Професії у системі «людина-знак». Програміст, журналіст, обліковець, криптограф, перекладач
Номер слайду 2
Програміст. В останні десятиліття людство значно розвинулось в сфері технологій. В країнах Європи майже кожна доросла людина в своєму повсякденному житті використовує багато електротехніки, зокрема комп'ютери, мобільні телефони та планшети. Всі ці пристрої потребують постійного догляду та вдосконалення. Тому й утворилась окрема галузь для таких потреб. Однією з гілок цієї галузі є діяльність спеціалістів інформаційних технологій (скорочено – ІТ). Це категорія спеціалістів, що розробляють алгоритми та програми для технологій. Звідси й походить назва – programmer. Програмісти поділяються на три види: Системні програмісти - працюють з операційними системами, інтерфейсами й мережами. Прикладні програмісти - створюють певні програми, що використовуються для роботи організації, наприклад, програмісти 1 С . Веб-програмісти - працюють з глобальними мережами, пишуть динамічні веб-сторінки, створюють веб-інтерфейси для баз даних .
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Журналіст. Професія журналіста овіяна романтикою. Часто автори книг і фільмів наділяють цією професією головних героїв своїх творів. Але наскільки правдивим є художній опис журналіста і чим він займається насправді?Обов’язки журналіста включають збір, упорядкування, відтворення й іноді презентацію інформації у ЗМІ. Говорячи простою мовою, журналіст знаходить цікаву тему, досліджує її настільки глибоко, наскільки це можливо, і готує матеріал. Робота на радіо, телебаченні та в інтернеті може включати також представлення результатів своєї праці глядачам у вигляді сюжету (аудіо- і відеорепортажів, інтерв’ю та іншого). Журналіст працює в зв’язці з редактором, який допомагає йому поліпшити матеріал і стежить за дотриманням правил редакційної політики. Основна частина часу журналіста відводиться на дослідження теми, тобто опитування можливих героїв матеріалу, читання безлічі публікацій, систематизацію отриманих відомостей і доведення матеріалу до досконалості. При цьому, новинна журналістика потребує не тільки повної та точної, але і максимально швидкої подачі інформації. Так, робота журналіста може бути пов’язана з пригодами і небезпеками, але це лише мала її частка.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Криптограф. Криптограф (Шифрувальник) - це експерт в області шифрування або розшифрування інформації. У військовій сфері такі фахівці, як правило, займаються складанням спеціальних шифрів, ключів до них, безпечною передачею секретних повідомлень, перехопленням і розшифруванням даних ворога і т.д. На даний момент шифрувальників і криптографів прийнято розглядати як двох окремих фахівців, де:криптограф – займається розробкою спеціальних шифрувальних кодів, програм, мов і способів їхнього злому, ашифрувальник – здійснює використання на практиці методів і способів шифрування, створених криптографами. ЩО РОБИТЬ ШИФРУВАЛЬНИКвикористовує у своїй роботі спеціальні коди, мови і програми шифрування вихідних повідомлень (військові команди, передача часу і дати початку бойових дій, географічних координат, планів і схем і т.д.);розшифровує вхідну інформацію;захищає зашифровані дані від злому;перехоплює повідомлення супротивника.
Номер слайду 7
Обліковець. Професія обліковця відноситься до типу професій, які пов’язані з розрахунками, статистичною звітністю, бізнес-плануванням. Сфера діяльності – цифри, таблиці, баланси, рахунки та ін. Для обліковця характерне поняття "робоче місце" - стіл і "робоча зона" – комп’ютер, принтер, ксерокс, факс і т.п.
Номер слайду 8
ПерекладачІснують два основні напрямки діяльності перекладача — письмовий та усний переклад. Щодо усного — то це перекладання промов, новин чи синхронний переклад. До речі, спеціалісти саме з синхронного перекладу є чи не найоплачуванішими на ринку. Щодо письмового перекладу — тут також є багато різноманітних напрямків:художній переклад — тобто перекладання художніх творів, статей, віршів тощо;технічний переклад — переклад інструкцій, креслень, довідників, технічної документації;переклад розважального контенту: реклами, комп’ютерних ігор, фільмів. Крім того, перекладач може працювати у штаті компанії або вибрати фріланс. Такий спеціаліст може стати гідом для іноземців, надавати аутсорсингові послуги, проводити прийоми для іноземних партнерів компаній тощо.
Номер слайду 9
Домашнє завдання. Поміркуйте, яку б із запропонованих професій обрали б ви?Напишіть невелику розповідь про те, ким хотіли б стати у майбутньому?