Розв'язування задач з тригонометричними функціями

Про матеріал
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про означення тригонометричних функцій гострого кута, їх основні властивості, тригонометричні тотожності, а також про способи застосування набутих знань під час виконання вправ.
Перегляд файлу

 

 

Тема. Розв'язування задач з тригонометричними функціями

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про означення тригонометричних функцій гострого кута, їх основні властивості, три­гонометричні тотожності, а також про способи застосування набутих знань під час виконання вправ.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Наочність та обладнання: конспект 21.

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

Розв'язання завдань домашньої роботи перевіряється за зразком та з коментарем.

 

III. Формулювання мети і завдань уроку

Тема уроку визначає подвійну мету уроку:

1) закріплення знань означень тригонометричних функцій гострого кута, їх властивостей, а також тотожностей для тригонометричних фун­кцій певного гострого кута;

2) продовження роботи із формування вмінь практичного застосу­вання цих відомостей.

 

IV. Відтворення, корекція та систематизація опорних знань

Повторення знань учнів, набутих ними під час вивчення нового матеріалу, частково відбулося в ході перевірки домашнього завдання.

Систематизувати знання учнів можна шляхом розв'язування таких завдань, як завдання на дописування та на пошук помилок (приклади таких завдань — див. попередній урок, етапи формування знань та підбиття підсумків).

 

V. Формування вмінь

Застосування знань у стандартних ситуаціях

Самостійна робота

Варіант 1

  1. За даними рис. 1 знайдіть cos α.

  1. За даними рис. 2 знайдіть х.
  2. За даними рис. З знайдіть х і у.
  3. За даними рис. 4 знайдіть АС.

 

Варіант 2

  1. За даними рис. 5 знайдіть sin a.

  1. За даними рис. 6 знайдіть х.
  2. За даними рис. 7 знайдіть х і у.
  3. За даними рис. 8 знайдіть АС.

 

Застосування знань у нестандартних ситуаціях

  1. Спростіть вираз:

а) ; б) tg2 α (1 sin α)(1 + sin α); в) .

  1. Спростіть вираз:

а) (sin α + cos α)2 + (sin α – cos α)2; б)  ; в) ;  

г) ;   д) ;

e) (1 – sin α)2 + (1 – cos α)2 + (1 + sin α)2 + (1 + cos α)2.

  1. Обчисліть sin α + cos α, якщо sin α cos α = 0,48.
  2. Спростіть вираз:

1) 1 + cos2 α sin2 α; 2) (1 cos α)(1 + cos α);  3) ; 

4) ; 5) 2 – cos2 α – sin2 α; 6) ;

7) ; 8) (sin α – cos α) + 2 sin α cos α;  9) ;

10) ; 11) sin2 α + sin2(90° – α); 12) 1 – cos2(90° – α);

13) sin2 α + tg2 α + cos2 α.

Підсумком цього етапу уроку є виділення основних типів задач із теми та узагальнення способів їх розв'язання (незалежно від рівня складності).

 

VII. Підсумки уроку

Діагностика засвоєння учнями знань та вмінь може бути проведена у формі тестової роботи.

Тестова робота

  1. Яка з тотожностей неправильна?

1)  ;   2) ;

3) ; 4) sin α + cos α = 1.

  1. Спростіть вираз 1 – cos2 α.

1) (1 – cos α)(1 + cos α);  2) - sin2 α; 3) sin α; 4) sin2 α.

  1. Знайдіть cos α, якщо sin α = .

1) ; 2) ; 3) ;  4) .

  1. Знайдіть tg α, якщо sin α = .

1) 4;  2) 3;    3) 2;  4) 1.

  1. Обчисліть значення sin α, якщо tg α = .
    1) ; 2) ; 3) ; 4) .

 

VIII. Домашнє завдання

Повторити зміст основних понять теми.

Розв'язати задачі.

  1. Спростіть вирази:

a) (sin α + cos α)2 + (sin α – cos α)2; б) ; в) .

  1. Обчисліть:

a) cos 45° sin 45° – sin 30°; б) sin 60o cos 30° sin 90°;

в) tg 45° sin 45°; г) 2 ctg 30° sin 60° – cos 60°.

  1. Відомо, що sinА + cosА = 0,5 . Знайдіть sinА cosА.
  2. Обчисліть:

1) cos α ctg α;

2) sin α · ctg α (0° < α < 90°), якщо sin α = .

  1. Спростіть вирази:

1) (sin α + cos α)2 + (sin α – cos α)2;   2) ;

3) (1 + sin α + cos α)(sin α + cos α 1);   4) ;

5) ; 6) ;

7) (1 sin α)2 + (1 cos α)2 + (1 + sin α)2 + (1 + cos α)2.

 

doc
Додано
15 березня 2020
Переглядів
3194
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку