Таємниці кольорів. Весняні тюльпани

Про матеріал
Під час проведення заняття вихованці вдосконалюють навички і вміння: працювати з фарбами, поєднувати кольори і створювати нові відтінки, користуватися пензликом. Важливим є розвиток дрібної моторики і зміцнення м'язів пальців, а також поліпшення координації рухів. У дітей розвивається фантазія, креативність і естетичний смак, збагачуються знання про природу, її красу і сезонні зміни
Перегляд файлу

План-конспект заняття

в гуртку «ПІЗНАЙКО»ь

Керівник гуртка: Кучинська Н. М.

Тема: Малюнок «Весняні тюльпани». Поєднання кольорів, створення нових відтінків.

Дата проведення: 07 травня 2026 р.

Час проведення: 10:50 – 12.00

Місце проведення: ЦПР «Північне сяйво», кабінет №104.

Присутні: Герасимчук М. М., директор ЦПР, Новодворська Т. В., заступниця директора з навчально-виховної роботи; Сторожко Л. М., заступниця директора з науково-методичної роботи, Дубінова Ю. В., заступниця директора;

Обладнання:

  • Парти, стільці, демонстраційні матеріали.

Матеріали для заняття:

  • Фарби акварельні, гуаш.
  • Папір формату А4.
  • Пензлики, палітри, стаканчики з водою.
  • Серветки паперові, серветки вологі, серветки текстильні.

Мета: розвивати творчі здібності дітей через практичну діяльність            (малювання).

Завдання:

  1. Розвивати уяву, увагу, дрібну моторику та координацію рухів;
  2. Закріплювати знання про основні та похідні кольори, навички змішування фарб для отримання нових відтінків, вдосконалювати навички роботи пензликом;
  3. Сприяти формуванню любові до природи, розвиткові естетичного смаку засобами малювання;
  4. Виховувати відповідальність, акуратність, дбайливе ставлення до природи, вміння працювати в колективі.

 Очікувані результати:

  • Вдосконалення навичок і вмінь: працювати з фарбами, поєднувати кольори і створювати нові відтінки, користуватися пензликами;
  • Розвиток дрібної моторики, сприяння зміцненню м'язів пальців і поліпшення координації рухів;
  • Розвиток фантазії, креативності і естетичного смаку;
  • Збагачення знань про природу, її красу і сезонні зміни.

Хід заняття:

  1. Вступна частина (5 хв)
  2. Організація вихованців до навчання.
  3. Привітання.
  • Привітання та сюрпризний момент: До дітей "приходить" Сонячний Зайчик (іграшка або дзеркальце) і приносить кошик із фарбами.
  • Бесіда про весну: Які квіти з’являються навесні? Розгляд ілюстрацій тюльпанів. Якого вони кольору? (Червоні, жовті, рожеві).
  • Вступна частина.

Організаційний момент (4 хв)

  • Привітання, створення сприятливої атмосфери.
    • Актуалізація опорних знань: «- Яка пора року за вікном?», «- Що на це вказує?», «- Що відбувається з природою навесні?», «Які квіти можна побачити в цей час року?».
  • Розповідь керівника гуртка: «Весна — це пора, коли природа пробуджується після зими. Теплі промені сонця розганяють холод, і на землі з'являються перші квіти, проліски, підсніжники. А як ми можемо створити весняну атмосферу своїми руками?».
  • Показ картинок з весняними пейзажами, квітами.
  • Ознайомлення з завданням на занятті: створити весняну композицію.

Повторення вивченого матеріалу.

  1.               Основна частина (20 хв):

Теоретична частина: повторення правил безпечної роботи з фарбами, організація робочого місця, повторення основних і похідних кольорів, знайомство з послідовністю виконання малюнка.

Практична частина:

  1.                  Фізкультхвилинка.

Весняна фізкультхвилинка, що піднімає настрій і дає дітям можливість відпочити від сидячої роботи.


  1.                  Створення в

1

Створення елементів квітки з пластиліну. Для стебла скочуємо пластилін в тоненьку паличку. Для листочків і пелюсток квітки формуємо маленькі овали.

2

Закріплення стебла на тлі відбувається легким притисканням до картону.

3

Кріпимо листочки до стебла квітки, розплющуючи овали і формуючи з них листочки.

4

Формуємо квітку з 3 білих овалів. Прикріплюємо її до стебла.

5

Закінчуємо оформлення роботи за допомогою інструментів, надаючи рельєфності композиції.

 

2. Основна частина (15-20 хв)

  • Дидактична гра "Магія кольору":
    • Показуємо три основні кольори: Червоний, Синій, Жовтий.
    • Експеримент: "Що буде, якщо змішати Жовтий і Синій? (Зелений — для листочків). А якщо Червоний і Жовтий? (Помаранчевий — для пелюсток)".
  • Практична робота: Малювання тюльпанів.
    • Техніка (на вибір): малювання долоньками (відбиток долоні — квітка) або малювання ватними паличками/пензликом.
    • Завдання: Намалювати 3 тюльпани. Один — чистого кольору (напр. червоний), інші два — шляхом змішування кольорів прямо на папері або палітрі.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

ІV. Фізкультхвилинка.

  • Фізкультхвилинка "Квіти прокидаються":

Наші гарні квіточки розпускають пелюстки (руки вгору, розчепірити пальці).

Вітерець ледь дихає, квіточки колихає (похитування тулубом).

Закривають квіточки пелюстки і листячка (стиснути кулачки, присісти).

 

Тримай пальчикову гру, яка ідеально підійде до теми тюльпанів та допоможе підготувати ручки до малювання. Вона ритмічна і проста для повторення.

docx
Додано
11 травня
Переглядів
57
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку