Розробка відкритого уроку для учнів 5-го класу АПОСТРОФ

Про матеріал
Мета: 1). повторити правила вживання апострофа, удосконалювати вміння визначити в словах орфограму «апострофа», формувати орфоепічні та орфографічні навички; 2). розвивати логічне мислення, орфографічну пильність, фонетичний слух; 3). виховувати любов до рідної землі, родини, традицій українського народу.
Перегляд файлу

Тема: Апостроф

 

Мета: 1). повторити правила вживання апострофа, удосконалювати вміння визначити в словах орфограму «апострофа», формувати орфоепічні та орфографічні навички;

2). розвивати логічне мислення, орфографічну пильність, фонетичний слух;

3). виховувати любов до рідної землі, родини, традицій українського народу.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань (формування мовленнєвої компетентності).

Засоби навчання: підручник, орфографічний словник.

 

Хід уроку.

 

І. Організаційний етап.

ІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку, мотивація.

Жив та був малий Апостроф

У житті йому непросто.

Потребує порятунку,

Бо не має він притулку.

Де, скажіть, малюк живе?

В Алфавіті? Ні! Ніде!

І Апостроф за хвилину

Розпитав про все людину,

А людина малюку

Відповідь дала таку:

«Не журись, юначе, так.

Просто ти – друкарський знак

Мусиш бути у словах –

Вим’я, м’ясо і реп’ях,

М’яз, прислів’я, м’яч, під’їзд,

В’юн, м’якуш, бар’єр та з’їзд,

Кип’яток, п’ятак, ім’я

Ось воно – твоє ім’я,

То й живи у тих словах,

Кожне слово – дім твій, дах».

ІІІ. Актуалізація опорних знань

На минулому уроці ми познайомилися з основними правилами правопису апострофу. Сьогодні наша задача – закріпити отримані знання.

Завдання 1. Розставте, де треба, апостроф.

Довір…я, мор…як, мавп…ячий, пір…їна, кам…яний, св….яткувати, сім…я, повітр…яний, дев…ять, полум…я, роз…ятрити, м…який, дерев…яний, черв…як, р…ядно, дит…ясла.     (діти міняються зошитами)

Перевірка (на проекторі правильні відповіді)

 

 

 

Завдання 2. Диктант – переклад.

Запишіть українською мовою: мягкий, мяч, семья, матерью, въезд, любовью, девять, пятнадцать, мясо, мята, молодёжью, подъехать, съезд, имя.

(скласти речення, використавши 3 слова)

А тепер прийшов час відпочити. Але будемо відпочивати працюючи. Слухаємо поезію і знаходимо в ній слова з апострофом…

Перевіряємо результати.

 

Завдання 3. Шукаємо четверте «зайве»

  1. В…язьма,   Прип…ять,   Дем…ян,    Мар…янівка
  2. Хом…як,     мор…як,      горохв..яний,      мавп..ячий
  3. П…ята,    верб…я,      від…ємний,     духм…яний
  4. Пів…Європи,     пів…юрти,     пів…Одеси,     пів…Ялти

 

Завдання 4.  Робота зі словником

Випишіть з орфографічного словника 8 слів з апострофом на різні правила вживання.

 

Завдання 5. Слова, подані в транскрипції, запишіть орфографічно.

  1. Крутиться, як [вйун] в ополонці.
  2. У чужій хаті і тріска [бйе].
  3. З вогню та в [полумйа].

 

Завдання 6. Змініть порядок складів, щоб утворити слова. Поставте, де треба, апостроф.

  1. 2.

 

 

3.

 

 

4.                                                              5.

 

 

Бліц - опитування.

  1. Правильне написання слів вивчає розділ науки про мови … (орфографія)
  2. Поясніть правопис слів буряк – бур’ян.
  3. Скільки звуків у слові – сім’я, чому.
  4. Поясніть відсутність апострофа в слові цвях.

 

IV. Підсумки.

V.   Оцінювання.

VI. Домашнє завдання  

 

 

 

 

 

 

 

Молодіжненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Овідіопольського району Одеської області

 

 

 

 

 

 

 

Розробка відкритого уроку

для учнів 5-го класу

 

АПОСТРОФ

 

 

 

 

 

 

вчителя української мови та літератури,

вищої категорії,

Молодіжненської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Овідіопольського району Одеської області

Шутової Тетяни Анатоліївни

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

с. Молодіжне

2015 р.

 

doc
Додано
2 лютого 2020
Переглядів
696
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку