РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИРАЗУ. ( Узагальнюючий урок)

Про матеріал
Розробка уроку з математики, яка містить цікаві завдання та вправи логічного характеру для учнів 2 класу.
Перегляд файлу

Тема: РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИРАЗУ.

( Узагальнюючий урок)

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів розв’язувати задачі за допомогою виразу; формувати вміння порів­нювати вирази, знаходити периметр прямокутника; розвивати кмітливість; вихову­вати бажання надавати допомогу в складній ситуації.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Нумо, перевір, дружок,

Чи готовий ти почати урок?

II. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.

1. Перевірка домашнього завдання (с. 50, завдання 272; 273)

2. Робота за таблицею

3. Складання і розв’язування задачі за короткими записами

      

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

1; 10; 2; 20; 3; ...

 

5. Геометричний матеріал

 

— Які фігури ви бачите?

— Скільки кутів у кожного чотирикутника?

— Знайдіть прямокутники.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі, обчислювати значення виразів, знаходити периметр прямокутника.

IV. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота за підручником (с. 50 – 51)

Завдання 276. Коментоване виконання на дошці

Запишіть вирази й обчисліть їх значення зручним способом.

74 зменшить на суму чисел 8 і 4;

31 збільшить на суму чисел 9 і 8;

суму чисел 7 і 9 збільшить на 53;

суму чисел 58 і 10 зменшить на 7.

Завдання 277. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають рівності; нерівності, у яких поставили знак «більше»; знак «менше».

Завдання 278

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні самостійно розв’язують задачі за коротким записом за допомогою виразу. Учитель перевіряє.

Завдання 279 (фронтально)

2. Фізкультхвилинка

 

3. Самостійна робота

20 + 9

3 + 30

45 – (4 + 9)

9 + (16 – 15)

43 – 3

33 – 30

45 – (14 – 9)

60 – (18 – 8)

4. Гра «Обчисли й обери»

— Обчисліть. Випишіть вирази зі значенням 25; 77; 99.

13 + 12

82 + (19 – 2)

45 + 44

100 – 1

30 – 1

70 + (16 – 9)

62 + 15

38 + 41

5. Офтальмологічна пауза

6.Розв’язування логічних задач

Катя назбирала в парку каштани, Іванна — каштани і жолуді. Коли ді­вчатка перерахували свої знахідки, то виявилося, що кількість зібраного природного матеріалу в них однакова. Якого природного матеріалу дівчатка зібрали більше? (Каштанів) Менше? (Жолудів)

Запишіть суму п’яти непарних чисел, якщо ця сума дорівнює 25. (1 + 3 + + 5 + 7 + 9 = 25)

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

VI. Домашнє завдання

С. 51, завдання 282; 283.

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 березня 2023
Переглядів
221
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку