Словосполучення. Головні та другорядні члени речення. Тренувальні вправи

Про матеріал
Презентація до уроку української мови у 5 класі "Словосполучення. Члени речення. Тренувальні вправи"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тридцяте березнякласна робота

Номер слайду 2

Словосполучення. Речення. Тренувальні вправи 5 клас

Номер слайду 3

Мовна розминка. Виписати лише словосполучення. Пояснити свій вибір. Читати оповідання, синтаксис і пунктуація, стиглі вишні, соловей співає, для друга, пишатися братом, ловити гав, збірка дитячих віршів.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Прочитайте виразно речення. Визначте їх вид. Назвіть серед них односкладне. До кожного з цих видів складіть власний приклад . Шипшина важко віддає плоди. Чию це калину гойдають вітри? Любіть травинку, і тваринку, і сонце завтрашнього дня!

Номер слайду 9

Номер слайду 10

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ1. Які групи членів речення вам відомі?2. Що є граматичною основою речення?3. Коли речення складається лише з підмета і присудка, воно є непоширеним. Коли ж речення стає поширеним?4. Пригадайте, які другорядні члени речення вам відомі?

Номер слайду 11

Лінгвістична казка. Зустрів Присудок Підмета і каже йому:— На скільки питань ти можеш відповісти?— На два: хто? що?— А я аж на п’ять! Це я забезпечую тобі повну характеристику:1) Що ти робиш?2) Що з тобою робиться? А далі…

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Запишіть речення. Позначте в ньому всі члени речення.

Номер слайду 14

Творча робота. Поширити речення другорядними членами . (яке?) сонце розбудило (що?)( На чому?) з’явилась (яка?) роса. ( Де?) запалав ( який?) ранок.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Виконайте письмовий аналіз речення за зразком. У рідному краї і серце співає. Речення розпов., неокл., просте, двоскл., пошир.2. Дорожи рідною мовою! речення… 3. Батько мій українець зроду. речення…

Номер слайду 17

Гра «Незакінчене речення» 1.слова у словосполученні пов’язані за чим …2. Формуємо, виражаємо й повідомляємо думку за допомогою… 3. Граматична основа слова – це…4. Речення, в якому є тільки підмет або присудок називається…5. Другорядні члени речення поділяються на…6. Другорядний член речення, який означає предмет і відповідає на питання непрямих відмінків називається…7. Членами речення не є такі службові частини мови…

Номер слайду 18

Домашнє завдання Повторити параграфи 33-37. Усно питання на с. 194. Вправа 441 (письмово).

Номер слайду 19

Дякую за увагу!

pptx
Додано
31 березня 2021
Переглядів
2516
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку