Стресостійкість та збереження психічного здоров`я

Про матеріал

Стійкість організму до стресу є корисною захисною функцією, яка дозволяє адаптуватися до зовнішніх подразників або ігнорувати їх. Іншими словами, це дозволяє вам зберігати спокій у будь -якій ситуації.

Перегляд файлу

СПОСОБАМИ

image
ПІДВИЩЕННЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗДОРОВ’Я

СТРЕСОСТІЙКОСТІ ТА

ПСИХІЧНОГОДодайте основний текст

image Стреси здебільшого призводять до неврозів. А від неврозу один крок до непоправних психічних розладів. До речі, медики давно вже встановили перелік людей, найбільш схильних до стресів. Це шахтарі, пожежники і самі ж лікарі. Є в цьому списку вчителі, психологи та журналісти. Здоров’я населення залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем.

 

Найбільш ефективними способами підвищення стресостійкості та профілактики психічного здоров’я є наступні:

1.Визначте природу свого стресу: з’ясуйте першопричини. Знайдіть час побути наодинці із собою і записати в блокноті все, що викликає у вас занепокоєння.

2.Складіть план по зменшенню впливу стресу на ваше життя. Включіть до свого режиму дня обов’язковий відпочинок. Виявивши джерела стресу, спробуйте їх уникати. Якщо такої можливості немає, намагайтеся менше приділяти їм часу. Замініть це заняттям улюбленими справами, хобі, спілкуванням з приємними для вас людьми, рідними, близькими.

3.Поділіться своїми проблемами з іншими людьми. Це можуть бути друзі, родичі та колеги. Не залишайтеся наодинці зі своїми переживаннями.

4.Якщо можливо, вирішуйте тривожні ситуації невідкладно. Не приховуйте образи, одразу вирішуйте робочі конфлікти. Якщо стрес викликають невизначені події і сценарії, продумайте їх детально і прийміть рішення настільки швидко, наскільки це можливо.

image image

5.Уникайте або максимально обмежуйте час спілкування з людьми, які вам не приємні.

6.Вчіться справлятися зі стресом. Будьте зібрані і стримані, намагайтеся контролювати прояв негативних емоцій по відношенню до оточуючих.

7.Підтримуйте фізичну активність. Заняття спортом, медитативні техніки, свіже повітря і фізичні навантаження допоможуть зняти психічну напругу.

8.Робіть масаж, приділіть щодня хоча б 20 хвилин розслабленню.

9.Правильно харчуйтеся, уникайте надмірного вживання алкоголю, кофеїну, краще відмовитися від шкідливих звичок повністю.

image

10.Дотримуйтесь графіка сну, максимально ефективно використовуйте робочий час, щоб не лягати спати надто пізно. Не дивіться телевізор перед сном, краще почитайте хорошу книгу або послухайте спокійну негучну музику.

Намагайтеся мінімізувати сторонні шуми і подразники, коли засинаєте.

 Психічне здоров’я кожного в першу чергу залежить від нього самого і його близьких. Задача кожної сучасної людини зберігати свою душевну рівновагу, бути готовою до стресових ситуацій, і за необхідності звертатися за допомогою, а не пускати на самоплив симптоми перевантаження, депресії, емоційної нестійкості.

image    Якщо ви відчуваєте, що не в змозі скористатися цими порадами і самостійно впоратися зі стресами і проблемами у вашому житті, обов’язково зверніться за професійною допомогою. Це допоможе уникнути можливих негативних наслідків стресу. Не займайтеся самолікуванням без консультації фахівця!

    Будьте уважними  до себе! Зберігайте власне психічне здоров’я та пам’ятайте про людей з психічними розладами, які поруч.

pdf
Додав(-ла)
Лисенко Юлія
Пов’язані теми
Психологія, Презентації
Додано
18 грудня 2023
Переглядів
135
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку