Розв’язування рівнянь за допомогою основної властивості пропорції

Про матеріал

Тема. Розв'язування рівнянь за допомогою основної властивості пропорції.

Мета: повторити означення та основну властивість пропорції, вчити застосовувати основну властивість пропорції до розв'язування рівнянь;

розвивати логічне мислення, культуру математичних записів, інтерес до математики;

виховувати самостійність, уважність.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок.

Перегляд файлу

 

C:\Users\Евгений\Desktop\відкритий урок\Рисунок1.jpg

 

 

Розробка уроку математики

у 6 класі

на тему:

Розв’язування рівнянь за допомогою основної властивості пропорції

 

 

H:\Documents and Settings\Aida\Рабочий стол\текстуры и фоны, клипарты\картинки математика\algebmra.gif 

 

 

 

 

 

                                                                       Вчителя математики

                                                                       Проїжджанської ЗОШ І–ІІ ст..

                                                                       Протасової

                                                                       Олени Володимирівни

 

 

 

 

 

 

Тема. Розв’язування рівнянь за допомогою основної властивості пропорції.

Мета: повторити означення та основну властивість пропорції, вчити застосовувати основну властивість пропорції до розв’язування рівнянь;

розвивати логічне мислення, культуру математичних записів, інтерес до математики;

виховувати самостійність, уважність.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання: роздатковий матеріал, картки із завданням, картка - смайлик

Підручник: Мерзляк А.Г., Полонський В.Б.,  Якір М.С., Математика. 6 клас .—Х.:

Гімназія, 2014.

                                         Математика цікава тоді,

                                                                                                                   коли живить нашу         

                                                                                                                винахідливість і

                                                                                                                        здатність міркувати.                       

 Д.Пойа

Хід уроку

I. Організаційний етап.

Перевірка готовності учнів до роботи, налаштування на роботу.

II. Перевірка домашнього завдання.

Діти називають результати вправ домашнього завдання за викликом.

III. Актуалізація опорних знань учнів.

  • Що ми вивчали на попередньому уроці?
  • Що називається відношенням?
  • Як називаються члени відношення?
  • Що таке пропорція?
  • Сформулювати основну властивість пропорції.
  • Як знайти невідомий член пропорції?

Учитель. На ім’я класу прийшов лист від Старо­го Чарівника. Давайте відкриємо його і прочитаємо!

«Наймудріші юні математики! Дуже давно у ва­шому затишному класі я заховав цінний напій — напій мудрості. Учні, які його знайдуть і вип'ють хоч один ковток, зможуть переконатися, що вони стали кмітливішими і що їм під силу найважча задача чи приклад. Я знаю, що ви любите Старого Чарівника. Я вас теж дуже люблю і тому хочу, щоб ви знайшли напій мудрості. Шлях до нього — задачі з листа, який лежить у цьому конверті. Не бійтеся труднощів! Хай щастить!»

ІV. Індивідуальна робота.

Учні отримують картки для індивідуальної роботи.                        

           Варіант 1

1.Закінчіть речення: Рівністю двох відношень називається...
2.Запишіть пропорцію 7:21 = 1: 3 Підкресліть її середні  члени. 

              3.Закінчіть речення: У пропорції добуток середніх членів дорівнює..
4. В якому з варіантів правильно розв’язано рівняння?

           1) = ,   х = ;               2) = ,   х = ;

           3)  = ,   х = ;              4) = ,   х = .

            5.Які рівності є правильними?
           а)  =12;        б) = ;   в)   = 6.

          Варіант 2
          1.У пропорції добуток крайніх членів дорівнює...

         2. Запишіть пропорцію  3 :4 = 9 :12.Підкресліть її крайні члени. 

        3.Рівністю двох відношень називається...

        4. В якому з варіантів правильно розв’язано рівняння?

            1) = ,   х = ;               2) = ,   х = ;

            3)  = ,   х = ;              4) = ,   х = .

          5. Які рівності є правильними?

       а)  =12;        б) = ;   в)   = 6.

     V. Розв’язування вправ. Відпрацювання навичок.

Учням повідомляється тема і мета уроку. Діти записують число та тему уроку.

Учні класу поділені на групи І група з середнім рівнем знань, ІІ група з достатнім рівнем    знань, ІІІ група з високим рівнем знань.

Учні І групи працюють колективно, розв’язуючи завдання на дошці під керівництвом учителя(№ 605(1-4)). Учні ІІ(№ 607(1-3)) та ІІІ (№ 607 (4-5)№ 609;№616 (1)) груп самостійно, але після самостійного опрацювання записують свої розв’язання на дошці. Записані завдання на дошці, після пояснення, всі учні записують у зошити .

VІ. Розвиваюча сходинка

Користуючись основною властивістю пропорції розв’яжіть рівняння і за допомогою таблиці складіть вислів.(Діти розподіляються на дві команди)

                                          

Ключ

Розв’язку першого рівняння відповідає словосполучення, яке буде першим і т.д.


І група

  1. -  добрий розум
  2. – не достатньо

5   -    головне - це

1  -     мати лише

6  – раціонально

2  – застосовувати його.

ІІ група

3 -  вчити потрібно

4-   математику

5 – що вона розум

1 – вже тому

6 – до ладу

2 – приводить.


VІІ. Узагальнення вивченого

Кожен учень отримує картку - смайлик

Спонукання учнів до самооцінки. Самооцінка фіксується кожним учнем на аркуші паперу за допомогою зображення , яке означає наступне:

  •       Мені все було зрозуміло, я впорався зі всіма самостійними завданнями.

-        Мені було зрозуміло майже все, але під час виконання самостійних завдань я припустився кількох помилок.

-       Мені важко було виконувати запропоновані вправи, але я розумію, що причина – недостатність знань; цей недолік я буду намагатись виправити.

Презентація здійснюється за бажанням

     VІІІ. Домашнє завдання

     Вивчити  § 20;  №№ 617, 620, повторити правила

     ІХ. Підсумок уроку

    Оцінювання роботи учнів.                                                                          Що є найбільшим у світі?

- Простір.

- Що є найбільшим?

- Розум.

- Що є наймудрішим?

- Час.

- Що є найприємнішим?

- Досягти бажаного.

 

 

Картка для роботи на урок.

 Алгоритм розв'язування рівнянь вигляду = де невідомий один із членів.

1) Записати основну властивість пропорції ad = b c.

2) Знайти невідомий множник

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ключ

Ключ


 

Розв’язку першого рівняння відповідає

 словосполучення, яке буде першим і т.д.


І група

  1. -  добрий розум
  2. – не достатньо

5   -    головне - це

1  -     мати лише

6  – раціонально

2  – застосовувати його.

 

 

Розв’язку першого рівняння відповідає словосполучення, яке буде першим і т.д.

ІІ група

3 -  вчити потрібно

4-   математику

5 – що вона розум

1 – вже тому

6 – до ладу

2 – приводить


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Варіант 1

1.Закінчіть речення: Рівністю двох відношень називається...
2.Запишіть пропорцію 7:21 = 1: 3 Підкресліть її середні  члени. 

              3.Закінчіть речення: У пропорції добуток середніх членів дорівнює..
4. В якому з варіантів правильно розв’язано рівняння?

           1) = ,   х = ;               2) = ,   х = ;

           3)  = ,   х = ;              4) = ,   х = .

            5.Які рівності є правильними?
           а)  =12;        б) = ;   в)   = 6.

       Варіант 2
          1.У пропорції добуток крайніх членів дорівнює...

         2. Запишіть пропорцію  3 :4 = 9 :12.Підкресліть її крайні члени. 

        3.Рівністю двох відношень називається...

        4. В якому з варіантів правильно розв’язано рівняння?

            1) = ,   х = ;               2) = ,   х = ;

            3)  = ,   х = ;              4) = ,   х = .

          5. Які рівності є правильними?

       а)  =12;        б) = ;   в)   = 6.

     Варіант 1

1.Закінчіть речення: Рівністю двох відношень називається...
2.Запишіть пропорцію 7:21 = 1: 3 Підкресліть її середні  члени. 

              3.Закінчіть речення: У пропорції добуток середніх членів дорівнює..
4. В якому з варіантів правильно розв’язано рівняння?

           1) = ,   х = ;               2) = ,   х = ;

           3)  = ,   х = ;              4) = ,   х = .

            5.Які рівності є правильними?
           а)  =12;        б) = ;   в)   = 6.

 Варіант 2
          1.У пропорції добуток крайніх членів дорівнює...

         2. Запишіть пропорцію  3 :4 = 9 :12.Підкресліть її крайні члени. 

        3.Рівністю двох відношень називається...

        4. В якому з варіантів правильно розв’язано рівняння?

            1) = ,   х = ;               2) = ,   х = ;

            3)  = ,   х = ;              4) = ,   х = .

          5. Які рівності є правильними?

       а)  =12;        б) = ;   в)   = 6.

Варіант 1

1.Закінчіть речення: Рівністю двох відношень називається...
2.Запишіть пропорцію 7:21 = 1: 3 Підкресліть її середні  члени. 

              3.Закінчіть речення: У пропорції добуток середніх членів дорівнює..
4. В якому з варіантів правильно розв’язано рівняння?

           1) = ,   х = ;               2) = ,   х = ;

           3)  = ,   х = ;              4) = ,   х = .

            5.Які рівності є правильними?
           а)  =12;        б) = ;   в)   = 6.

 

 Варіант 2
          1.У пропорції добуток крайніх членів дорівнює...

         2. Запишіть пропорцію  3 :4 = 9 :12.Підкресліть її крайні члени. 

        3.Рівністю двох відношень називається...

        4. В якому з варіантів правильно розв’язано рівняння?

            1) = ,   х = ;               2) = ,   х = ;

            3)  = ,   х = ;              4) = ,   х = .

          5. Які рівності є правильними?

       а)  =12;        б) = ;   в)   = 6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Наймудріші юні математики! Дуже давно

 у ва­шому затишному класі я заховав цінний

напій — напій мудрості. Учні, які його

знайдуть і вип'ють хоч один ковток, зможуть переконатися, що вони стали кмітливішими

 і що їм під силу найважча задача чи приклад.

 Я знаю, що ви любите Старого Чарівника.

 Я вас теж дуже люблю і тому хочу, щоб ви знайшли напій мудрості. Шлях до нього —

задачі з листа, який лежить у цьому конверті.

 Не бійтеся труднощів! Хай щастить!»

 

 

Математика цікава тоді,                                                                                                                коли живить нашу                                                                                                                     винахідливість і                                                                                                                     здатність міркувати.

                              Д.Пойа

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 вересня 2018
Переглядів
1867
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку