ЯК ВИБРАТИ МАНДАРИНИ?
Ароматні, яскраві, солодкі, соковиті мандарини - уявити собі Новий Рік без них просто неможливо! Мандарини неодмінно повинні бути на святковому новорічному столі.
Крім цього, мандарини ще й дуже корисні. Вони підвищують апетит, покращують обмінні процеси і насичують організм такими необхідними в зимовий час вітамінами С, В1, В2, В3, В5, В6, В9, D і ін. А ще ці фрукти багаті кальцієм, залізом, магнієм, фосфором, калієм, натрієм, різними органічними кислотами, фітонцидами і такими рідкісними корисними речовинами як холін, лютеїн і зеаксантин.
Холін, що міститься в мандаринах необхідний вагітним жінкам. Доведено, що ця речовина знижує ризик вроджених дефектів і вад.
Лютеїн і зеаксантин дуже корисні для зору.
Завдяки вмісту в мандаринах лимонної кислоти, в них ніколи не буває нітратів.
Їсти мандарини рекомендують разом з білою сіточкою, так як вона містить глікозиди. Ці речовини здатні зміцнювати судини.
Купуючи мандарини, перш за все, потрібно вибирати стиглі. Колір шкірки у стиглого мандарина повинен бути насиченим і рівномірним. М'якоть і шкірка мандарина не повинна відрізнятися за кольором. Якщо стиснути шкірку мандарина, то повинен пирснути сік. В іншому випадку - мандарин нестиглий.
Шкірка мандарина повинна бути цілою, без вм'ятин і м'яких плям. Якщо прощупуються м'які ділянки, значить фрукт був підморожений або почав підгнивати.
Зараз існує безліч різних сортів мандаринів. У нашій країні мандарини звикли класифікувати по країні виробника. На наших прилавках найчастіше зустрічаються абхазькі, марокканські, іспанські та турецькі мандарини.
Абхазькі мандарини зазвичай невеликого розміру з тонкою жовтуватою шкіркою. На смак з кислинкою. У м'якоті зустрічаються невеликі насіння.
Марокканські мандарини також невеликі за розміром і трохи приплюснуті за формою. Вони мають тонку пористу яскраво - помаранчеву шкірку, яка добре зчищається. На смак вони солодкі, без кісточок.
Турецькі мандарини за розміром такі ж. Шкірка більш гладка і тонка, помаранчева або жовтувата, зчищається гірше. На смак турецькі мандарини кисло - солодкі. Насіння в них більше ніж в інших мандаринах.
Іспанські мандарини зазвичай більші і дорожчі за інших. У них яскраво -помаранчева пориста товста шкірка, яка легко відділяється. На смак вони дуже соковиті і солодкі, мають кілька кісточок.
Крім звичайних сортів мандаринів зараз можна зустріти різноманітні гібриди мандаринів та інших цитрусових.
Так клементин - це мандарин, схрещений з апельсином - корольком. Клементини зазвичай невеликого розміру, яскраво - помаранчеві, дуже солодкі і соковиті.
Мінеола це гібрид мандарина і грейпфрута. Мінеоли мають грушоподібну форму і яскравий помаранчевий колір з червонуватим відтінком. Цей фрукт відрізняється дуже солодким смаком.
Танжело і натсумікан – це також гібриди мандарина з грейпфрутом. На смак вони більше схожі на апельсин.
Мандарини гарні у свіжому вигляді – їхній яскравий, задерикуватий колір, приголомшливий аромат і чудовий смак не тільки піднімуть настрій, а й забезпечать заряд бадьорості надовго. З мандаринів готують джеми та варення, з їхньої шкірки готують цукати. Цедра та сухі кірки – відмінна приправа не тільки для десертів та випічки, але й для страв із м'яса та птиці. Калорійність мандарину становить 33 ккал на 100 г продукту.
Мандарини – важливе джерело вітамінів та загальнозміцнюючий засіб узимку. Аромат мандаринів пробуджує апетит, а кислоти, що містяться в них, покращують травлення та обмін речовин в організмі. Мандарини можна використовувати, як профілактичний засіб при застуді, оскільки фітонциди, що є в них вбивають бактерії. Настоянка зі шкірки мандаринів може застосовуватись при бронхіті, сухому кашлі, та як засіб для нормалізації травлення.