«Професійно-технічне училище» ВП РАЕС
Розробка
відкритого уроку за темою:
«Тригонометричні функції»
Підготовлено:
викладач математики
Ювковецька Н. Г.
м. Вараш, 2019р.
Тема уроку: Тригонометричні функції.
Мета уроку:
Очікувані результати:
Обладнання: підручники, дидактичний матеріал, комп’ютерні технології.
Тип уроку: повторення, узагальнення і систематизація знань з вивченої теми.
Вид уроку: урок з елементами інтеграції.
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв.)
Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми й мети уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань (3 хв.)
1. Фронтальне опитування.
1) Чому дорівнює?
а) sin2ℒ + сos2ℒ (=1);
б) tgα (=sinα/cosα);
в) сtg2ℒ (=cosα/sinα);
г) tgα* сtg2ℒ (=1);
д) x2 – y2;
2) Гімнастика для розуму. (2 хв.)
|
sinℒ cosℒ 1
4 3 ? |
Слайд 1
Слайд 2
3) Історичні відомості. (2 хв.)
- Поняття Sin ввели індійські вчені, розглядаючи її, як половину хорди. Індійська назва Sin означало, як половина тєтєви лука.
- Назва cos, ctg були введені в 1581 році.
- Значення sin і сos такими як ми користуємось були введені в трудах Ейлера.
- З поняттям tg і сtg вчені зустрілися при розв’язуванні задач на обчислення довжини тіні від стовпа
ІІІ. Формування вмінь та навичок
І ВАРІАНТ |
ІІ ВАРІАНТ |
1.Визначте знаки |
1. Визначте знаки |
а) sin40˚; б) cos130˚; в) sin78˚. |
а) sin50˚; б) cos110˚; в) sin88˚. |
2. Перетворити градусну міру в радіанну |
2. Перетворити градусну міру в радіанну |
60˚ |
90˚ |
3. Спростити вираз |
3. Спростити вираз |
(1 - sinα)*(1 + sinα) |
(1 - cosα)*(1 + cosα) |
4. Якщо sinα = 1 |
4. Якщо sinα = 0 |
то cosα ? |
то cosα ? |
5. Чи можуть sinα і cosα дорівнювати одночасно |
5. Чи можуть sinα і cosα дорівнювати одночасно |
1 і -1 ? |
і ? |
2.Розв’язування вправ (15 хв.)
а) Розкласти на множники (учні розв’язують з коментуванням):
1) 1 – sin2ℒ;
2) 1 - cos2ℒ;
3) 1 – tg2ℒ;
4) sin2ℒ - 1;
5) cos2ℒ - 1.
б) Розв’язування вправ з підручника біля дошки
№ 464 (а, б)
а) 2sin2ℒ + 2cos2ℒ = 2(sinℒ - cosℒ);
б) -sin2ℒ - sin2ℒ = -( sin2ℒ);
№ 506 (а, б)
а) ctg 1500˚ = ctg (360˚*4 + 60˚) = ctg 60˚ =
б) cos(-945˚)=cos945˚=cos(720˚+225˚)=cos225˚=cos(180˚+45˚)=-cos45˚=
ІV. Закріплення знань, умінь та навичок
САМОСТІЙНА РОБОТА (10 хв)
І ВАРІАНТ |
ІІ ВАРІАНТ |
1. Спростити вираз: |
1. Спростити вираз: |
а) (1 - ) : б) (1 - )*(1 + ). |
а) (1 - ) : б) (1 - )*(1 + c). |
2. Доведіть тотожність |
2. Доведіть тотожність |
|
|
V. Підбиття підсумків уроку
Гра «І в жарт і в серьйоз» (5 хв.)
VІ. Домашнє завдання (1 хв.)
Додаток 1
Відповіді до математичного диктанту:
І варіант ІІ варіант
1) а)+ б)- в)+ 1)а)+ б)- в)+
2) а) 2)а)
3)cos2ℒ 3) sin2ℒ
4) 0 4) 1
5) ні 5) ні
Перелік літератури