Розвиваюче заняття з психології на тему:"В якому будиночку живе гном?"

Про матеріал

Розвиваюче заняття з психології на тему:"В якому будиночку живе гном?" у 1-му класі.

Мета:

- познайомити дітей з поняттям «настрій людини»; формувати здібності самоконтролю своїх дій в процесі виконання будь-якої діяльності, соціальну значущість;

- розвивати естетичні почуття, дрібні м'язи пальців;

- виховувати бажання стати активними і добрими учнями.

Перегляд файлу

 

УКРАЇН А

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

«ПЕРШОТРАВНЕВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ» ПЕРШОТРАВНЕВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ НІКОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

                     Розвиваюче заняття з психології на тему:

 

 

 

 

 

                                                                  Підготувала  вчитель

                                                            початкових класів

                                                            Калєйнік  Марина Миколаївна

 

 

2018 р.

Тема. В якому будиночку живе гном?

Мета:

  • познайомити дітей з поняттям «настрій людини»; формувати здібності самоконтролю своїх дій в процесі виконання будь-якої діяльності, соціальну значущість;
  • розвивати естетичні почуття, дрібні м’язи пальців;
  • виховувати бажання стати активними і добрими учнями.

Матеріали:сигнальні картки «смайлики», ілюстрація  до казки « Білосніжка та семеро гномів», малюнки із зображенням будиночків гномів, перезняті на ксероксі, ілюстрація із зображенням кольорів.

Хід уроку

І. Організація класу

  1. Привітання.
  2. Знайомство.
  • Назвіть своє імя і продовжіть речення «У мене хороший настрій, коли…»
  • Я, Інна. У мене хороший настрій,коли…(я бачу маму, співаю, танцюю т.д.)

3.Повторення правил.

Вчитель: «Діти, а яких правил ми повинні дотримуватись на уроці?»

  • Правило піднятої руки.
  • Вмій вислухати.
  • Взаємодопомога.
  • Дисциплінованість.
  • Посміхатися.
  • Бути активним.

Вчитель: «А якого правила ви часто не дотримуєтесь на уроках?

  • Сьогодні постарайтесь виконати всі правила. І хай девіз нашого уроку буде такий»:

               Не просто слухати, а чути

               Не просто дивитися, а бачити

               Не просто відповідати, а міркувати

               Дружно, плідно працювати.

4.Очікування.

- Виберіть «смайлик», що покаже, який би настрій ви б хотіли  б мати на кінець уроку.

ІІ. Основна частина

  1. Вступна бесіда.
  • Зараз діти ми з вами підемо у далеку подорож до лісу. Шлях наш проходитиме через поля, луки. А ось стежка привела нас до лісу. Дерева вкриті яскравими листочками: жовтими, зеленими, червоними, бо настала пора року осінь і ліс прибрався у золоте вбрання. Стежка нас веде все далі в ліс. А ось до нас хтось іде назустріч. Невеличкий казковий чоловічок.
  • Хто ти такий?
  • А хіба ви мене не впізнали?
  • А ви , діти, здогадалися, що то за чоловічок?
  • Так, звісно, це гномик.
  • А звідки ти тут зявився?
  • Я живу в лісі і в мене є ще брати.
  • А чи знаєте ви, діти, скільки братів у гнома? (7)
  • А з якої казки ці гноми? (« Білосніжка та семеро гномів»)
  1. Перегляд демонстраційного матеріалу.
  • Ось на малюнку зображена Білосніжка і її  семеро друзів гномів.
  1. Руханка. Гра «Посмішка».
  2. Мозковий штурм.

Гном: « Дітки, я вас запрошую до себе в гості.»

  • Діти, розгляньте будиночки гномів. Вони ніби однакові, але чомусь такі різні.
  • В який будиночок ви б зайшли у гості?

Висновок: - Звичайно, у гарний, світлий, яскравий, бо у ньому затишно, тепло, привітно, добре, тихо,  спокійно.

  • А якби ми зайшли в інший будиночок, який був пофарбований темними кольорами, як би ми себе почували.
  • Отже ви зрозуміли, що колір може розповісти багато про що.

                   Добрий гном і гном лихий –

                   Кожен дім прикрасив свій.

                   Перехожий вмить впізнав,

                    Хто цей дім розфарбував.

Висновок: - Теплі кольори: червоний, рожевий, оранжевий, жовтий передають радість, тепло, добро, привітність. А холодні кольори: синій, голубий, зелений передають сум, холод, тривогу.

  1. Практична робота.
  • Розфарбуйте будиночок в такі кольори в якому б хотів жити веселий гном.(Малюнки із зображенням будиночків гномів.)

ІІІ. Підсумкова частина

  1. Демонстрація дитячих малюнків.
  • Діти, ви намалювали яскраві, гарні , світлі будиночки. Я  думаю кожен гном хотів би поселитися в ньому.
  1. Завершення тренінгу.
  • Діти візьміть «смайлики» і звіртеся, чи не погіршився у них настрій на кінець уроку.
  1. Прощання.

Діти стають в коло, посміхаються один одному. Обережно передають посмішку в долонях.

docx
Пов’язані теми
Психологія, Розробки уроків
Додано
8 липня 2018
Переглядів
1146
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку