Шануємо бабусю. Володимир Коломієць « Сиве сонечко »

Про матеріал
познайомити з життям і творчістю Володимира Коломійця; розкрити учням красу і своєрідність його поезій; навчати розуміти поетичну мову, уявляти описані картини; формувати оцінні судження, вміння визначати головну думку твору; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність сприймати звукові, словесні образи, емоційно реагувати на поетичне слово; виховувати любов і повагу до бабусі, старших членів сім’ї .
Перегляд файлу

 

C:\Users\Шувчук\Documents\АИС\Декабрь\Отчеты\Opel\kolomijets.jpg

 

Літературне читання

                     3 клас

 

      Шануємо бабусю.  Володимир Коломієць

C:\Users\Шувчук\Documents\АИС\Декабрь\Отчеты\Opel\1269235.jpg« Сиве сонечко »

 

 

C:\Users\Шувчук\Documents\АИС\Декабрь\Отчеты\Opel\17865.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

2020 рік

 

ТЕМА.   Шануємо бабусю.  Володимир Коломієць « Сиве сонечко»

Мета:  познайомити з життям і творчістю Володимира Коломійця; розкрити                  учням красу і своєрідність його поезій;  навчати  розуміти поетичну мову, уявляти описані картини;  формувати оцінні судження, вміння визначати головну думку твору;  розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність сприймати  звукові, словесні образи, емоційно реагувати на поетичне слово; виховувати любов і повагу до бабусі, старших членів сім’ї .

Обладнання. Презентація до уроку; пазли для повторення ; слова на дошку;                                                          

Хід уроку

  1. Організаційний момент

 

  1. Психологічний настрій. ( СЛАЙД)

На екрані слайд зі словами: (хором читають учні)

Як дзвінок на урок задзвенить,

Стане кожен серйозним в ту мить,

Бо роботи багато у нас,

Хай активно працює весь клас!

 

  • Ну ж бо, зосередьмося, станьмо серйозними і вдумливими, щоб плідно попрацювати. У нас є можливість стати ще розумнішими, уважнішими, кмітливішими. Отже, до роботи!

Ми починаємо урок, а на уроці ми…

Уважні!

Розумні!

Організовані!

Кмітливі!

 

  1. Девіз уроку : « Хто багато читає, той багато знає» ( СЛАЙД)  

ІІ.     Мовленнєва розминка.

  • Що, на вашу думку, роблять актори, щоб говорити зі сцени чітко й зрозуміло? Правильно, відпрацьовують вимову звуків. І ми з вами також виконаємо подібні вправи
  1. Чистомовка» (СЛАЙД)

Ло – ло - ло – сонце зайшло,

Се – се – се – сутінки обгорнуть все.

Уг – уг – уг – тихо стало  навкруг.

Ка – ка – ка – місяць світить з висока

Ять – ять – ять – зірки миготять.

Ець – ець – ець – стихнув вітерець.

 

  1. Робота над скоромовкою. (СЛАЙД)

C:\Users\User\Desktop\i (1).jpg

 

ІІІ.    Перевірка домашнього завдання

 

  1. Гра-вікторина «Упізнай твір та пригадай автора»

Учні сладають пазли і відгадують автора. ( робота в групах) . ( СЛАЙД)

  1. А.Малишко « Вихопивсь дощик поміж заграв»
  2. Д.Білоус « Щедрий вечір»
  3. П. Осадчук « Стежка».

 

  • Який твір читали на попередньому уроці? Хто його автор?
  • Читання вірша « Вітряк»  Д. Павличка.
  • Із чим поет порівнює вітряк? ( із вертольотом)
  • Яка пісня на слова Д.Павличка, тобі знайома? ( « Два кольори»)
  • З якими словами поет звертається до дітей?( « А я маю надію на вас – як ви підростете, на нашій землі буде більше світла»)

 

ІV.   Мотивація навчальної діяльності.

         Повідомлення теми і мети уроку.

 

Гра « Веселка»

 

В Р К О А О Л Д Л О І О Д О М И Н І М О Є И В Ц И Р Ч Ь

 

  • Сьогодні ми ознайомимося з твором  українського поета Володимира  Радіоновича  Коломійця. (СЛАЙД)

 

V.    Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

 

  1. C:\Users\Шувчук\Documents\АИС\Декабрь\Отчеты\Opel\kolomijets.jpgОпрацювання біографічної довідки « В.Коломієць» (с.120).
  2. Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання тексту учнями.

( СЛАЙД  В.КОЛОМІЄЦЬ)

- У якій сім’ї народився Володимир Коломієць?( в сімї вчителів).

- Коли він написав свій перший вірш? ( в 3 класі)

- Як він про це згадує?( Ішов дощ….)

ГЛЕЙ -- Загуслий сік, що виступає на стовбурах деяких фруктових дерев (вишні, черешні, сливи та ін.). 

 

  • Які поетичні збірки для дітей видав поет? ( « Зозулині черевички», « Дід Глід і глоденятко», « Ярмарок див», « Весела оселя», « Лесикова сопілка»).

                           (СЛАЙД)

 

2. Опрацювання вірша В. Коломійця «Сиве сонечко»

      1) Гра «Передбачення».

- Прочитайте назву вірша і спробуйте здогадатися, про кого в ньому йтиметься.

C:\Users\Шувчук\Documents\АИС\Декабрь\Отчеты\Opel\1269235.jpg    

( СЛАЙД -´ СОНЕЧКО)

4.  Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Потім весело всміхнулось  ,

Кругом себе повернулось.

Руки сонцю підставляйте,

З сонцем в піжмурки пограйте.

Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.

 

- Яке сонечко?

- А сиве сонечко. Знаєте про таке?

 

4. Гра « Передбачення»

-  Послухайте вірш В.Коломійця « Сиве сонечко» і спробуйте здогадатися, про кого в ньому йдеться. ( Після прослуховування відповідей учнів –

C:\Users\Шувчук\Documents\АИС\Декабрь\Отчеты\Opel\17865.jpg  (СЛАЙД - БАБУСЯ )

 

     2) Виразне читання вірша вчителем

- Чи сподобався вам вірш?

- Кого поет назвав сивим сонечком?

 

5. Словникова робота. ( СЛАЙД )

- Читання слів уголос «луною» за вчителем, потім – напівголосно в парі одне одному.

 

дітлахи                   робото                      ніжаться

постелі                   турбото                     уранці

гриби                      лежанка                    зранку

тісто                        клопочеться             корзина

ночви                      тупочеться               соромно  

магазин                   потягусеньки           сива

 

Довідкове бюро

ночви посудина домашнього вжитку:для прання білизни, для тіста, для купання;

Wooden_washtub.jpg

 

 

 

 

 

лежанка – низька піч у вигляді тапчана для лежання

c299266673c11d1f6e2f13f185efbcc3.jpg

 

 

 

 

 

 

  1. Асоціативний кущ 

Складемо асоціативний кущ до слова « БАБУСЯ»

 

Результат пошуку зображень за запитом малюнок до твору В.Коломійця сиве сонечко

 

  1. Читання вірша  учнями:
  • «ланцюжком»;
  • тихо і швидко;
  • вибіркове читання

 

  1. Бесіда за прочитаним.
  • Як поет говорить про дітлахів?
  • Якими словами передає нескінченні турботи бабусі?
  • Як ви гадаєте, чи зміниться щось наступного дня в поведінці дітей і бабусі? Що саме?
  • Чи звертається поет до кожного з нас?
  • Які ще вірші про бабуся ви знаєте?
  • Ще є багато пісень про бабусю. Послухайте одну із них.

 

Пісня про бабусю.

 

VІ. Підсумок уроку

  • Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?
  • Хто його автор?
  • Який висновок зробили з прочитаного?
  • А як ви ставитесь до своїх бабусь?
  • Яке свято наближається до нас?
  • І кого ви маєте вітати?
  • А що на подарунки ви їм підготуєте?

 

 

V. Домашнє завдання:

-  Читати виразно вірш;

- Підготувати розповідь  про свою бабусю.

1

 

docx
Додано
28 лютого 2020
Переглядів
996
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку