Урок № 7. Розв’язування вправ і задач з дробовими числами.
Мета: повторити і узагальнити знання про звичайні і десяткові дроби; закріпити вміння виконувати вправи і задачі з дробами на практиці; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати власні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.
Очікувані результати: учні вміють виконувати всі арифметичні дії з дробами.
Тип уроку: повторення навчального матеріалу, формування вмінь.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
Слайд 2. Емоційне налаштування.
Учитель посміхається,
Урок наш починається.
Сіли, діти, всі рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли,
Працювати почали.
Перевірка домашнього завдання
Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Мета уроку:
повторити і узагальнити знання про звичайні і десяткові дроби; закріпити вміння виконувати вправи і задачі з дробами на практиці.
Слайд 5. Повторення навчального матеріалу теми. Математична розминка.
Математична розминка
1. Укажи дріб, що більший за дріб — .
А) Б) В) ; Г) .
2. Знайди периметр прямокутника зі сторонами 6,3 см і 2 см.
А) 8,3 см ; Б) 12,6 см; В) 16,6 см; Г) 15,6 см.
3. Запиши у вигляді десяткового дробу 5
А) 9,05; Б) 5,09; В) 5,9; Г) 5, 009.
Слайд 6-7. Рухлива гра. Фізкультхвилинка.
Фізкультвправи – у пошані,
Їх ми дуже любимо,
За хвилину відпочинем
І знання черпати будемо.
Руки вгору, руки вниз.
Сядь, устань і повернись.
Руки в боки й нахились
Вправо, вліво і вклонись.
Ноги трішки ти зігни
Й навприсядки походи.
Потім млин зроби руками.
Хай цей день щасливим стане
Класна робота
Слайд 8. Формування вмінь. Усне завдання.
(Усно.) Обчисли:
Слайд 9-14. Робота з підручником. виконання завдання 1-3 рівня: № 62, 64, 66, 72, 78, 79.
Завдання № 62.
Запиши в порядку зростання числа 8,09 (Г), 8,7 (Д), 7,2 (У), 8,19 (Р), 8,01 (Ж), 8,1 (О), 8,23(О) та прочитаєш назву обласного центру України. (УЖГОРОД)
Завдання №64.
Розв’яжи рівняння:
1) 1,2х = 6,42; 2) х : 0,02 = 8,97; 3) 5х - 2х = 13,5.
Завдання № 66.
Знайди середнє арифметичне чисел:
1) 12 і 7; 2) 24; 29; 31 і 14; 3) 17,2; 19,3; 18,4; 9,5 і 2,7.
Завдання № 72.
Обчисли зручним способом:
Завдання № 78.
Автомобіль, швидкість якого 67,5 км/год, долає деяку відстань за 11 год. За скільки годин він подолав би цю відстань, якби збільшив швидкість на 15 км/год?
Завдання № 79.
Пішохід пройшов 7,2 км зі швидкістю 4,5 км/год, а потім 8,4 км зі швидкістю 3,5 км/год. Знайди середню швидкість пішохода на всьому шляху.
Слайд 15. Гімнастика для очей.
Слайд 16. Завдання 1. Округли числа:
1) 8,125; 7,25; 4,02; 8,05 до десятих;
2) 7,275; 0,417; 11,211; 9,081 до сотих;
3) 1,7129; 13,0012; 0,0102 до тисячних;
4) 7,23; 19,5; 0,945; 5,002 до одиниць;
5) 167,23; 2823,11 до десятків.
Слайд 17. Завдання 2. Обчисліть зручним способом.
1) 12,5 ∙ 1,9 ∙ 0,08;
2) 9,7 ∙ 7,4 + 9,7 ∙ 1,6;
3) 4,42 ∙ 5,7 - 2,7 ∙ 4,42.
Слайд 18. Завдання 3. Розв’яжи рівняння:
6,72 - (х - 4,8) = 5,137.
Слайд 19. Індивідуальна робота.
Запиши три десяткових дроби, кожний з яких:
1) більший за 4,7 і менший від 4,8;
2) менший від 0,23 і більший за 0,21.
Слайд 20. Завдання для найдопитливіших.
Для яких значень b:
обидва дроби b/9 і 12/b будуть неправильні;
дріб 12/(