Урок-презентація проекту "Стежками добра по творах Василя Сухомлинського"

Про матеріал

Метою проекту є ознайомити учнів з життям та творчістю В. Сухомлинського,залучити кожного учня до активного пізнавального та творчого процесу, збагатити словниковий запас, розвивати мовлення, мислення, винахідливість,самостійність,творчі здібності; виховувати любов до природи, літературного слова, виховувати доброту, ввічливість, повагу до людей , розвивати почуття краси.

Перегляд файлу

Проект

з позакласного читання

«Стежками добра по творах В.Сухомлинського»

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1241.JPG

3-В клас

Класний керівник Мазур І.В.

2013р.

Тип проекту

За змістом:

-комбнований(інформаційний,Ігровий,творчий);

-міжпредметний (читання + малювання+громадянська освіта).

За терміном виконанн:

-середньостроковий (2 тижні).

За кількістю учасників:

-колективний.

За терторіальною ознакою:

-внутрішній.

Мета проекту: ознайомити учнів з життям та творчістю В. Сухомлинського,залучити кожного учня до активного пізнавального та творчого процесу, збагатити словниковий запас, розвивати мовлення, мислення, винахідливість,самостійність,творчі здібності; виховувати любов до природи, літературного слова, виховувати доброту, ввічливість, повагу до  людей , розвивати почуття краси. 

Проблема проекту:актуальність творів В.Сухомлинського у навчанні і вихованні сучасного учня початкової школи.

Усасники проекту:класний керівник 3-В классу Мазур І.В.,бібліотекар школи Сиротченко Н.В.,учні 3-В классу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І.Підготовчий етап.

Ознайомлення учнів із темою,метою проекту.

ІІ.Етап планування.

Учні классу поділяються на групи,які мають свої завдання

1 група-читанна творів В.Сухомлинського та визначення їх теми та мети.

2 група-виставка малюнків до творів В.Сухомлинського

3 група-інсценуванн деяких творів В.Сухомлинського

Співпраця з бібліотекарем –підготовка презентації «Життя і творчість В.Сухомлинського».

ІІІ.Етап збору матеріалів

Учні добирають матеріали відповідно отриманим завданням

1 група-відвідує міську та шкільну бібліотеки,консультуються з бібліотекарями,вчителем

2 група-співпрацююють з учнями 1 групи,підбирають твори для ілюстрування

3 група-підбирає твори для нсценування,консультуються з вчителем та бібліотекарем ,щодо реалізації сваїх ідей

ІV.Етап аналізу

відбувається узагальнення зібраних матеріалів, формування висновків, а робота вчителя – це спостереження за роботою, її коректування, надання порад.

1 група-складає план стислих переказів обраних творів та готує виставку книжок.

2 група-малює малюнки до обраних творів та оформлює їх у виставку.

3 група-готує маски або костюми для інсценування та проводить репетиції

V. Подання і оцінювання результатів.+ VІ. Презентація проекту.(урок)

Псля того ,як роботу кожної групи було завершено, вчитель у співпраці з бібліотекарем провели урок- презентацію проекту , де кожна група представила свій звіт про проведену роботу.

 

 

 

 

 

Мета:  ознайомити учнів з творами В. Сухомлинського, збагатити словниковий запас, розвивати мовлення, мислення, винахідливість, розвивати любов до природи, літературного слова, виховувати доброту, ввічливість, повагу до  людей , розвивати почуття краси. 

Обладнання: Портрет В.Сухомлинського, книжкова виставка,виставка дитячих малюнків до його творів, огляди студентів читання творів, ÌKT.

Хід уроку

І.Організація класу.

Сьогодні ми з вами, діти, в гостях у чудового  українського  педагога Василя Олександровича  Сухомлинського.  Наш урок буде присвячений 95-річчю з дня народження цієї чудової людини. Світ знає,його як письменника, викладача, вченого.

- Ви знаєте, хто це В.Сухомлинський?

-ви читали його твори?

- І хто вас познайомив з роботами В. Сухомлинського?

 Так от, діти, вчитель, тому що протягом усього життя з ви завжди будуть ваші вчителі.

Емоційне  налаштування

( Вчитель на фоні  музики П.І. Чайковського  «Вальс квітів»  читає  вірш 

                -    Врятує  світ  краса ,- давно  так говорили.

  • Тепер  врятує  світ лиш  доброта.
  • Бо  однієї  вже  краси  занадто мало.
  • Бо  стільки  всюди  зла – людина вже  не та….
  • То ж , люди  на  землі!
  • Спішіть добро  творити !
  • Щоб нам не згинути  у морі зла !
  • Щоб  кожен зміг  серед  краси  прожити,
  • У царстві  справедливості  й добра !

ІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ  ДІЯЛЬНОСТІ

- Сьогодні на уроці  позакласного читання  я пропоную вам поговорити про добро,  добре серце , добрі  справи, про зло , байдужість.

А може  ви ще маленькі   і вам не треба про це говорити ?

                            ( відповіді дітей)

- Чи може  вам добре  і без добра ?

ВПРАВА  « МІКРОФОН»

 ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИЧОК,

Добро - корисна справа.

Доброта - чутливе  , дружнє ставлення до людей.

// Привітність, ласка, прихильність//

  народі  кажуть , що добрий чоловік  надійніше  кам’ яного мосту.

Знайте про це і будьте  надійними і добрими! .

 Таким  був Василь Олександрович  Сухомлинський.

 

 

 

 

 

 

ІІІ.Засвоєння набутих знань

1.ПРЕЗЕНТАЦІЯ БІОГРАФІЇ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГо

 ( Презентація біографії В.О. Сухомлинського )-бібліотекар школи

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1258.JPG

- З деякими творами В.О.Сухомлинського ми вже знайомилися.

 

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1240.JPG

 2.Виставка книг та рекомендації      (усний звіт учнів 1 групи)

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1266.JPG

-- Сьогодні нові твори , нові герої , які допоможуть нам зрозуміти найбільшу мудрість -

                    « Людина приходить у цей світ для добра»

 

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1239.JPG

3.ОПРАЦЮВАННЯ  ТВОРІВ В. СУХОМЛИНСЬКОГО.

Робота над творами,прочитаними самостійно

(усний звіт учнів 1 групи)

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1264.JPG

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1242.JPG

4.Інсценування казок-звіт учнів 3 групи

 

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1251.JPG

 

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1250.JPG

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1255.JPG

 

 

 

C:\Users\Владелец\Desktop\Фото класа\105_1257.JPG

5.Виставка малюнків до обраних творів-звіт учнів 3 групи

(Малюнки прикладаються)

ІV.Підсумок уроку.

Сьогодні ми зустрілися з великим учителем- ВасилмСухомлинським, торкнулися його роботи. Я сподіваюся, що ця зустріч з прекрасним залишиться у вашій душі. Ви будете любити природу, цінувати друзів, отримувати задоволення від прочитання книги, насолоджуватися читанням цікавої книги .  

На закінчення нашого уроку хочу познайомити вас з рекомендаціями В.О.Сухомлинського .                      

Чого не слід робити

1. Відпочивати,коли працюють дорослі.

 2. Сміятися над літнімиі.

 3. Залишати літніх наодинці .

4. Збератись на вулиці без попереджень та не попрощавшись із старшими.

 5. Сидати за стіл, не запросивши старших .

 6.  Вимагати від старших того,чого вони не мають. вони не мають.

7.Перемовлятися із старшими.

 8. Робити те, що засуджують  старші.

 9.Дотускати, щоб старші давали вам те, чого не дозволяють собі.

10. Чекати,пори до тебе привітаються , ви повинні привітатися першими.                                                           В. О. Сухомлинський

 

docx
Додано
26 грудня 2017
Переглядів
6475
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку