Урок 2 |
2 клас |
Дата _______________ |
Тема: Сприймання людиною інформації.
Мета :
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: проектор, комп’ютери.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики
Хід уроку
І. Організаційний етап
Пролунав дзвінок веселий.
Всі готові? Все готово?
Ми не відпочиваємо,
Ми працювати починаємо.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація навчальної діяльності.
Фронтальне опитування
- Як ви розумієте слово «інформатика»?
- Що означає слово «інформація»
- Де ми будемо вивчати інформатику? Як називається цей клас?
- Які правила поводження в кабінеті інформатики?
- Які правила поводження з комп’ютером ви знаєте?
- Що ми будемо вивчати на уроках інформатики?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя з елементами бесіди.
- Закрийте очі на хвилинку! Що ви відчуваєте? Як ви сприймаєте інформацію коли у вас відкриті очі?
- Правильно ви її бачите за допомогою наших оченят! Як ви думаєте, як називається інформація, яку ми сприймаємо за допомогою очей?
- Правильно, зорова!
- Наведіть приклади зорової інформації!
- Молодці! А тепер давайте закриємо наші вушка!!! Ми будемо щось чути?
- То як називається наступний орган чуття?
- Як називається інформацію, яку ми сприймаємо за допомогою органів слуху?
- Правильно , слухова!
- Наведіть приклади слухової інформації!
- Уявіть ситуацію коли ви нюхаєте квіточку. Ви вже мабуть здогадалися, який орган чуття бере в цьому участь.
- Як називається інформація, яку ми сприймаємо за допомогою органів нюху?
- Наведіть приклади нюхової інформації!
- Наступний орган чуття – орган смаку!!! Як ви думаєте, який це орган?Правильно, це наш язичок! Які смаки ми відчуваємо язичком?
- Як ви думаєте , як називається інформація, яку ми сприймаємо за допомогою нашого органу смаку?
- Наведіть приклади смакової інформації!
- І останній орган чуття – це органи дотику. Як ви думаєте, які це органи?
- Правильно це можуть бути пальчики наших рук. Яку ми інформацію ними відчуваємо?
- Як називається інформація, яку ми відчуваємо за допомогою органів дотику?
- Молодці! Наведіть приклади дотикової інформації.
IV. Усвідомлення набутих знань
Інтерактивна гра «Сприймання інформації»
https://learningapps.org/21145344
Вчитель запитує учнів, яка інформація буває за способом сприйняття? Потім разом з учнями класифікують назву інформації за способом сприйняття з її зображенням.
V. Фізкультхвилинка
Відео: Robot Dance (Танець робота)
https://www.youtube.com/watch?v=dOnDFDJA9D4
VІ. Формування вмінь та навичок
Сьогодні ми продовжимо знайомитися з клавіатурою та комп’ютерною мишкою. Вона нам допоможе працювати з комп’ютером.
Нам потрібно запам’ятати ось цю велику клавішу. Вона називається ПРОПУСК або ПРОБІЛ. З її допомогою ми гратимемо в гру «Лісова галявина», «Стрільці по яблуках».
Коли я скажу «натиснути пропуск», ви повинні натиснути.
Ми будемо використовувати клавішу ПРОПУСК для того, щоб почати грати в наші цікаві ігри.
Це наша комп’ютерна мишка.
Ми сьогодні будемо використовувати ліву кнопку мишки. Ліва кнопка мишки є в нас головна. З її допомогою ми вказуємо на об’єкт, вибираємо її.
Підняли ліву ручку.
А тепер пальчиком показали де на нашій комп’ютерній мишці де є ліва кнопочка. Запам’ятали її.
Молодці!
Учні повторюють правила поведінки за комп’ютером
Учні працюють з програмним комплексом «Сходинки до інформатики».
Тренажер «Стрільці по яблуках»
Гімнастика для очей
Раз, два –
Рівно голова!
Три, чотири, п’ять –
Нумо очі закривать!
Шість, сім –
Розплющують очки всі!
На вісім знов позакривали,
Міцненько так їх потримали
Та й все спочатку розпочали.
П’ять разів отак зробили, за комп’ютер знову сіли.
VІІ. Підбиття Підсумків уроку
Гра «мікрофон»
Закінчіть речення:
— Я тепер знаю…
— Я тепер умію…
— Я буду пам’ятати…