Методична розробка заняття
Тема: «Створення креслень для виготовлення основи та комплектуючих Бізікуба»
Мета:
Начальна - навчити вихованців створювати ескізи для виготовлення бізікуба в програмному середовищі CorelDraw, навчити підготовлювати ескізи для різки на лазерному верстаті СО2,
Розвивальна – розвивати навички роботи в графічному редакторі CorelDraw, розвивати просторове мислення та креативність, розвивати навички робити з кресленнями .
Виховна – виховувати прагнення вивчати сучасні інформаційні технології, виховувати самостійність у роботі та прийняті рішень, доброту.
Обладнання: ноутбуки, програми CorelDraw та Laser Cad, мультимедійний проектор, мережа інтернет.
Тип заняття: комбіноване.
Тривалість: 90 хвилин.
План заняття:
Хід заняття
Облік відвідування гуртка, перевірка готовності вихованців до заняття.
Пригадати над чим працювали на минулих заняттях шляхом невеличкого опитування.
(Компас 3D, FreeCad, CorelDraw)
(CorelDraw)
(Laser Cad)
Повідомлення теми та мети заняття.
Викладення основного матеріалу заняття. Усі операції керівник демонструє на екрані мультимедійного проектора.
Бізікуб (або бізібокс) – це незвичайна розвиваюча іграшка, яка сподобається допитливому малюку у віці від 1 року. Це джерело корисних вправ для малюка, які сприяють розвитку дрібної моторики, фантазії, логічного мислення, а також привчають до правильного використання ряду побутових предметів. Це необхідна іграшка для дітей, які мають вади психічного або фізичного розвитку в плані моторики. Така іграшка буде корисна для малюків з аутизмом, або синдромом затримки розвитку.
Сьогодні на занятті я пропоную вам зайнятись виготовленням Бізікубу, а саме підготувати креслення для різки на станку. На наступних заняттях ми будемо збирати та декорувати його. А готовий виріб я пропоную подарувати дитячому садку, в групу для дітей з особливостями розвитку.
То з чого ж варто почати виготовлення кубу? Використовуючи мережу інтернет пропоную вам ознайомитись з видами та дизайном бізікубів та бізібордів (розвивальні дошки).
Бізікуб має вигляд кубу, з великою кількістю рухомих деталей, елементів різного застосування, кольорів та текстур. Виготовлення кубу ми можемо поділити з вами на такі етапи :
Під час заняття сьогодні ми з вами підготуємо креслення для подальшої роботи.
Оскільки бізікуб це дитяча іграшка, відповідно матеріали для її виготовлення мають бути екологічно чистими. Беручи це до уваги, наш куб ми будемо виготовляти з деревини, а саме з фанери.
І так з чого ж розпочати роботу? Виготовлення ескізів можна умовно поділити на два частини:
Виготовляти креслення ми будемо в редакторі CorelDraw.
Які основні інструменти на знадобляться?
Цих інструментів нам буде достатньо для виготовлення креслень.
З чого варто розпочати роботу?
Створимо креслення для виготовлення основи іграшки, а саме кубу.
Використовуючи інструменти 2-point line, rectangle, та меню Crop tool креслимо основу кубу. Розмір граней 30х30 см.
Для виготовлення кубу нам необхідно накреслити 6 граней однакового розміру. Обов'язково треба продумати наперед спосіб збірки готової роботи та врахувати це під час розробки креслень. Креслення повинні бути охайними, та мати зайвих ліній, крапок або інших деталей. Кожний елемент в креслені буде прорізаний на верстаті!
При збереженні готового кресленя обов'язково вказуємо формат DXF.
Чому саме DXF? Цей формат є універсальним для різки на різних видах станків. Не потребує додаткової обробки або конвертації перед початком вирізування.
Створення комплектуючих для іграшки бізікуб.
Створення наповнення для бізікубу – це особливий творчих процес, адже бізікуб може містити у собі елементи різних текстур, кольорів та розмірів. Обов’язково різні рухомі елементи, частини логічних пазлів, елементи у вигляді знайомих малюкові речей побуту, транспорту, тварин, або елементів природи.
Розпочинаємо практичну роботу. Перед початком роботи за комп’ютером пригадуємо техніку безпеки при роботі у комп’ютерному класі (Додаток №4). Діти працюють самостійно, керівник гуртка надає допомогу за необхідності.
Під час практичної роботи за комп’ютером обов’язково кожні 15 хвилин потрібно робити невеличку зарядку для очей (Додаток №5)
В кінці заняття обов’язково потрібно обговорити усі труднощі у роботі. Обговорити креслення виготовленні вихованцями. Також важливою частиною підсумкової частини заняття є мотивування вихованців на наступне заняття.