На допомогу бібліотекару для оформлення шкільної бібліотеки. Створені стенди можна роздрукувати, а також внести свої зміни.
Перегляд файлу
Джерело світла під час занять має розташовуватися ліворуч.
Не слід читати чи писати при слабкому освітленні. Важливо стежити за тим, щоб книги та робоче місце були добре освітлені.
Великої шкоди зору завдає неправильна поза під час читання, особливо звичка читати лежачи.
Стіл та стілець мають добиратися відповідно до зросту читача, бо порушення постави може призвести до викривлення хребта, неправильного дихання, кровообігу й травлення, швидкої втомлюваності та послаблення зору.
Під час читання книгу слід розташовувати на відстані 30-35 сантиметрів від очей.
Не можна читати в транспорті, що рухається, бо через постійну вібрацію відстань між книгою таочима постійно змінюється, що призводить до ослаблення м’язів та порушення зору.
Якщо ви тримаєте книгу на близький відстані, напружено розглядаючи написаний текст, нечітко розрізняєте предмети на далекій відстані, то ваш зір потрібно перевірити в окуліста.
Коли книжка намокла, потрібно розмістити її в сухому теплому місці, розкрити віялом і стежити, коли вона трохи підсохне. Потім покласти книгу під прес. Якщо склеїлися деякі сторінки, потрібно обережно кілька разів розігнути їх у різні боки. Дуже склеєні аркуші можна потримати над парою або скористатися тонким гребінцем.
Сліди від олівця чи від пальців на забруднених сторінках обережно витерти м’якою гумкою. Чорнильні або іржаві плями можна вивести лимонним соком (кислотою). Якщо це не допомогло, то можна скористатися щавлевою кислотою, розбавленою будь-яким одеколоном у пропорції: 1 частина кислоти на 4 частини одеколону.
Плями від надмірної вологи слід змочити 2-3% розчином формаліну для знищення плісняви. Саму пляму обезбарвити перекисом водню. Для цього під листок покласти аркуш щільного білого паперу, перекисом водню змочити пляму, через деякий часпромокнути папером. Процес повторити до повного зникнення плями.
Жирні плямиобов’язково слід виводити на відкритому повітрі. До бензину додати товчену крейду. Цю масу акуратно нанести на пляму, а коли вона висохне – обережно зчистити. Свіжу жирну пляму можна видалити за допомогою праски через прозорийабо промокальнийпапір.
Під зім’яті листки і зверху на них треба покласти по одному чистому, не дуже щільному аркушу білого паперу і теплою (не гарячою!) праскою обробитикожен листок.
Обтріпані краї книги потрібно обклеїти папером, близьким закольором. Для цього на смужкупаперу нанести клей, потім змащеною поверхнею покласти догори на скло так, щоб правий край допоміжного формату потрапляв на її середину. На обтріпаний край покластивузьку смужку паперу (клеєм донизу). Загнути смужкупаперу по краю аркуша, який ремонтують,і наклеїти її загнуту частину на сторінку.
Якщо ви починаєте читати книжку, обгорніть її чистим папером або вкладіть у спеціальну поліетиленову чи клейончасту обкладинку.
Відриваючись від читання, не загинайте аркушів. Завжди під рукою тримайте закладку - з паперу, шкіри, картону, дерматину. Їх можна виготовити самостійно із смужки акуратно відрізаного цупкого паперу, картону або шкіри. Закладку можна розмалювати кульковими ручками або кольоровою тушшю. Але не слід застосовувати акварельні фарби та кольорові олівці, так як вони псують сторінки.
Сонячні промені знебарвлюють обкладинки, під їх впливомжовкне папір, тому зберігати книги слід у затінених місцях. Не залишайте недочитаних книг відкритими навпроти сонця, біля гарячих батарей, на телевізорі та інших місцях, де є джерело тепла.
Не роби поміток на полях сторінок.
Руки повинні бути сухими, коли працюєш з книгою, бо від вологи псуються сторінки.
Книжки слід провітрювати час від часу, особливо тоді, коли вони зберігаються у закритих шафах.
Виявивши загнуті сторінки в книжці, покладіть зверху і знизу на загнутий край промокальний папір, а на книжку - якийсь вантаж.
Якщо книга порвалася, реставруйте її, не чекаючи, коли вонастане непридатною для користування. Особливо бережно требаставитися до книжок у м’якій обкладинці. Якщо від необережного поводження така книжка розсипалась, відріжте бритвою спинку, наклейте з допомогою клею ПВА вузьку смужку паперу, а потім зверху приклейте знову відрізану спинку. Книжка ще довго служитиме вам.
Заохочуйтедитину до читання змалку.
Обирайте та купуйте книжки, які мають цікавеякісне оформлення.
Розповідайте дитині про автора прочитаної книги.
Обговорюйте прочитане в родині.
Просіть дитину переказати епізод із книги, який їй найбільше сподобався.
Згадуючизміст раніше прочитаного, свідомо його перекручуйте, щоб перевірити, чи запам’ятавсяпрочитаний текст.
Рекомендуйте дитині книги свого дитинства, ділітьсясвоїмивраженнями від читання тієї чи іншої книги, порівнюйте ваші враження.
Влаштовуйте вдома дискусії за прочитаними книгами.
Виховуйте бережливе ставлення до книги.
Даруйте своїй дитині гарні книги з дарчими написами, добрими та теплими побажаннями.