Що відомо про Стародавню Індію.

Про матеріал
Урок розроблено за модельною програмою " Досліджуємо історію і суспільство. 5-6 класи.(авт. Пометун.О.І.; Ремех Т.О.; Малієнко Ю.Б.; Мороз П.В.)
Перегляд файлу

Тема: Що відомо про Стародавню Індію.

Мета: 1)дати уявлення про Давню Індію, природно-кліматичні умови і географічне положення, історію утворення найдавніших держав долини річки Інд; 

2)розвивати вміння знаходити загальне в історії розвитку Давньої Індії та інших країн, удосконалювати навички роботи з історичною картою і підручником; засвоїти поняття: «Індостан», «Інд», «Ганг», «арії», «раджа»

 3)розвивати вміння аналізувати, порівнювати, висловлювати і підкріплювати фактами свою думку, працювати з різними видами джерел інформації.

Формувати  компетентності:

-Компетентність спілкування державною мовою для спілкування під час пояснення навчального матеріалу; для вміння переказувати прочитане, висловлювати власну думку в усній та письмовій фор

мі; 

-Інформаційну компетентність для виявлення джерела й авторів    інформації; 

-Математичну компетентність шляхом встановлення хронологічної послідовності

- Соціальну та громадянську компетентності для розуміння важливості вивчення історії та толерантного ставлення до культури

та традицій інших народів.

Тип уроку: вивчення  нового матеріалу

Обладнання: зошити, підручник О.Пометун «Досліджуємо історію і суспільство», історичні атласи, ілюстративний матеріал, 

роздатковий матеріал, мультимедійна презентація, відеоматеріали.

                                       Хід уроку:

І. Організаційний момент

Психолого-емоційне налаштування.

Метод «Кольоротерапія»

Оберіть колір, який відповідає вашому настрою і намалюйте свій настрій на смайлику.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Вправа «Знайди помилку»

     1.Гірська країна, яку називають Занебесним царством (хиба) (Піднебесна імперія)

2.Хуанхе – річка «Горе Китаю» (правда)

     3.Янцзи - найдовша річка, китайці називали її Довга річка (правда)

     4.На північному заході від Індії розташований Китай (хиба)

     5.Першого імператора звали Лю Бан ( Цінь Шіхуанді) хиба

     6.Ієрогліфи - письмові знаки у Китаї  (правда)

7.Імператор Цінь Шіхуанді побудував Велику Китайську стіну (правда)

8.Китайці вирощували гречку та какао (рис та чай) хиба

      9.Китайці винайшли папір, локшину, порох, компас та багато чого. (правда)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку

 Стародавня Китай – країна казкових багатств, але  нам запропонували гарячий тур в країну,  назву якої ви мені скажете після відгадування анаграми.

Я І Д Н І

Отже наша мандрівка до Стародавньої Індії. Щоб отримати путівку, нам необхідно якнайбільше дізнатися про країну: де розташована, який клімат, природні умови, основні заняття, винаходи та суспільний устрій індіанців. Для цього ми повинні виконати завдання.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Робота з картою

  •       На якому острові чи півострові розташована Індія? (п-в Індостан)
  •       Які гори з північного сходу відокремлюють Індію від материка? (Гімалаї)
  •       Води якого океану омивають цю країну? (Індійський)
  •       Які найбільші річки течуть Індією? (Інд, Ганг, Нарбада, Кришна)

 

Метод ( Сторітелінг)

Один із давніх подорожуючих, який побував в Стародавній Індії, розповідав, коли повернувся на батьківщину.

-         Якби ви знали, яка чудова країна Індія,- розповідав він другові,- а на кущах росте біла шерсть.

Друг звичайно не повірив.

-         Ну і вмієш ти вигадувати.

-         Не хочеш вірити - не вір. Я своїми очима бачив, як

-          

-         землероби збирають білу шерсть з кущів, ніби з овець. З неї роблять гарні і  міцні тканини . Але найцікавіше не вовна, а те, що індійці добувають мед без бджіл. Вони видавлюють сік із тростини і виварюють його на вогні. Сік стає твердим і хрускотить на губах, ніби сіль. А на смак він солодший за мед.

-         Брехня! На світі немає нічого солодшого за бджолиний мед!

- Про які заняття індійців ви дізналися?

 

 

 

 

Робота в парах

 

Опрацювати  стр.70. підручника  і заповнити таблицю

Землеробство

Скотарство

Ремесло

 

 

 

 

Ведійська цивілізація

-         Які зміни відбулися в Індії з приходом арійських племен?

Самостійна робота з підручником

Заповнити таблицю

Наслідки арійського завоювання

Асимілювалися з місцевим населенням

Перешли до осілого способу життя

Почали займатися землеробством

Освоїли долини Гангу

Створили нові держави (правителі — раджі)

Фізкультхвилинка «Естафета»

Учні по ланцюжку встають і сідають в єдиному ритмі  - так ,щоб, як тільки сів попередній , встав наступний

 

Вибіркове читання (с. 71-72 підручника).

-         Зачитайте початок речення за його закінченням:

  • … Ашока.
  • …верховним суддею.
  • …буддизм.
  • …послаблення держави.

-         Чому ж цар Ашока зажив слави найвідомішого з індійських царів?

Робота з ілюстрацією.

-         Пояснити на прикладах ,що таке варни?

-         Які були варни?

-         Чи є справедливим ,на твою думку, поділ людей на варни?

V. Узагальнення та систематизація знань.

Гра «Чарівна скринька»

 Учні по черзі дістають запитання з «чарівної скриньки» та дають відповідь на нього

1. Як називались гори на півночі Індостану?

2. Назвіть найбільші річки Індії?

3. Назвіть найдавніші міста що існували в долині Інду?

4. Що було найбільшим багатством для аріїв?

5. Хто такий раджа?

6. Як називались густі, заболочені вічнозелені ліси?

7. За правління якого царя було запроваджено буддизм?

8. Хто був засновником держави Маур'я?

9. Коли Індія зазнала вторгнення аріїв?

 

Вправа «Редагування тексту».

Основним заняттям давніх індійців вважалося …………………………

Сіяли пшеницю, ячмінь, проте найбільше вирощували ……………………

Важливою галуззю сільського господарства стало……………………………..

Займалися індійці і ……………………………………...

VІ. Рефлексія

1) Чи отримали ви сьогодні новий досвід ?

2) Які думки, почуття викликала у вас ця робота ?

    3) Що ви не зрозуміли?

    4)  З чим виникли проблеми?

 VІІ. Домашнє завдання.

1.Опрацювати параграф 19

2.Розгадайте кросворд.

 

  1.    Одне із найдавніших поселень Індії. (Хараппа)
  2.    Джерело багатства держави Ашоки. (податки)
  3.    Хто захопив владу у Магадзі наприкінці 4 ст. до н.е.? (Чандрагупта)
  4.    Гори, що відділяють Індію від Тибету. (Гімалаї)
  5.    «Те, на чому тримається світ». (дхарма)

Яке слово отримали? (акула)

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Kotyk Anna
До підручника
Всесвітня історія. Історія України 6 клас (Пометун О.І., Мороз П.В., Малієнко Ю.Б.)
Додано
31 грудня 2023
Переглядів
494
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку