String-art «Нитяна графіка» робота з деревиною

Про матеріал
String-art «Нитяна графіка» робота з деревиною Що це таке, стрінг-арт? String-art - це мистецтво створення об'ємних картин і панно за допомогою цвяхів і ниток. Цей вид рукоділля придумали англійські ткачі майже чотири століття тому: вони натягали нитки в певній послідовності на вбиті в дощечки цвяхи і отримували декоративні панно, якими потім прикрашали стіни будинків. А в кінці XIX століття відома англійська дослідниця і математик Мері Еверест Буль удосконалила цю техніку, і так з'явився сучасний стрінг-арт. З його допомогою Мері допомагала дітям вивчати геометрію. Для основи найчастіше використовують дерев'яну або коркову основу. Але можна використовувати фанеру, а ще пінопласт. Також нам знадобиться схема візерунка - найчастіше це геометричний орнамент або квіти. Якщо Ви не новачок в цьому мистецтві, то можна вибирати і картинки складніші, наприклад фігурки людей або тварин. А профі створюють навіть пейзажі) Але скажемо прямо - в цьому стилі найбільш ефектно виглядають абстрактні малюнки, мандали. Ще для роботи потрібні цвяхи і нитки. Цвяхи бажано невеликого розміру, з широким капелюшком. А ось нитки підійдуть майже будь-які - муліне, акрилові, бавовняні, навіть звичайні швейні. Ну, і звичайно ж нам знадобиться молоток) Отже, приступаємо до роботи) Схему кріпимо на основу за допомогою скотча. Можна відразу починати прибивати цвяхи по схемі, а можна зробити розмітку по контуру малюнка шилом. Перше правило - цвяхи розміщуємо рівновіддалено один від одного. А друге - цвяхи забиваємо не повністю, а залишаючи над поверхнею 5-7 мм. Якщо малюнок не дуже складний, то цього цілком достатньо. Коли всі цвяхи прибиті, прибираємо схему і приступаємо до заповнення панно нитками. Тут вже воля для Вашої фантазії)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

String-art«Нитяна графіка»робота з деревиною. ТехнологіїВчитель: П’яткова Валентина. Володимирівна. МГ №26

Номер слайду 2

Інструменти й матеріали. Нитяна графіка приваблює доступністю, адже всі необхідні для творчого процесу інструменти й матеріали ви легко можете знайти вдома. Деревина— тверда основа. Простий олівець, гумка, канцелярські скріпки або скотч — для нанесення й кріплення малюнку. Трикутник, циркуль, лінійка, транспортир — для малювання геометричних фігур. Цвяхи, молоток — для роботи з деревиною. Нитки. Можете використовувати шовкові, акрилові, вовняні, звичайні швейні, але найзручнішими вважають муліне. Ножиці.

Номер слайду 3

Банк ідей

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Майстер-клас 1. https://www.pinterest.com/pin/5066618323440566/2. https://www.pinterest.com/pin/6262886971098485/

Номер слайду 11

Заповнення форм

Номер слайду 12

Створення ескізу та графічного зображення

Номер слайду 13

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Підготовка метріалів та інструментів. Дерев’яне полотно. Цвяхи. Молоток. Нитки. Ножиці

Номер слайду 18

Матеріали. Дерев'яна дошка (або ДСП)молоток. Цвяхи будівельні маленькі або декоративні (чим більше, тим краще, все залежить від складності візерунка)НожиціНитки (капронові або муліне - якщо картина буде кольоровий)Наждачний папір (якщо дерев'яна поверхня не оброблена)Двосторонній скотчшаблон

Номер слайду 19

Етапи створення картини в техніці string art. Перед тим як придбати дерев'яну дошку, роздрукуйте шаблон вашого зображення, щоб не промахнутися з розміром дошки.1. За допомогою наждачного паперу зачистити дерев'яну дошку, щоб поверхня була гладкою. Ретельно пропрацювати кути, щоб не загнати скалку при створенні картини.

Номер слайду 20

2. Вибрати шаблон, роздрукувати або намалювати і вирізати його3. Приклеїти на двосторонній скотч шаблон на дошку. Таким чином, шаблон буде зафіксований, і з ним буде зручніше створювати свій string art шедевр.

Номер слайду 21

4. «Обвести» контур шаблону (йдучи по лінії малюнка, не заходячи на папір). Якщо цвяхи розташовувати близько один до одного, то і візерунок вийде більш насиченим і об'ємним. Якщо ж розташовувати на відстані, то візерунок (малюнок) вийде плоским. Все залежить від вашого бажання і задуму. Забивати цвяхи необхідно акуратно, щоб не було «кривих» або «кучерявих». Складність полягає в тому, що вони маленькі і близько розташовані один до одного. Але якщо, все таки, цвях криво увійшов в дошку, краще не полінуватися, і за допомогою плоскогубців видалити його. Якщо все цвяхи будуть рівними, то і ваша картина буде виглядати акуратною і красивою.

Номер слайду 22

5. Починайте чіпляти нитку під капелюшками цвяхів - спочатку переплітайте протилежні, потім вводите нитку через кілька цвяхів в ряду. Будьте дуже уважні, щоб не залишалося дірок між капелюшками.

Номер слайду 23

Експериментуйте з напрямками ниток, накладайте кілька шарів, міняйте кольору - використовуйте свою уяву і фантазію, і ваша картина буде прекрасна і унікальна!

Номер слайду 24

БАЖАЮ УСПІХУ!

pptx
Пов’язані теми
Технології, Презентації
Додано
14 лютого 2024
Переглядів
91
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку