Урок-екскурсія Тема: Складання усного оповідання «В золото вдяглись дерева»

Про матеріал

Мета: Активізувати словниковий запас учнів, поглибити його запас новими

словами про осіннє вбрання дерев. Формувати вміння складати розповідь на
основі власних спостережень та поетичних висловлювань поетів. Розвивати
спостережливість, уважність, вміння правильної побудови власної думки.Виховувати в учнів почуття прекрасного, любов до осінньої краси рідної природи.

Перегляд файлу

Урок-екскурсія


Тема: Складання усного оповідання «В золото вдяглись дерева»


Мета: Активізувати словниковий запас учнів, поглибити його запас новими
словами про осіннє вбрання дерев. Формувати вміння складати розповідь на
основі власних спостережень та поетичних висловлювань поетів. Розвивати
спостережливість,  уважність,  вміння  правильної  побудови  власної думки.Виховувати в учнів почуття прекрасного, любов до осінньої краси рідної природи.


Місце проведення: місцевий парк.

 

Хід уроку.

 

I. Підготовка учнів до проведення уроку-екскурсії.

а) Діти, послухайте вірш і дайте йому заголовок.

Подивись: на видноколі

Мов змінилися ліси.

Хто це їх у жовтий колір

Так барвисто прикрасив?

Ось край річки — жовті клени

І берези золоті.

Ялинки лише зелені

Залишились в самоті.

І пишаються дерева

Золотим своїм вбранням:

- Це якийсь маляр, напевно,

Догодити хоче нам.
б) Хто цей маляр? (Люба Осінь)
- А коли вона всі дерева позолотила? (в жовтні, бо жовтень - місяць золотої
осені).

Діти відповідають, що заголовком до вірша може бути: «Жовтень», «Золота
осінь»

 

II. Повідомлення завдань уроку.

Вчитель: Діти, сьогодні у нас незвичний урок - це мандрівка в золоту
осінь. Ми підемо з вами на екскурсію до осіннього парку і ніби полинемо в
осінню казку. За допомогою слова ми допоможемо чарівниці Осені розфарбуватиосіннє вбрання дерев і кущів.

 

III. Актуалізація опорних знань.

а) Відгадування загадок:
«Невидимка ходить в гаї,

всі дерева прикрашає". (Осінь).
«Без пензля, без олівця
розфарбовує деревця». (Осінь).

б) Слухання музики із альбому П.І. Чайковського «Пори року».
Настала пора, яку часто в народі називають ніжною, золотою, лагідною,

чудовою. Вона ніжно йде нашим краєм як чарівна музика. Коли спостерігаєш зазолотою осінню в ці ясні осінні дні, то найглибше відчуваєш її урочисту красу ізамріяність. В ній поєднуються згадка про тепло літечка, чарівність барв рідногокраю з першими подихами холоду і загадковістю осінньої мелодії.

в) Поетична хвилинка.

(Діти читають підготовлені рядки віршів український поетів про золоту
осінь).

Небеса прозорі,
як глибинь ріки.
Падають, як зорі,
З явора листки.

Д. Павличко


Жовтень
Тихо осінь ходить гаєм,
Ліс довкола, аж горить.
Ясен листя осипає,

Дуб нахмурений стоїть.

І берізка над потоком
Стала, наче золота,
Вітер, мовби ненароком,
їй косиці розпліта.

Н. Приходько


Листя жовте та червоне
Легко з дерева злітає,
Мов метелик, на долоні
З тихим шелестом сідає.

Пахне свіжістю й морозом
Килим з листя осокорів,
А на річці верболози
Зустрічають ранні зорі.
Зяють золотом берези
Жовтень ним вінчає осінь,
Журавлиний ключ мережить
Висоти холодну просинь.

В ясний жовтневий день злітають
Листки з старенької верби,
З собою частку забирають
Її осінньої журби.
Ходить осінь по покосах,
В золото фарбує ліс,
І горять шовкові коси
У зажурених беріз.

Г. Коваль

 

IV. Діти, пошукаємо золото Осені на опалих листочках, подивимось, які
вони красиві. А тепер підкиньте їх високо вверх - нехай іще раз вони затанцюютьв осінньому таночку.

 

V. Складання опису.
Осіння береза

Над доріжкою стоїть замріяна берізка. Вона прикрасила найперше своє
вбрання золотом. її різьблені листочки сховали маленькі росинки літа. Довгі вітиберізки ледь гойдаються від легкого подиху вітру. Мріє берізка, що після холодівприйде красуня Весна.

 

VI. Спостереження за осінніми прикрасами горобини, за осіннім падолистом клена.

Вчитель: Діти, поспостерігайте за осіннім танком листочків. На що вони схожі? (На золотий дощик, на танок жовтих метеликів, на золоті парашутики Осені).

 

VII. Колективне складання розповіді «В золото вдяглись дерева»

Золотим вбранням прикрасились осінні дерева. Вони ніби зібрались на чарівний бал Осені. Розкидав розкішне гілля старий клен, замріяно затанцювали берізки. А ялинки розвісили на свій одяг коричневі шишки. Осіннє листя тихо танцює свій танок.

 

VIII. Підсумок уроку-екскурсії.

 

docx
Додано
12 січня 2019
Переглядів
492
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку