Театралізоване свято - зустріч з казкою. Матеріал передбачений для учнів другого класу чотирирічної початкової школи.
Рольова гра цікавить і захоплює дітей.
1
Мета: систематизувати знання учнів про казку,
розвивати вміння аналізувати, співставляти, узагальнювати;
виховувати товариськість, людяність, чесність,.
Хід заняття
1 Учень.
Дорогі діти, шановні гості! Сьогодні у нас незвичайне свято. Його
немає в календарі, але воно є в серці й душі тих людей, які люблять казки.
2 Учениця. Існує книг багато на землі. Вони цікаві, мудрі, гарні.
Та кожен з нас, дорослий чи малий, Всяк казочку читати полюбляє.
3 Учень.
.Казка – це світ чарівний та незвичний, Казка – це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво, Це справді свято, радість для душі.
4 Учениця. У казці звірі мову мають, Дерева розмовляють, мов живі.
Добро і правда завжди зло долають, Тому і люблять казку діти всі.
5. Учень.
Мудра казко, казко-чарівнице, Ти даруєш ласку, вчиш ростить пшеницю.
Поведи нас за собою В світ прекрасний і чудовий.
6 Учениця. Казочко, казочко, ти приходь до нас,
Завітай любесенько у наш 2-В клас.
Всі разом:
В країну Казок підемо я і ти, У казці всім цікаво побувати.
Ведучий 1
Там вірних друзів можемо знайти,
І з ними хочемо потанцювати.
Сьогодні ми казку сюди запросили,
Щоб бачити казочку, слухать гуртом,
А казка в завії десь там заблудила,
Давайте її погукаєм разом!
- Казко, казко, приходь до нас!
(Виходить бабуся-казка)
Бабуся- Казка
Вітаю вас, дорослі і малі, від всіх казок низенький вам уклін.
Я – казка мудра. Хочу вам сказати,
Що кожен з вас мене повинен знати,
Бо кажуть, казка вчить на світі жити
Та правду й волю завжди боронити.
- Дякую, що ви запросили мене на свято. Я прийшла до вас не сама, а із своїми друзями – казковими героями. Ми підготували для вас виставу. Щоб
потрапити на неї, ви маєте довести, що любите і знаєте казки.
- Я читатиму уривки з казок, а ви відгадуватимете назву казки. Готові?
Вікторина « Яка це казка ?»
- Баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку…»(Ріпка)
- «Я не пила, я й не їла: тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку…»
(Коза - дереза)
- «А мишка бігла, хвостиком зачепила, яєчко покотилося, впало та й розбилося.» (Курочка Ряба)
- «Уліз ведмідь – семеро стало…» (« Рукавичка»)
- «Призволяйся, Журавлику, призволяйся, лебедику…»(Лисичка та
Журавель)
- «Котику-братику, несе мене Лиска По каменю-мосту на своєму хвосту,
Порятуй мене!» (Казка про Котика і Півника)
( Вікторину перериває приліт Баби Яги)
- Баба – Яга. Я баба – Яга, кістяна нога, я ногами тупу-тупу! А ось і я!
Оце літала-літала по світу і з височини побачила, що тут щось діється.
Коли підлетіла ближче, почула, що у вас свято казки. Я також не хочу залишатися в стороні, бо дуже-дуже люблю казки, особливо казочку про того кругленького, рум’яненького, смачненького… та ж про того, хто від баби утік… Як же його звуть?
- От і гарно, от і чудово! Я вважала, що ви нічого не знаєте…
А читати вмієте? А писати? А малювати?
- Якщо так, проведемо конкурс «Намалюй Колобка»
Для цього мені потрібно вибрати трьох учасників.
- Раз, два, три. Колобка малюєш ти! (Учасники із заплющеними очима малюють колобка. Перед цим їх тричі повертають навколо себе.
Баба- Яга забирає малюнки і летить далі.)
Заходить Червона Шапочка із кошиком в руках. Співає:
Якщо довго, довго, довго, якщо довго по доріжці.
Якщо довго по стежинці бігти, тупати й стрибать,
То напевне, то напевне, то звичайно, то звичайно,
Безперечно таким чином можна в школу завітать.
А-а – там навчаються читати. А-а – і писати й рахувати,
А-а – там цікаво всім завжди.
- Привіт усім! Я дуже рада, що мені вдалося потрапити до вас на
свято. Крім вітання, я приготувала для вас гру «Чарівний
кошик».
- У моєму кошику знаходяться речі з казок. Я буду по черзі діставати певну річ, а ви говоритимете, в якій казці вона зустрічається.
(Яйце, ключ, тарілка, солома, пір’я, черевичок, рукавиця)
- Молодці! Казки знаєте. А тепер усідайтеся зручненько і слухайте
гарненько.
(Виходить дівчинка – україночка.)
- Прийшла, нарешті, довгождана мить:
Герої казки нас усіх вітають. ( тихесенько звучить музика),
І казка перед нами оживає.
Якось дід старий по дрова в ліс ходив,
Та й у лісі рукавичку загубив.
Бігла лісочком тим Мишка маленька,
Бачить: лежить рукавичка старенька.
А вже настала холодна зима,
А в Мишки ні хатки, ні нірки нема.
Під музику вбігає Мишка, тремтить від холоду.
Мишка
Вже прийшли зимові дні – Треба щось робити. (Помічає рукавичку)
Хатка буде тут мені, В ній я буду жити.
Автор
Ось і живе там Мишка - шкряботушка.
Коли це скаче Жабка – скрекотушка.
(Під музику стрибає, бачить рукавичку, питає).
Жабка. Хтось є , чи нікого нема?
Мишка. Я, Мишка – шкряботушка. А ти хто?
Жабка
А я Жабка – скрекотушка. Пусти мене в хатку – Будемо разом жити,
Разом працювати. Та удвох дружити.
(Заходить до рукавички)
Автор
Живуть спокійно в рукавиці І день, і другий, мов сестриці.
Стрибає по снігу якось Зайчик довговухий.
Замерз. Побачив хатку та й постукав.
(Стрибає під музику, зупиняється, тре лапки, переступає з ноги на ногу.
Стукає в рукавичку.)
Зайчик
Хоч і шубку теплу маю, Та мороз цей відчуваю. Де б це лапоньки погріти,
Де б тепло тепер зустріти? В рукавиці хтось є чи нема?
Бо мене застудила зима! (Кашляє) Вуха замерзли, Захололи і ноги –
В рукавичці б мені Відігрітись трохи…
Звірята
Я, Мишка – шкряботушка.
Я, Жабка – скрекотушка.
А ти хто?
Зайчик
Та я ж Зайчик – побігайчик. Пустіть мене в хатку, Будемо разом жити,
Разом танцювати, Та утрьох дружити. (Зайчика пускають. )
Автор
Дружно так живуть – Усі працюють. Хоч зима надворі – Не горюють!
Раптом Вовк біжить. Замерз. Від холоду дрижить.
Під музику залою потюпцем біжить Вовк, дмухає на лапи. Помічає
рукавичку і зупиняється.
Вовк
Ох і змерз я дуже – дуже, бо морозець дошкуляє,Моя старенька кожушина чомусь мене не зігріває!
(Помічає рукавичку. Стукає.)
В рукавичці хтось є чи нема? В лісі бродить сувора зима.
Звірята (з рукавички)
-Я, Мишка – шкряботушка. -Я , Жабка – скрекотушка. -Я, Зайчик – побігайчик. А ти хто?
Вовк Та я ж Вовчок, сірий бочок. Пустіть мене до себе. Задаватись не треба, Будем в мирі разом жити, Працювати і дружити.
Вовка пускають.
Звучить музика , падає сніжок ( діти виконують танець сніжинок).
Дівчинка – україночка:
А зима все сніжку підсипає… Білим землю, дерева вкриває.
В кучугурах нелегко ходить. Ось іде ледве – ледве Ведмідь…
Під музику, перевалюючись, іде Ведмідь, не втримується, падає на
чотири лапи, піднімається, іде далі. Зупиняється перед рукавичкою.
Автор
Важко лапами переступає, Бачить рукавичку, та й питає;
Ведмідь
Яка тепла рукавичка тут лежить, Тож зимою в рукавичці можна жить. (Стукає)
Хтось неначе там шепоче, А мене пускать не хоче.
Ведмідь
Ох і злюща настала зима! В рукавичці хтось є чи нема?
Звірята (з рукавички)
-Я, Мишка – шкряботушка. -Я , Жабка – скрекотушка. -Я, Зайчик – побігайчик
-Я, Вовчок, сірий бочок. А ти хто?
Ведмідь
Я, Ведмідь волохатий, Пустіть мене до хати. Будем разом жити,
Працювати і дружити. (Ведмедя пускають.)
Автор
Бігла тим лісом красуня Лисичка. Бачить лежить на снігу рукавичка
Під музику легко і красиво біжить Лисичка. Зупиняється.
Лисиця
Хто живе в цій рукавиці? Відгукніться до Лисиці.
Звірята (з рукавички)
-Я, Мишка – шкряботушка. -Я , Жабка – скрекотушка. -Я, Зайчик – побігайчик -Я, Вовчок, сірий бочок. -Я, Ведмідь волохатий. А ти хто?
Лисиця
Я руда, низького зросту, Хитра я і довгохвоста. На курей я вельми ласа.
В них таке смачненьке м’ясо. Вовку-брату я сестричка, А зовуть мене Лисичка. Буду вам допомагать,
Можу вам пісень співать і ще й гарно танцювать. Пустіть мене до рукавички.
Лисичку пускають.
Автор
Дружно так живуть, усі працюють, Хоч зима надворі – не горюють!
Зайчик носить дрова. Вовчик їх рубає, А Жабка лопатою сніг розгрібає.
Лисичка хату прибирає І пісню весело співає. А Мишка у печі борщу наварила І потім обідати всіх запросила. Звірята працюють -працюють усі без утоми весь день, А потім співають веселих пісень.
«Звірята « співають пісню «Морозець».
Автор
Якось близько Ворона літала, На весь ліс вона гукала,
Про те що тепліше сонце пригріло І надворі потепліло.
Що вже тане кругом сніг і лід, І до лісу іде знову Дід.
Пес старанно винюхує слід, А за ним уже ступає Дід.
(З лісу виходять Дід і пес . Він нюхає, відшукуючи слід, і приводить Діда до рукавиці.
Дід
Добре, що у ліс прийшли, Рукавицю тут знайшли.
З рукавиці виходять звірята, дякують Дідові за його рукавичку, яка
лютою зимою була їм домом.
Звірята (по черзі)
Тепло нам було зимою в рукавичці, І ми кажемо: «Спасибі»,
як годиться!
Дід
І я радий, що без діла не лежала, І усіх вас рукавиця зігрівала.
Тож на згадку про зустріч такую, Всі давайте разом затанцюєм.
Звірятка танцюють навколо Діда. Обнімаються, прощаються і
розходяться.
Автор
Рукавичку знайшли, На галявині спочили Та додому пішли.
Наша казка скінчилась.
Якби не казка, хто б і знав, Що стільки є чудес на світі.
І хто б завісу відкривав у світ, В якому грають діти.
Казка.
От і настав час повертатися мені до свого королівства, а ввечері, коли будете лягати спати, ми знову зустрінемось. До зустрічі!