Сполучення букв йо, ьо.

Про матеріал
Сполучення йо, ьо. Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання учнів про правила вживання м’якого знака; пояснити звукове значення буквосполучень йо, ьо, правила їх вживання; формувати навички використання цих буквосполучень на письмі розвивати орфографічну грамотність, пам’ять, увагу; виховувати любов до праці.
Перегляд файлу

Тема. Сполучення йо, ьо.

 

Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання учнів про правила

вживання м’якого знака; пояснити звукове значення буквосполучень йо, ьо, правила їх вживання; формувати навички використання цих буквосполучень на письмі 

розвивати орфографічну грамотність, пам’ять, увагу;

виховувати любов до праці.

 

Тип уроку: формування  компетентностей.

 

Обладнання: підручник, дидактичний матеріал.

 

ХІД УРОКУ

1. Актуалізація опорних знань учнів.

а) Перевірка домашнього завдання.

б)Бесіда .

- Якими літерами позначається м’якість приголосних?

- Коли вживається м’який знак?

- Коли ми не пишемо м’який знак?

 

2. Мотивація навчальної діяльності школярів.

Гра «Встав пропущені літери»

- Тетянці дали завдання  дали завдання виправити помилки , але вона розгубилася .Допоможіть дівчинці.

 

Ранного, раьон, дзьоб, чотирьох, батал...н, сядте, кузня, пісьня, нянчин, Харьків, гордісьть, кількісьть, відьділення, в намисьті, майбутьнє, сьвятковий, тоньший,бул...н, міль...н.

 

3. Повідомлення теми та мети уроку.

 

4. Опрацювання нового матеріалу.

 

 

І. Робота за підручником.

1.Опрацювання теоретичного матеріалу. Робота з таблицеюПравопис слів з буквосполученнями «ДЖ», «ДЗ», «ЙО», «ЬО ...

ІІ . Усвідомлення нових знань у процесі практичної діяльності.

1. Робота з текстом.

— Запишіть текст, підкресліть слова з м’якими приголосними.

                                          Польові запахи

      Іван Петрович відчуває поле своїм обличчям. Легке віяння то пестить його, то ластиться, то наскакує розбишакувато. І він відчуває глибину вітру, глибину поля, таке бездонне безмежжя. Вітер доніс дух картопляних городів, соняшничиння, витьопаної дощами кукурудзи, сльозливе зітхання цибулі. Уже вгадуються густі загати з очеретів та картоплиння

 

2. Корегування тексту.

Завдання: виправити помилки і записати текст в зошит.

 

Своєрідним жіночим обирегом в Україні завжди був віночьок. І нині,

як і в давнену, з ранйого детинства кожна дівченка вчится виплітати з різного

зілля віночьки.

Віночьок служив не тільки окрасою голови дівчини, він був «знахарем

душі», в нйому є чаклунська сила, щьо і боль знімає, і волосся биреже.

До віночька впліталося багато різних квітів. Переважна більшість у них

має лікувалні властивосьті. Всйого в українському вінку дванадцять квіток, і

кожна з них є своєрідним лікарьом і обирегом.

 

3. Зорово-слуховий диктант

На сьому добу свого походу Олексій дізнався, звідки долітали до нього

в хуртовинну ніч звуки далекого бою. Канонада притягала, бадьорила, уперто

кликала його. Рокіт мотора наближався. Ось видно вже червоні зірки на його

крилах, ось над самою Олексійковою головою він зробив мертву петлю. Коли

ноші підіймали в літак і Олексій вдихнув знайомий терпкий запах

авіаційного бензину, його знов охопив бурхливий наплив радості. Майор

скинув хутряну рукавичку, намацав під ковдрою Олексійкову руку і потис її.

4.Самостійна творча робота.

 Утворіть словосполучення, до кожного слова дібравши словосполучення з йо, ьо. Утворені словосполучення введіть до самостійно складеного висловлювання.

... прапор , ... людина, ... справа, ...  океан, … настрій, …усмішка.

Довідка: майорить , серйозна, льодовий, бадьора , знайома.

5. Пошукова робота

Знайдіть третє «зайве» у групах слів

А)сьогодні,район,льон;

Б)польовий,район, кльовий;

В)кольори, майорить, сьомий.

ІІІ. Підсумкова бесіда

1. Сполучення букв йо пишеться:

A. на початку слова після букв, що позначають голосні звуки;

Б. у кінці слів після б, п, в, м, ф;

B. лише у кількох іншомовних словах.

2. Буквосполучення ьо вживається:

A. усередині складу для позначення м’якості приголосного;

Б. на початку слова;

B. усередині і кінці складу на позначення м’якості приголосного у сполученні з [о].

ІV.Виставлення оцінок.

V.Домашнє завдання. Скласти діалог на вивчену тему

 

docx
Додано
11 лютого 2023
Переглядів
1503
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку