об'єднайтеся в групи за кольором скриньок мудрості. Пригадайте правила роботи в групах. Визначте лідера. Завдання лідера – координувати роботу групи. Кожна група отримала картку із завданням. Ваша задача – знайти помилки в прикладах. Постарайтесь не тільки виправити помилки, а й визначити, який пункт того чи іншого алгоритму порушений
Знайти помилки: 32,8 + (- 48, 7) + (- 24,6) + 63,2 = - 169,7 -2,7+(-3,6) = 6,3 -6,7- (-10,8) = -6,7+(-10,8) = -17,5 26-74=48 -3,7+7,52+(-7,3)+(-9,52)=13,0 |
|
Підведемо підсумки. Прошу лідерів оцінити роботу кожного члена групи: 2 бали – приймав активну участь, знаходив та виправляв помилки; 1 бал – приймав участь в обговоренні, але не завжди був активний; 0 балів – не приймав участі.
Третя станція – Дослідницька ( робота в парах)
На цій станції ми з вами попрацюємо з вашими гаджетами. Перед вами картки з QR – кодами. Виконайте завдання та відповідь запишіть у правій частині картки.
|
|
|
|
|
|
На проекторі демонструються відповіді до завдань. Підраховуємо кількість вірно виконаних завдань – це кількість балів, отриманих на цій станції. Переходимо до наступної станції
Четверта станція – Невідома ( робота по рядах)
Перед вами картки із завданнями. Вам необхідно заповнити порожні комірки ( вставити пропущенні числа). Перший учень заповнює перший кружечок і передає наступному. Всього за роботу ви отримуєте 3 бали, якщо ряд впорався із завданням
П'ята станція – Пошукова ( індивідуальна робота)
Зараз ми з вами попрацюємо в додатку Learningapps.org за посиланням
https://learningapps.org/watch?v=pj4q2ctpt21
Вам необхідно виконати завдання та зібрати пазл. За правильно виконане завдання ви отримуєте 2 бали. Не забувайте виставити бали до особистої картки мандрівника.
VІ. Підсумок уроку
Шоста станція – Підсумкова
Наша мандрівка підходить до завершення. Ми дійшли до останньої станції – підсумкової. Дайте відповідь на запитання:
Підрахуйте загальну кількість балів та виставте собі оцінку
Продовжити речення:
Сьогодні я повторив …
На уроці я дізнався …
Мені було складно …
Мене зацікавило …
Тепер я зможу …
Я можу похвалити себе …
Своєю роботою на уроці я …
VІІ. Домашнє завдання
Виконати он лайн тести за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/1qmXAuGFKYCt93etzjL3- 0Uhc6c8180MNoYt83t3VfxU/edit
https://docs.google.com/forms/d/1qmXAuGFKYCt93etzjL3-0Uhc6c8180MNoYt83t3VfxU/edit?usp=sharing