Мета: Узагальнити знання та вміння щодо означення та властивостей арифметичного квадратного кореня. Закріпити вміння вносити та виносити множники з-під знака кореня, додавати, віднімати, множити корені; виконувати скорочення дробів. Формувати навички звільнення від ірраціональності у знаменнику дробу. Розвивати увагу, пам’ять та логічне мислення, а також здатність працювати самостійно та аналізувати результати роботи. Виховувати культуру спілкування, поведінки та математичної грамотності, почуття колективізму.
ЗАКІНЧИТИ РЕЧЕННЯ: 1. Арифметичним квадратним коренем з числа а називається… 2. Корінь з добутку двох невід’ємних чисел дорівнює… 3. Корінь з дробу, чисельник якого невід’ємний, а знаменник додатний, дорівнює… 4. Добуток квадратних коренів дорівнює…. 5. Частка квадратних коренів дорівнює….
Статуя побудована скульптором Фідієм - корінним афінянином. Статуя знаходилась в кінці храму (64x28x20 м). Величавий Зевс возсідав на троні із золота, слонової кістки, чорного дерева і дорогоцінних каменів. Статуя здавалась живою: ось-ось Зевс підніметься із трону. Щоб побачити статую Зевса, треба виконати завдання, яке буде перепусткою до храму
Ми прийшли до Ефесу в VI ст. до н. е. - в давньогрецьке місто і відвідаємо храм Артеміди, який зроблено із чистого мармуру. В головному залі стоїть статуя Артеміди висотою 15 м, вся оздоблена золотом і дорогоцінностями. Артеміда - покровителька міста Ефеса, дочка царя бога Зевса, сестра золотокурого Аполлона. Артеміда - богиня плодоріддя, покровителька тварин і охоти, богиня Місяця; потім богиня ціломудрія, охоронителька породіль. Вона має для вас завдання.
Галікарнас - це столиця Карійської держави (нині місто Бордулі в Турції). Гробниця була побудована в IV ст. до н. е. царицею Артемісією дружиною і рідною сестрою царя Мавсола. Мавзолей - це трьохярусна споруда з мармуру: І ярус. Запокійний храм S = 5000 м кв. , H = 20 м.ІІ ярус. Стройна колонада і тут зберігались жертвопідношення. Ви дізнаєтесь, що було на третьому ярусі, коли звільнитесь від ірраціональності в знаменниках дробів:
V етап. Родос. Колос "Родоський". А тепер знову в путь. В східній частині Середземного моря розташований острів Родос. В центрі, на торговій площі між морем і міськими воротами була поставлена сама найбільша на світі статуя юнака зростом в 36 м. Не всі люди могли обхопити великий палець юнака- статуї. Образ бога Геліоса — покровителя острова (скульптор Харес). Будова тривала 12 років.Інформацію про те, що сталось потім з Колосом Родоським ви дізнаєтесь, коли виконаєте завдання. Завдання:
Тепер ми наближаємось до о. Форос. "Будівля причудлива і дивна. Гора, посеред моря, доходила до самих небес, і вода протікала під цією спорудою, а вона стояла, висячи над морем", - Ахіл Татій так писав у своїй книзі. Простояв Маяк 1500 років. Хто знаходився на вершині будівлі ви дізнаєтесь, коли виконаєтезавдання: VI етап о. Форос "Маяк".
Вирушаємо далі в дорогу. Наступний порт Вавилон. Навуходоносер для дружини Амітіс, яка сумувала в запиленому Вавилоні побудував "висячі сади". На насипних терасах палацу були розбиті "висячі сади". На висоті чотирьохярусної споруди був побудований палац. Кожну терасу покривав великий шар чорнозему, в якому могли пускати коріння дерева. Породи рослин з усього світу привозили в повозах, їх завертали в вологу рогожу.