Слова, які називають ознаки предметів (прикметники).

Про матеріал
Ознайомити учнів з лексичним значенням слів, які називають ознаки предметів; формувати вміння ставити запитання до даних слів в однині та множині (без вживання термінів) у середовищі назв ознак; удосконалювати навички літературної вимови слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати увагу і спостережливість; виховувати бажання працювати, бережне ставлення до тварин, любов до природи.
Перегляд файлу

Тема: Слова, які називають ознаки предметів (прикметники).

Мета: Ознайомити учнів з лексичним значенням слів, які називають ознаки предметів; формувати вміння ставити запитання до даних слів в однині та множині (без вживання термінів) у середовищі назв ознак; удосконалювати навички літературної вимови слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати увагу і спостережливість; виховувати бажання працювати, бережне ставлення до тварин, любов до природи.

Обладнання: малюнки звірів, предметів, м’ячик, презентація.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

                                                Хід уроку

I  Організація класу до уроку. Активізація опорної діяльності учнів.

1. Привітання і організація класу.

               Продзвенів дзвінок,

               Починається урок.

               Працюватимемо старанно,

               Щоб почути у кінці,

               Що у нашім дружнім  класі

               Діти просто молодці.

2. Слово вчителя:

-         Сьогодні на уроці ми підемо в гості. Нас запросила до себе…… А хто ми дізнаємось, коли відгадаємо загадку.

Загадка .

Вона руденька ще й хитренька

Не велика й не маленька

Вона вовчику сестричка ,

А зовуть її …… ЛИСИЧКА

-         Ось, що лисичка розповіла:

При долині кози пасла,

Горщик масла, миску сира –

Вареників наварила,

Та всіх в  гості запросила.

-         А кого ж з лісових мешканців вона запросила? Давайте відгадаємо.

3. Відгадування загадок.

     Я старенький боягуз,

     Всіх на світі я боюсь.

     В полі, в лісі навкруги

     Скрізь у мене вороги.

     Часом лізу я у шкоду,

     Їм капусту на городах,

     Моркву їм і буряки

     Відгадайте хто такий? (Зайчик)

Учитель вивішує малюнок зайця, після того як діти відгадали.

-         Віхтик полум’я неначе

По деревах жваво скаче,

І малятам на потіху

Просто з рук бере горіхи! (Білка)

-         Хоч не шию я ніколи,

Та голок в мене доволі (Їжак)

-         Хвіст як ниточка,

А очі як сім’ячко.

Любить дуже ніч і тишу

Ця маленька, сіра…. (Миша)

Учитель вивішує малюнки  білки, їжака та миші, після того, як діти відгадали.

II Вивчення нового матеріалу.

       1. Підготовча робота.

  -  Ці звірята підготували для Лисички подарунки. Давайте визначимо, хто з них який подарунок підготував.

(На дошці малюнки моркви, яблука, горіха, квіточки)

-  Давайте опишемо ці предмети за кольором, формою, смаком.

Морква -…. (продовгувата, смачна, морквяного кольору, соковита)

Яблуко -…. (кругле, червоне, смачне, солодке, соковите)

Горіх -……. (міцний, круглий, коричневий, смачний)

Квітка -….. (гарна, червона, маленька, запашна, чарівна)

      2. Повторення вивченого.

-  Ми з вами розглянули предмети, давайте пригадаємо, а що за слова означають назву предметів?

Коли до слів ставимо питання хто?

Коли до слів ставимо питання що?

      3. Вивчення нового матеріалу.

-  Розглядаючи  предмет, ми описали їх за формою, смаком, кольором. Слова круглий, солодкий, маленький та ін.. допомогли нам  охарактеризувати ці предмети, вказали на ознаки предметів.

Ознака – характерна риса, прикмета за якою можна визначити що-небудь.

-         На сьогоднішньому уроці ми познайомимося зі словами, які називають ознаки предметів, навчимося ставити питання до них та пізнавати ці слова серед інших слів.

4. Робота  за підручником.

Виконання вправи.

      Скоромовка

Лис малий і більший лис

По гриби ходили в ліс

Заздрить білка в лісі лису

Лис лисички ніс по лісу

-         Який звук зустрічається найчастіше?

Працюємо за підручником

Опрацювання вправи з дітьми (впр.  41, ст. 58)

Пальчикова гімнастика

                Лиса з лісу у село

               «Ку-ку-рі-ку» занесло.

                Заглядає лис у вікна:

              «Де ж це півень  кукурікнув?»

 

   https://dorobok.edu.vn.ua/uploaded/rycka/image027.jpg

Обидві долоні зробити «ковшем», великі пальці підняти вгору, вказівні пальці та мізин­чики згинаємо всередину долоней, притискаємо один до одного. Середні та безіменні пальці утво­рюють вузьку «лисячу» мордочку.

Виконання  вправи за підручника

5.Фізкультхвилинка

Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)

Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)

Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)

Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)

Ось так — вусом потрусили. (хитають головою)

Так — так — так! (стрибають на місці). 

6. Тренувальні вправи.

Гра «Відгадай швидко  правильно». Робота у дошки. Діти по черзі продовжують речення та записують на дошці.

Стежка вузька, а дорога ….

Цукор солодкий, а сіль ….

Слон великий, а миша …

Пісок сипучий, а камінь…

Сонце гаряче, а лід …

Яблуко кругле, а банан ..

7. Динамічна пауза.

 Гра з м’ячем.

- Я кидаю вам м’яч і називаю предмети. Утворіть від даних слів слова – ознаки предметів .

Сонце – сонячний, вечір  - вечірній, зоря – зоряний, папір – паперовий, школа – шкільний, лимон – лимонний, вишня – вишневий, зима – зимовий, весна – весняний.

ІІІ. Підсумок уроку .

-         Скажіть, що нового ви дізналися  сьогодні на уроці?

-         Що вони означають?

-         На які запитання відповідають?

-         Яку користь приніс вам сьогоднішній урок?

 

 

docx
Додано
5 листопада 2023
Переглядів
187
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку