Складання опису тварини для Вікіпедії та опису тварини як героя оповідання (усно). Порівняння складених висловлень5 клас
Номер слайду 2
Тринадцяте жовтня. Складання опису тварини для Вікіпедії та опису тварини як героя оповідання (усно). Порівняння складених висловлень
Номер слайду 3
Мета: навчити учнів складати опис тварин для Вікіпедії та опису тварини як героя оповідання , розвивати образне мислення, творчу уяву, пам'ять, увагу, підвищувати культуру усного й писемного мовлення, вчити грамотно оформляти текст, дотримуючись особливостей типу мовлення (опис), формувати навички самоконтролю і самоперевірки, за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу формувати естетичні смаки, виховувати любов до всього живого, до природи рідного краю, бажання берегти і любити рідну землю.
Номер слайду 4
Чи любите ви тварин?Щодня ви їх бачите, доглядаєте, допомагаєте їм. Усі вони чимось відрізняються: зовнішнім виглядом, вдачею, звичкам.І, звичайно ж, вам хочеться поділитися своїми враженнями від тваринки, яка особливо подобається. Навчімося ж описувати її. Бесіда• Пригадайте, що таке опис. У реченнях опису тварин, “відомим” є назва самої тварини або її частин тіла, а “новим” – ознаки. Опис – це висловлювання, у якому йдеться про ознаки предмета. Ці ознаки є постійними або одночасними. В описі йдеться про ознаки всього предмета та про ознаки його окремих частин. Для опису можна поставити одне з таких питань: ЯКИЙ? ЯКА? ЯКЕ? ЯКІ?• Які бувають описи? Якими є їх особливості? (Науковий, художній).• Яка структура художнього твору-опису?
Номер слайду 5
Вікіпе́дія (англ. Wikipedia, МФА: [ˌwɪkɪˈpiːdɪə]) — загальнодоступна вільна багатомовна онлайн-енциклопедія, якою опікується неприбуткова організація «Фонд Вікімедіа». Назва утворена від слів «вікі» (технології для створення сайтів) та «енциклопедія». Засновниками Вікіпедії є Ларрі Сенгер та Джиммі Вейлз[1]. Офіційне відкриття відбулося 15 січня 2001 року. Будь-хто, у кого є доступ до читання Вікіпедії, також може редагувати практично всі її статті. Вікіпедія — п'ятий за популярністю вебсайт у світі[3]. Станом на травень 2021 року містить понад 55 млн статей[7], що написані добровольцями з усього світу. Учасників Вікіпедії називають вікіпедистами. В березні 2013 року сайт відвідали понад 517 мільйонів осіб[8]. Як інтернет-довідник Вікіпедія є найбільшою і найпопулярнішою серед подібних сайтів. За обсягом відомостей і тематикою Вікіпедію вважають найповнішою енциклопедією, яку коли-небудь створювали за всю історію людства. Матеріали Вікіпедії, як і інших проєктів Фонду Вікімедіа, є вільними до використання, розповсюдження та вдосконалення на умовах ліцензій Creative Commons Attribution Share-Alike 3.0 Unported та GFDL, а сам сайт проєкту не містить рекламних банерів і працює завдяки добровільним пожертвам[9]. Деякі оператори мобільного зв'язку надають доступ до Вікіпедії без стягнення плати за Інтернет-трафік[прим. 1][10]. Однією з переваг Вікіпедії є можливість подання інформації рідною мовою — сайт складається з 323 мовних розділів. Найбільшою Вікіпедією за кількістю статей є англійська, яка містить понад 6 млн статей.
Номер слайду 6
Зміст. Вікіпедії Назва (За́єць)Зміст1 Походження слова «заєць»2 Спосіб життя3 Зайці в Україні4 Класифікація5 Посилання6 Примітки
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
План характеристики героя При знайомстві і розгляді літературного твору, дуже часто потрібно написати характеристику його героя. По тому, наскільки повно і послідовно ви зможете розкрити образ, можна судити про знання та розуміння змісту художнього твору, а також про вміння виділяти головне і робити висновки.
Номер слайду 11
План опису героя. План1. Зовнішність героя (вік, риси обличчя, одяг, рухи тощо).2. Внутрішній світ героя:а) ставлення до старших і до ровесників;б) уподобання героя;в) вчинки за різних обставин.3. Ставлення інших героїв твору до персонажа.4. Ставлення автора і читача до героя твору.
Номер слайду 12
Опис тварини:1. Дані про героя( головний чи другорядний)2. Опис тварини:а) розмір;б) масть;в) шерсть (хутро, шкіра);г) форма тулуба;д) мордочка, очі, ніс, вуха тощо;е) особливості вдачі.3. Ставлення інших героїв твору до персонажа. 4. Моє ставлення до тварини.
Номер слайду 13
Творче конструювання. Випишіть назви ознак на місці пропусків. Скористайтеся довідкою. У білки … тіло, вкрите … шерстю, і … хвіст. На … голівці – два вушка з … китичками. … очиці нагадують … намистинки. Хвіст і мордочка у звірка …, ніж усе тільце, а черевце - … . Довідка. Видовжене, рудою пухнастою, пишний, маленькій, темними, маленькі чорні, блискучі, темніші, світліше.