Дана папка містить сценарій та презентацію до нього, що можуть бути використані організаторами, вчителями біології, природознавства, класними керівниками для проведення лінійки, позакласного заходу, виховної години з нагоди Міжнародного Дня Землі.
1
Виховний захід на тему «Земля – наш дім»
Мета: ознайомити учнів із Міжнародним днем Землі, історією та традиціями його святкування; формувати у них поняття про екологічні проблеми нашої планети; виховувати в них любов до природи; спонукати до природоохоронної діяльності; розвивати комунікативні та творчі здібності учнів; формувати активну життєву позицію.
Матеріальне забезпечення: модель земної кулі, прикрашена вінком з квітів; плакат формату А3 із зображенням контурів Земної кулі, стікери у формі листочків, посудини з розведеною фарбою.
Обладнання: ноутбук, проектор, екран, презентація до виступу.
ХІД ЗАХОДУ
Лунає лірична мелодія і демонструється слайд 1презентації.
1-й учень. Яка прекрасна наша планета! Сьогодні вона іменинниця! 22 квітня жителі блакитної планети відзначають Міжнародний день Землі.
Слайд 2
2-й учень. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
Слайд 3
3-й учень. Вперше День Землі відсвяткували у 1970 році в США. Ця акція мала такий успіх (до акції приєдналось 20 млн. людей), що її вирішили зробити щорічною. Згодом свято поширилося і зараз відзначається по всій планеті.
Слайд 4
4-й учень. У 2009 році на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН це свято було проголошено міжнародним.
Слайд 5
1-й. У планети Земля є свій власний прапор, який представляє собою звичайний космічний знімок блакитної кулі на тлі безкрайнього простору Всесвіту. Авторами фото є екіпаж корабля «Аполлон-17», на шляху до природного супутника Землі -Місяця.
2-й . Безпосередньо Міжнародний день Землі забезпечили оригінальним символом. Це буква грецького алфавіту «тета» зеленого кольору у вигляді вертикального еліпса з горизонтальною перемичкою всередині. Символ красується на білосніжному тлі. Сама буква відповідає числовому значенню - цифрі 9, що уособлює непорушний зв'язок з космосом.
3-й. У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.
Слайд 6
4-й. Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 1954 року. Він відлитий з монет — дитячих пожертв з усіх континентів. У нього також вплавлені ордени та медалі, інші почесні знаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні промовляє: "Хай живе загальний мир у всьому світі".
Слайд 7
Відео планета Земля.
1-й. Який багатий світ навколишній!
Яка моя уява бідна.
Тому готовий стать навколішки
Перед тобою, земле рідна!
2-й. На всій планеті у цей день весняний
Святкується щорічний День Землі.
І недаремно квітень буйнотравий
До цього дня прикрашує її.
Слайд 8
3-й. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.
4-й. Нашу голубу планету часто порівнюють з величезним космічним кораблем, який летить просторами Всесвіту. А людство – екіпаж цього корабля. Красиве і мудре порівняння.
Слайд 9
1-й. Однак ми всі повинні осмислити, що у нашого космічного корабля немає аварійного виходу. Тому й лунає сьогодні: «Тривога на космічному кораблі «Земля»! Майбутнє Землі у небезпеці!»
Слайд 10
2-й.
Пам’ятайте!
Кожної години на нашій планеті :
Слайд 11
3-й.
Пам’ятайте!
Кожної хвилини:
Слайди 12-14
4-й.
Вірш
В життя ввійшла людина непомітно
І тихо землю заселила всюди.
А зникнуть може з гуркотом всесвітнім,
Хоча почути нікому вже буде.
Невже й загроза всеземної смерті
Не змусить нас обачнішими бути?
Дверима можна грюкнуть спересердя,
Планетою ж… Та схаменіться, люди!
Слайд 15
1-й. На день народження звичайно приходять з подарунками. Що ж ми можемо подарувати нашій планеті?
2-й. Посадить кожен деревце —
І буде ліс шуміти.
Давайте зробимо ми це,
Чудово ж буде, діти!
І зацвіте Земля в вінку.
Як будуть всюди квіти.
3-й. І кожну стежечку в’юнку
Ми зможем обсадити.
Джерельця всі розчистим ми
Від краю і до краю.
Давайте будемо людьми
Нас так Земля благає.
Вправа «Подарунок Землі»
Ведучі тримають плакат із зображенням Землі з контурами материків (білі, нерозфарбовані)
Слайд 16
4-й. Погляньте на нашу Землю. У результаті людської діяльності вона втрачає свої барви. То ж давайте всі разом зробимо нашу Землю барвистою. А для цього бажаючі вийдуть на сцену, витягнуть листочок з правилом, якого вони пообіцяють дотримуватися, голосно його зачитають і закріплять свою обіцянку відбитком своєї долоньки на нашій Землі.
Слайд 17
Діти витягують стікери-листочки з правилами, зачитують, вмочують долоньки в зелену фарбу, розведену в тарілці, і ставлять відбиток на контурі Землі
Слайд 18
1-й Дякую, я думаю, що кожен в цьому залі завжди буде дотримуватися даних обіцянок !
2-й «Встав зранку, вмився, привів у порядок себе - приведи в порядок і свою планету», - писав Антуан де Сент-Екзюпері у «Маленькому принці».
Приберемо Землю
Посадим квіти,
Побілим стовбур,
Підберем віти.
Поставим вазу,
Підляєм сходи
І дружно, разом,
Усім народом
У чистій хаті
Помолимось Богу,
Щоб війнам клятим
Забуть дорогу
На нашу Землю,
У нашу хату,
Щоб став довіку
Лиш мирним атом.
Щоб зеленіла
Наша планета -
Шикуйтесь, люди,
Пишіть, поети!
Нехай красою
Буянить літо,
Із святом, Земле!
Радій, привітна!
Слайд 19