Наше суспільство не завжди адекватно ставиться до людей з особливими потребами. У зв'язку з подіями на Сході України осіб з інвалідністю в державі стає більше. Вони потребують не лише співчуття, а й поваги та людського ставлення до себе. Ми з дитинства маємо вчити дітей толерантності. Кожен твір В.О.Сухомлинського має глибокий виховний зміст, сприяє формуванню людських чеснот у підростаючого покоління.
Інтеграція уроків «Я у світі», «Основи здоров’я», «Українська мова», «Трудове навчання», «Музика» Тема: Різдвяна казка. Мета: Формувати поняття «толерантності» - як терпимості і поваги до інших людей, які мають не такі, як у тебе погляди, думки, звичаї, стан здоров′я, спосіб життя тощо. Вчити дітей правильно поводитися при зустрічі з людьми з інвалідністю у відповідності до певних ситуацій. Закріплювати правила культури поведінки, суспільні правила стосунків між людьми. Формувати у дітей людські чесноти такі як: чуйність, щедрість, чемність, відповідальність, доброзичливість, працьовитість, співчуття. Обладнання: подарунки для хворої дитини ( книжки з ілюстраціями, домашнє печиво, народна іграшка з ниток «Коник», яка є символом здоров′я і сили), подарунок для родини (народна іграшка, лялька «Берегиня» - богиня добра, захисту людини, будинків, малих дітей від хвороб і злих сил.) Література: Ольга Тарисова «Ляльки обереги. Мотанки, домовики, ангели, віночки». Видавництво «Фактор-друк» м. Харків. Твори В.О. Сухомлинського, рекомендовані для опрацювання з дітьми напередодні
|
|
Вітальні вірші |
1.Ми прийшли до вас до хати З Новим роком всіх вітати! Рік Новий у вашу хату, Щоб приніс добра багато. 2.В рік Новий щоб щастя мали, Не хворіли, не страждали, Щоб ви мали у коморі І в оборі. У стіжку і у мішку. В ложці, в мисці і в колисці! 3.Сію, вію, посіваю, Щедро зерном засіваю. Хай земля врожай дарує Тому, хто на ній працює.
Колядка чи щедрівка.
|
4.Сію, вію, посіваю, З Василем усіх вітаю. Дух святий нехай витає І від зла вас захищає. 5.Сію, вію, посіваю – З Новим роком вас вітаю. Миру, щастя в вашу хату, Щоб сім′я була багата, Щоб у злагоді і мирі, У міцнім здоров′ї й силі Ви прожили весь цей рік, За роком рік і весь свій вік! Надія Балюк. |
Лялька «Берегиня»
Баба-берегиня допомагала оберігати добробут. Всередину ляльки вкладали монети, зерно, шерсть – для збереження домашнього тепла, отримання хорошого врожаю і грошового достатку.
Груди – символ того, що жінка здатна вигодувати здорове потомство. Вішати її слід на видному місці або над дверима (над порогом).
1.
3.Папір скручуємо в рулон. Це тіло ляльки.
4.Руки-рукави робимо з тканини.
5.Прикріплюємо голову, примотуємо груди, начинені відбірним зерном, вовною, монетами. Примотуємо ниткою руки.
6.Готова лялька «Берегиня», богиня добра, захисту людини, будинків, малих дітей від хвороб і злих сил.
Дарується малим дітям аби вони росли сильними і здоровими.