Свято м'яча. Урок української мови в 1 класі. Підготувала вчитель початкових класів Куцик Наталія Іванівна

Про матеріал
ознайомити учнів з буквою Я, її назвою та звуковим значенням; вчити правильно артикулювати звук, читати склади, слова з літерою Я; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уяву, увагу, мислення, фонематичний слух, зв'язне мовлення, інтелектуальні здібності, пізнавальний інтерес
Перегляд файлу

Пригоди м’яча

Тема: Букви Я я. Звуки йа, а . Письмо букв, складів, слів. Підготовка руки до написання рукописних букв: письмо правого півовала.

Мета: ознайомити учнів з буквою, її назвою та звуковим значенням; вчити правильно артикулювати звук, читати склади, слова з буквою я; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати уяву, увагу, зв’язне мовлення, інтелектуальні здібності, пізнавальний інтерес.

Обладнання: розфарбовка м’яча, роздруківка тексту “Пригоди м’яча” Хід уроку:

І. Організаційний момент Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

В країну природи, в країну погоди,

В країну чудової української мови.

ІІ. Актуалізація опорних  знань учнів.

1. Розминка “Вгадай літеру” Хлопець йшов за кроком крок,

На спині він ніс мішок.

А як глянути здаля - 

То виходить буква.....(Я)

2. Гра “Полювання”

Ясени ледь - ледь шуміли - 

Яснооке сонце сіло

Яструб ящірку несе.

Я - остання буква. Все

Виховна бесіда (Літера я остання в абетці, тому, щоб не бути останнім - не потрібно вигукувати Я, а спокійно підняти руку, коли хочете про щось сказати)

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Вчитель: Сьогодні на уроці ми вивчимо ще одну букву, але ця літера непроста. Вона ніби актриса, яка може грати різні ролі. І сьогодні ми дізнаємося, якими ж ці ролі можуть бути. Ми поговоримо з вами про літеру Я.

ІV. Вивчення нового матеріалу 1.Гра “Кут зору”

ЯК

ЯМА

ЯХТА

ЯГОДА

ЯБЛУКО

image 

2. Звуковий аналіз слів

 Я - лин - ка (на початку слова літера я позначає два звуки)

Загадка

Вірно людям я служу,

Їм дерева стережу.

Дзьоб міцний і гострий маю - 

Шкідників ним добуваю

Дя - тел ( в середині слова літера я позначає один звук , але для попереднього приголосного дає пом’якшення)

М’яч (після апострофа літера я завжди позначає два звуки)

V. Фізкультхвилинка

Йшли ведмедики малі (діти крокують на місці)

Нахилились до землі (нахиляються вперед, торкаються руками підлоги)

Потім стали, руки в боки (стають рівненько)

І зробили три підскоки (підстрибують три рази)

Потім розминали плечі (кругові рухи руками, що торкаються плечей)

Руки вгору (піднімають прямі руки вгору)

Опустили (опускають руки)

І за парти тихо сіли (Сідають за парти).

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

1.     Всьому світу спішить 

Я мерщій доповісти

Чи ж ви знаєте, хто Я?

Ви не знаєте хто Я.

Я не просто Я собі

Я - склад, Я - літера, Я - слово

Отже, буква я може бути і літерою, і складом, і окремим словом.

2.     Робота з текстом “Пригоди м’яча”

А) читання тексту “Пригоди м’яча” вчителем

Б) бесіда за прочитаним текстом

В) письмова робота учнів з текстом (вставляння пропущених літер) VІІ. Підсумок уроку. 

1.     Створення картинки м’яча в кольорі (діти отримують ромальовку м’яча і розфарбовують)

image 

2.     Гра “Так чи ні” (робота з цеглинками) (на початку слова літера я позначає один звук - так чи ні?.....)

 

                                                

 

pdf
Додав(-ла)
Куцик Наталія
Додано
21 лютого 2021
Переглядів
357
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку