Мета: Формувати вміння висловлювати свої спостереження через слово.
Вчити учнів вживати прикметники під час опису калини. Розвивати
спостережливість, зв'язне мовлення. Виховувати в дітей почуття прекрасного,
любов до природи
Складання твору-опису «Червоная калинонька»
Тема: «Червоная калинонька»
Мета: Формувати вміння висловлювати свої спостереження через слово.
Вчити учнів вживати прикметники під час опису калини. Розвивати
спостережливість, зв'язне мовлення. Виховувати в дітей почуття прекрасного,
любов до природи.
Обладнання: ілюстрації із зображення калини в різні пори року, плакат
«Калина - символ України», кетяги калини.
Хід уроку
I. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми, мети уроку.
II. Актуалізація опорних знань.
а) Відгадування загадки:
У вінку зеленолистім,
У червоному намисті
Видивляється у воду
На свою чарівну вроду (калина)
Стоїть дівчина у лузі
З червоних ягід в блузі (калина)
б) Вступна бесіда вчителя.
Калина - це символ нашої України. Український народ любить і шанує
калину. Споконвіку калина на Україні була символом краси, вірності, любові.
Червоною калиною прикрашали колиску немовляти, весільний коровай, вікна
хати. Із калини виготовляли сопілку, колиску. Ягоди калини оздоровлюють і
лікують. Здавна наш народ оспівував в піснях червону калину.
в) Словникова робота:
Калина, калинник, калиновий, калинонька, калинка, калиночка.
III. Робота над твором.
а) Розгляд малюнків із зображенням калини.
б) Бесіда про калину на основі ілюстрації і власних спостережень.
в) Робота над опорними словами:
Невисокий, пишний кущ, білий цвіт на калині, мов краса у дівчини, важкі
червоні кетяги, соковиті ягоди з терпкуватим смаком, цілющий сік, кісточка увигляді сердечка, коричнево-вишневе забарвлення листя.
г) Складання плану:
1. Яка це рослина?
2. Яка калина навесні?
3. Яка калина восени?
4. За що шанує калину український народ?
д) Складання учнями (колективно) розповіді про калину.
е) Орфографічна хвилинка:
Калинонька, червона, дістали, квіточка, червоніють, восени, взимку.
IV. Написання учнями твору-опису.
Калина
Над водою росте пишний кущ калини. Восени його гілля прикрасило
коричнево-вишневе листя. Воно згадує про свої біляві весняні квітки. А червонікетяги калини важко нахилилися. Здалеку вони червоніють над водою. Кожнаягідка наливається соком. Навіть взимку серед білого снігу вони палахкотять, мов жар.
V. Індивідуальна робота з відстаючими учнями за диференційованими
картками із деформованим текстом:
1. Невисокий, калина, кущ, але, пишний.
2. На, любить, вона, рости, місцях.
3. Цвітом, навесні, вона, зацвітає, білим.
4. Червоніють, важкі, восени, кетяги, калини.
5. Роси, від, наливається, калина, соком.
6. Шанують, здавна, за, люди, красу і чарівність, калину.
VI. Зачитування кращих учнівських творів.
VII. Підсумок уроку.