Сценарій позакласного заходу «Шевченко генієм піднявся над світами»
|
Мета: показати світову велич Кобзаря, його значимість для всіх людей на планеті, розкрити неосяжність його таланту, визначити роль великого сина українського народу в літературній спадщині, культурі українського народу та інших народів світу, виховувати почуття національної гідності, гордості за великого патріота України, прививати любов та шану до слова українського Пророка. Обладнання: портрет Шевченка у рушнику, розгорнутий «Кобзар», цитати його творів, аудіо- та відеоапаратура, свічка, фільм «Обличчя української історії. Т.Г. Шевченко», презентація «Т.Г.Шевченко. До Дня народження», газети, музичні твори на слава Т.Шевченка. Хід заходу. Розповідь вірша про Польшу Вірш Польша, Польша, тихий крає для закоханих сердець… І не дивлячись на вік твій ти сама хоч під. вінець!
Недарма звуть тебе чарівною Тут старовина і готика поруч живуть, Повисли мости над Віслою-рікою І старі замки погляд до неба ведуть. Тут Міцкевич творив, і серце Шопена лежить, Велична музика склепіння рвала, Людей приводила в нестримне тремтіння І вгору відлітаючи, кудись вела. Кінчається ніч, прокидається ранок, І знову стає в небі сонця схід, А Польша стоїть, посміхаючись ніби, І шле нам свій дружній привіт. Танок «Кроков᾽як».
Випуск новин. Заставка випуску новин, На екрані ведуча -Добрий вечір! В ефірі новини і з вами я, ведуча каналу «Діалог» Тетяна. Сьогодні в новинах: ………………………… А Зараз на зв᾽язку наш кореспондент в Україні Наталья. Наташо, ви нас чуєте? Наташа : Да, я на зв᾽язку, Сьогодні в Києві чудова погода Ведуча: Та ми не про погоду, Наташо!!!!!!!!!!! Н.: Вибачте, то не з тієї програми Ведуча: Наташа, так що у тебе там за новини, хто це там з тобою? Н.: Так, я веду свій репортаж зі школи, де вивчається польська мова. А це такий файний класний хлопець, це Богдан, зірка щколи. На всіх олімпіадах займає І місце, багато знає, і про Польшу також. Ви обіцяли розказати мені про історію та культуру Польші. Богдан: Так,я підготував невеличкий докладик на 20 сторінок, де зібрав в інформацію про історію та культуру Польші. /Читає текст/ ( 1. Легенда про створення Варшави). Наташа: Це дуже цікаво, так, цікаво… (а на словах про історію Польші – починає засинати). Виходить хлопець з книжкою Наташа: Хлопче, ви в цій школі вчитесь? Хлопець: Так Наташа: а що це у вас відбувається, розкажіть, що ж цікавого у вас у відносинах з Польщею. Хлопець: А да, тут делегація приїхала, і ми готуємо концерт. Наташа: О концерт, я дуже люблю концерти. Давай подивимось.
Сценка /Під музику Шопена /. Звучить музична композиція «Зоре моя вечірняя»
У центрі сцени на стіні прикрашений рушником портрет Тараса Шевченка
Хлопчик Матусю, а правда, що небо на залізних стовпах тримається? Діти розповідають: 1) Так робив з дитинства видатний український поет Т.Г. Шевченко 2)Протягом життя він побував у багатьох куточках світу, його твори перекладені багатьма мовами 3) І хоча великий поет ніколи не бував у Польші, він мав багато друзів і серед поляків 4;)Велика кількість віршів та художніх полотен Шевченка було присвячено і сторії та культурі польського народу 5)А в свою чергу повний польський переклад „Кобзаря” 2008 року містить 260 творів, у склад яких входять вірші, поеми, балади. 6)Поезія Тараса Шевченка в польських перекладах вводить польського читача у світ української народної уяви, допомагає польському читачеві відчути український спосіб світосприймання, зрозуміти його символіку, наближає українські прагнення і мрії. Вірш «Сонце гріє, вітер віє»
Хлопець: ну як тобі наші учні? Наташа: Дуже цікаво. Богдан читає; Понадвікова товща часу не стане стіною між нами і поетом. На відміну від небесних світил, які даленіючи, дають нам все менше світла і маліють самі, світила духу людського віддаляючись роками, виростають і посилають все більше і більше променів. Саме Тарас Шевченко є нашою духовною зорею. Наташа: А він що, до сих пір тут? Хлопець: Ну да, він же сказав, що підготував доклад на 20 сторінок. Наташа: Ну й нехай читає, він нам не заважає. Дивимось далі. (Звучить вірш «Думка» у музичному супроводі, на задньому плані танок дівчат) Наташа: Да, тепер я розумію, що Шевченко – це не тільки поезія, а й музика й танок. Хлопець: І не тільки – це ще й історія. Давай подивимось. Звучить уривок з поеми «Гайдамаки» «Гомоніла Україна» Хлопець: Ну ось, ти вже побачила, що в світі немає відомішого і доступнішого широкому загалові письменника, аніж Тарас Шевченко. Наташа: Так, я бачу: його слово не має фальшу, тут все істина. Шульська: Це дорогоцінний спадок для нас , сучасного світу, що Кобзар --- Залишив у спадок новим поколінням
---Залишив і те, що душею народу --- Зовуть недаремно від роду до роду,
---- Як вищу красу і життеву основу, --- Залишив і Мову, Ім’я своє, Слово!
|
|