Свято "Книга - вікно у майбутнє" для 3 класу

Про матеріал

Метою розробки даного конспекту є залучення дітей до активного самостійного читання. Виховувати шанобливе ставлення до книги, до досягнень людства.

Перегляд файлу

ТЕМА: СВЯТО КНИГИ

МЕТА: залучати дітей до активного самостійного читання. Виховувати шанобливе ставлення до книги, до досягнень людства.

ОБЛАДНАННЯ: вислови українських поетів; колекція казок та ілюстрацій до них; казкові герої; квітка – радість; клітинки до гри « поле чудес»; анаграми до прислів’їв.

ХІД ЗАНЯТТЯ

На дошці написані вислови про книгу.

« Книги необхідні, як хліб насущний» ( Т. Шевченко )

« Книги - це ліки, що напувають світ» ( І. Федоров )

« У Землі супутник – Місяць, у людини – книга «.

УЧИТЕЛЬ: Існує такий вираз: « Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти «.  Так само можна сказати « скажи мені, що ти чуєш, і я скажу, хто ти «.  Людина , яка любить і вміє читати, - щаслива людина. Довкола неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі – книги….

1 – Й УЧЕНЬ:

Любі хлопчики й дівчатка,

В нас сьогодні книжки свято.

Будем разом відзначати,

Книгу-друга шанувати.

 

2 – Й УЧЕНЬ:

В кожнім домі, в кожній хаті

У містах і на селі –

Хто навчився вже читати,

Має книжку на столі.

 

3 – Й УЧЕНЬ:

 

Книги, книги на полицях,

Завше тихо поміж книг.

Та яку ти не розгорнеш –

Щось цікаве в кожнім з них.

 

4 – Й УЧЕНЬ:

Дружба з книгою – це свято,

Не було б його у нас,

Ми не знали б так багато

Про новий і давній час…

Книги дружать з дітворою,

Полюби їх у житті –

І улюблені герої

Будуть друзями в путі.

 

УЧИТЕЛЬ: У світі існує безліч різних книг. Різні книги по різному допомагають людям: одні навчають, другі – розважають, треті – допомагають. В одних книгах можна прочитати про минуле, а в інших – про майбутнє. Одні розповідають про світ природи, а інші – про космічні мандрівки. Скільки в людей потреб, стільки й різних книг.

 

УЧИТЕЛЬ:

Бачить – не бачить,

Чути – не чує,

Мовчки говорить,

Дуже мудрує.

Часом захоче –

Правди навчає;

Іноді бреше,

Всіх звеселяє.

Люба розмова. –

Будемо, діти,

З нею довіку

Жити – дружити.

Хто ж то такая

В світі щаслива,

Мудра, правдива

І жартівлива?

Як не вгадали,

Стану в пригоді:

Річ коротенька –

Книжка, та й годі.

                                 Л. Глібов

 

УЧИТЕЛЬ: Любі друзі! Цей вірш – загадка Леоніда Глібова ще раз нагадав нам про те, кому ж ми присвячуємо нашу сьогоднішню зустріч. Нашій подрузі, порадниці. Помічниці, вчительці, рятівниці. Так, усі ці слова про неї – вельмишановну Книгу! До речі. Вона сьогодні сама завітає до нас у гості.

Тож, зустрічайте Королева Книга!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОРОЛЕВА КНИГА:

Ой, як багато вас зійшлося

Сьогодні тут, малята,

Та бачу, місце всім знайшлося,

Хоч, може, тіснувато.

В палацах і хатах малих

Мільйони підданих моїх

Як по команді – струнко,

Стоять, зімкнувши палітурки.

Та підданих моїх впізнать

Ви зможете з одного мигу.

Як тільки я себе назву.

Я – Королева Книга.

 

  • А чи знаєте ви, як називається моє королівство?

 

ДІТИ ( разом ): Бібліотека.

 

УЧИТЕЛЬ:

 

Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці.

А двері широкі, відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці.

Герої романів, легенд, повістей

У тиші говорять із нами.

В книжках – відкриття

Всіх великих людей,

Думки, що хвилюють віками.

Ведуть нас в незнане цікаві книжки,

Розрадять, коли нам нелегко.

Для нас зберігає їх довгі роки

Шкільна бібліотека.

 

УЧИТЕЛЬ:  А зараз ми хочемо перевірити, як уважно ви читаєте книжки. Послухайте й здогадайтеся, з якої казки ці уривки і хто їх автор.

 

  • От як підріс він, то й каже:

- Зробіть мені, тату, золотий човник та срібне весельце, - я буду рибку ловити та вас годувати.            ( « ТЕЛЕСИК « )

 *         Сісти захотів я на пеньок,

Щоб посмакувати пиріжок.

Та Маша голосом здаля

Вмить погнала до бабусі й дідуля. ( « Маша і ведмідь « )

 

  • От на ранок набрала баба мичок і погнала  бичка пасти.

( « СОЛОМЯНИЙ БИЧОК « )

 

 

  • Прибіг заєць до лисиччиної нори.

Коли це лисичка вибігає, дивитися – зайчик стоїть на двох лапках біля хати.

Вона його й питає:

  • А чого ж ти прийшов?

Він каже:

  • Просили вовк, ведмідь, дикий кабан і я прошу, щоб ви прийшли зі своїм паном до нас на обід. ( « Пан Коцький « )

 

  • Він сховався у бочці, і завдяки тому, що було в ній, пофарбувався, і став одразу відрізнятися від усіх. Став повелителем.

( « Фарбований лис « )

 

 

  • Не послухав брат сестричку і напився води з копитця.

( « Сестриця Альонушка і братець Іван ушка « )

 

УЧИТЕЛЬ: Щоб краще запам’ятати зміст прочитаної книги, її автора, назву та пригоди героїв, ми радимо вам завести щоденник читання з такими рубриками:

а)  автор і назва книги;

б) що вам сподобалося;

в) які герої найбільше запам’яталися.

 

( Чути плач і стогін )

 

 КОРОЛЕВА КНИГА: Що за шум, що за плач?

 

( Визирають пошарпані книги ).

 

КНИГИ: Нам соромно показатися. Ми пошматовані, ми пошарпані.

 

ЧИТАНКА:

Ох, ви, буквочки мої розмальовані,

Ви, сторіночки мої пошматовані.

Навтішався з вас Івась досхочу.

 

 

 

ПРИРОДОЗНАВСТВО:

Всі малюнки Ростик з мене вчора вирізав,

А на схемах букви різні понаписував.

Як природи я дітей тепер навчу?

 

МАТЕМАТИКА:

Цифри в прикладах зробилися з вусами,

Кілометри замінились кілограмами.

Про задачі я зовсім мовчу.

 

РІДНА МОВА:

Скільки правил мудрих я в собі тримаю,

Але декого нічого не навчаю,

Від поводження Маринки аж кричу.

 

ЧИТАНКА:

Чому в Галі від образи читанка ридає?

Бо вона на ній із гірки часто з’їжджає.

 

 

КОРОЛЕВА КНИГА: Що мені з вами робити, як допомогти? Треба кликати лікаря.

 

ЛІКАР:

Бідна ти моя пошарпана каліко,

Хто ж тобі заподіяв стільки лиха?

Але сам я тобі не допоможу,

По ножиці побіжу.

 

НОЖИЦІ:

Шкода мені вас, книжки гарні,

Хтось пошарпав ваші сторінки намарно.

Допоможу, щоб ви гарні стали знову,

Щоб вели з дітьми розумними розмови.

Але без клею тут не обійтись.

 

КЛЕЙ:

З книжки на ніжку я стрибаю,

Книжки лікувати допомагаю.

Всі дірочки, всі сторіночки

Приведу до порядку,

Буде ця книжка мати

Мій слід на згадку.

Та щоб все привести до ладу,Я ще по гумку піду

ГУМКА:

Я – Гумка, Гумка, Гумка.

Та хочу вам сказати,

Щоб всі ці неподобства

Не сміли більш писати

Щоб стала книжка ще гарніша,

Треба покликати обгортку.

 

ОБГОРТКА:

Я така гладенька, блискуча, ніжна,

Ця книжка зі мною буде, мов царівна.

Я оберігаю всі книги на світі,

Тому, обгортайте свої книги, діти.

 

ЗАКЛАДКА:

Я дуже потрібна, друзі, вам,

Нелегко без мене книжечкам.

Бо діти сторінки обривають,

Якщо мене в книжку не закладають.

 

КОРОЛЕВА КНИГА:

Дякую всім, хто в книжковій лікарні працює,

Хто нове життя таким, як я, дарує.

А всі, хто до книжок погано ставиться,

Пам’ятайте, як книжці болить.

Таке лікування їй надавайте:

Папір і клей та ножиці беріть,

Обгорніть, підклейте і все зайве зітріть,

Бо книжка велику мудрість має

І всіх довкруж себе навчає.

 

УЧИТЕЛЬ: Я бачу серед вас, діти, багато добрих і вірних друзів, які цінують та вміють їх берегти. Дуже довгий шлях проходить книга, доки потрапить до нас у руки. А скільки людей працювало над її створенням! Це і працівники лісу, що дають для паперу деревину, і робітники на паперових фабриках, і друкарі, і вчені, і письменники. І журналісти, і ще багато інших людей докладають своїх зусиль для того, щоб у наш дім прийшла книга. Саме тому книги треба берегти і вміти правильно їх читати.

        А щоб дізнатися, як це робити, послухайте поради з « вузликів на пам'ять «  В. Сухомлинського.

1. Обгортай книги і носи їх у папці.

2. Удома відведи їм місце на книжковій полиці.

3. Читайте книги за чистим столом і з чистими руками.

4. Перегортайте сторінки за правий верхній краєчок.

5. Щоб не загубити місце в низі, де ви закінчили читати, користуйтеся закладкою.

6. Прочитані книги своєчасно повертайте до бібліотеки.

7. Якщо книга порвалася – обов’язково її підклейте.

 

КОРОЛЕВА КНИГА:

Вчіться діти! Мудра книжка

Скаже вам всього багато

З того, що колись другими

І посіяно, й пожато.

Учіться, любі діти, читайте,

Як та бджілка меду з цвіту,

Розуму збирайте.

 

УЧИТЕЛЬ

Багато мусим знати

Про все, що є навкруг.

Тож слід книжки читати,

Бо книга – вірний друг.

Вона поможе дуже

Обрати вірну путь.

Де б ти не був, мій друже,

Про книгу не забудь!

 

  • Любі діти! Я сподіваюся, що після нашого свята ви будете любити, берегти й цінувати книги. А щоб ви не забули сьогоднішнє свято, до вашої уваги представляємо декілька цікавих конкурсів. ПОГРАЄМО?!

 

УЧИТЕЛЬ: Вам, звісно, подобаються казки. Вони виникли у ті давні часи, коли люди почувалися безпорадними, вірили у надприродні сили. Своє життя, мрії та помисли люди відобразили у казках. У них живуть герої – добрі й злі, хоробрі і боягузи, мудрі та дурники. З ними відбуваються незвичні події. Багато казок ви вже читали і ще багато прочитаєте. Відгадайте, з якої казки цей казковий герой або уривок.

      1 конкурс «Ерудити»

      Кожній команді буде поставлено 10 запитань. Кожна правильна відповідь принесе 1 бал.

Запитання.

Як називається дитина, яка замість дитячого садка йде вчитися до інституту? (Вундеркінд.)

Що на світі найдорожче? (Здоров’я).

Місце, з якого спортсмени починають біг. (Старт.)

Математичний знак, який зарекомендував себе з позитивної сторони. (Плюс.)

Героїня казки Андерсена «Снігова королева». (Герда.)

Хто написав вірш «На зеленому горбочку»? (Леся  Українка).

Велика плавуча льодова гора. (Айсберг.)

Власноручний підпис. (Автограф.)

Від чиєї ранкової пісні нечиста сіла тікає геть? (Півня.)

Ягоди або фрукти, зварені в цукровому сиропі. (Варення.)

Малюнки в книзі. (Ілюстрації).

Модель земної кулі. (Глобус).

Книга за якою навчаються грамоти. (Буквар.)

Солом’яний головний убір з широкими полями. (Бриль.)

Нічний хижий птах.(Сова.)

Спортивний кулачний бій. (Бокс.)

Що співали в давнину  дівчата, закликаючи весну. (Веснянки.)

Хто ішов лісом в українській народній казці «Рукавичка». (Дід.)

Плетене коло з квітів. (Вінок).

Птах, який першим прилітає навесні. (Шпак.)

Хто є автором українських народних казок? (Народ.)

Рятівник Мухи-Цокотухи. (Комар.)

Пісні, які співає мама перед сном дитини. (Колискова.)

Що посадили дівчини Калина при дорозі? (Калину.)

Письменник, педагог, який написав багато творів про дітей і для дітей. (В.Сухомлинський.)

Вона починається з посмішки. (Дружба.)

Предмет, що вивчає те, як жили колись люди. (Історія.)

Чи дихає курчатко, коли воно ще в яйці? (Так.)

 

2) Казкове « Поле чудес «

    1. « Із хати виходить дівчина з коромислом, та така гарна, така гарна! «

     ( « Кривенька качечка « )

 

 2. « Котику – братику, несе мене лиска

        По кам’яному мосту на своєму хвосту!

        Порятуй мене! ( « Котик і півник « )

 

3. « Мишка – шкряботушка, жабка – скрекотушка, зайчик – побігайчик, лисичка – сестричка, Вовчик – братик та кабан – іклан. А ти хто?

( « Рукавичка « )

 

4. Про кого йдеться : « За три копи куплена….? « ( « Коза – Дереза « )

 

5. « - Бабусю, бабусю, а чому в тебе такі великі очі?

       - А це, онученько, щоб краще тебе бачить! « ( « Червона шапочка « )

 

6.» - Я Мишка – ворушка!

     - А я Жабка – квак ушка!

     - А я зайчик – побігайчик!

     - А я лисичка – сестричка! « ( « Теремок « )

 

 

3) Гра « Розумники «

УЧЯИТЕЛЬ: У мене є конверти, а у них – предмети, що є у казках. Я показую предмет, а ви називаєте казку.

  • Чобіток – ( « Кіт у чоботях « )
  • Колосок – ( « Півник та двоє мишенят « )
  • Рукавичка – ( « Рукавичка « )
  • Шапочка ( « Червона Шапочка « )
  • Ріпка – ( « Ріпка « )
  • Ключик – ( « Пригоди Буратіно « )
  • Яйце – ( « Курочка Ряба « )
  • Черевичок – ( « Попелюшка « )
  • Склянка варення – ( « Карлосом )
  • Мітла – ( Баба Яга )
  • Бинт – ( Айболить )

УЧИТЕЛЬ: Ох і розумники!

      4) Гра « Квітка – радість «

Гравці по одному підходять до квітки, зривають пелюстку, на зворотному боці якої написані загальні слова до певної казки, ви повинні відгадати назву казки і назвати автора та головних героїв.

 

А) Половинка горішка ( ліжко Дюймовочки, « Дюймовочка « )

Б) Дзеркальце. ( «Білосніжка і сім гномів» )

В) Рукавичка. ( « Рукавичка « )

Г) Три горішка. ( « Три горішка для Попелюшки « )

Д) Рибка. ( « Казка про рибака та рибку « )

Е) Яблука. (« Спляча красуня « )

Є) Шапка – невидимка. ( « Котигорошко « )

Ж) Горошина. ( « Принцеса на горошині « )

 З) Гарбуз. ( « Попелюшка « )

 5) Гра « Анаграми «

УЧИТЕЛЬ: Отже, ми переконалися, що саме книжка є мудрим, чесним другом. Книжки ведуть нас у дивовижний світ, знайомлять із прекрасними людьми. Читаючи книгу, ви самі стаєте розумними, сильнішими, добрішими. Книга веде всіх нас чарівними та мудрими стежками й завжди нас повчає.

    Це помітив народ і записав прислів’я. Ідучи за цифрами підказками, швидко й голосно прочитайте їх.

 

6 - а 3 – шукай 1 – у 5 – літери 4 – не 7 – думки 2 книжці.

( У книжці шукай не літери, а думки. )

 

2 – вчить 6 – жить 5 - світі 4 - на 3 - як 1 – книга.

( Книга вчить, як на світі жить ).

 

1 – прочитав 3 – книгу 4 – зустрівся 5 – з 2 – добру 6 – другом.

( Прочитав добру книгу, зустрівся з другом. )

 

 

                                     ПІДСУМОК СВЯТА

 

УЧИТЕЛЬ: - Ось і добігло кінця наше свято.

  • Хто завітав до нас на свято?
  • Молодці! Ви гарно знаєте казки і дружите з усіма героями. Вони дуже вдячні вам!

 

     Любі діти! Книгарія – країна є така,

     До неї не потрапиш просто так.

     Як навчитеся ви читати,

     Зможете й самі туди завітати.

     Країна наша чарівна,

     Багато знань дає вона.

     В Книгарію ви завітайте

     І всі книжки тут прочитайте!!!!!!

doc
Додано
19 лютого 2018
Переглядів
1139
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку