Технологічна карта уроку української мови в 7 класі
ПІБ учителя: Гусарська Наталя Василівна
Клас: 7
Тема уроку. Дієприкметник як особлива форма дієслова: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль.
Мета уроку:
Навчальна:
спілкування державною мовою – використовувати українську мову як державну для духовного, культурного й національного самовияву; володіти всіма видами мовленнєвої діяльності;
уміння вчитися впродовж життя – постійно поповнювати власний словниковий запас; здійснювати рефлексію;
мовну: вміння визначати частини мови та особливі форми дієслова;
орфографічну: вміння правильно писати слова;
орфоепічну: здатність правильно озвучувати написане; знання правил вимови слів;
функціональну: вміння спілкуватися;
інтелектуальну: здатність учнів працювати з різноманітною інформацією, уміння застосовувати знання в нестандартних ситуаціях; володіння прийомами самостійного здобуття нових знань.
Розвивальна:
соціальні та громадянські компетентності – працювати на результат, запобігати конфліктам і розв’язувати їх, досягати розумних компромісів.
Виховна:
шанобливе ставлення до рідної землі;
виховувати усвідомлення багатства виражальних засобів української мови;
гуманні якості людини – толерантність, почуття відповідальності.
Цілі уроку
Навчальні – навчити учнів визначати дієприкметники в тексті, визначати граматичні ознаки дієприкметника та їхню синтаксичну роль. |
Розвивальні – розвивати культуру зв’язного мовлення учнів, логічне мислення, увагу, спостережливість; уміння аналізувати, порівнювати та узагальнювати мовний матеріал. |
Виховні – виховувати любов та шанобливе ставлення до рідної землі. |
Обладнання уроку: ноутбук
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Очікувані результати |
Зміст |
Діяльність |
Діяльність |
Ресурси |
І. Настановчо-мотиваційний етап. |
2 хв. |
Створення доброзичли-вої атмосфери, мотивація на навчання, створення ситуації успіху |
Емоційне налаштування. |
Пропонуєю подумки посміхнутися товаришам по навчанню, побажати успіху. За допомогою епіграфа ставлю проблемне запитання |
Емоційно налаштовуються на роботу, включаються в діловий ритм уроку. |
Відеоконферен-ція Google Meet |
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальнгої діяльності. |
1 хв. |
Знайомляться з постав-леними завданнями |
Слово вчителя |
Повідомляю тему і завдання уроку |
Записують дату і тему уроку |
Відеоконферен-ція Google Meet, презентація (робочий стіл ноутбука) |
ІІІ. Актуалізація опорних знань. |
3-4 хв. |
Учні пригадують граматичні ознаки прикметника та дієслова. |
Бесіда з використанням презентації. |
Стимулюю учнів до пригадування набутих раніше знань з використанням презентації |
Відповідають на запитання, перевіряють себе за допомогою презентації |
Відеоконферен-ція Google Meet, презентація (робочий стіл ноутбука) |
IV. Вивчення нового матеріалу |
6 хв. |
Учні осмислюють новий матеріал |
1.Лінгвістичне дослідження. 2.Робота із таблицею. |
Проводжу з учнями лінгвістичне дослідження, пояснюю навчальний матеріал за допомогою презентації |
Учні намагаються визначати граматичні ознаки дієприкметника та наводять власні приклади. |
Відеоконферен-ція Google Meet, презентація (робочий стіл ноутбука) |
V. Виконання вправ на закріплення. |
12 хв. |
Отримані знання застосовують практично |
1. Гра «Четверте зайве». 2.Розподільна робота. 3. Редагування тексту. 4. Тести «На урок» |
Проводжу гру, підводжу підсумки. Розподільну роботу пропоную виконати за допомогою сервісу LearningApps, скидаю посилання в чат. |
В ході гри за граматичними ознаками визначають частини мови, виконують розподільну роботу, редагують текст та проходять тестування «На урок» (якщо дозволяє час) |
Відеоконферен-ція Google Meet, презентація. Мережа інтернет https://learningapps.org/display?v=pq66n0ntj20 , https://learningapps.org/display?v=pptirvxq520 , «На урок»
|
VІ. Д.з Опрацювати параграф 14, виконати вправу 133(І) – середній рівень, 133 (І і ІІ) – достатній рівень, написати есе «Мій образ рідної землі», використовуючи дієприкметники. |
1-2 хв. |
Виконають різнорівневі завдання
|
Опрацювання параграфу, виконання диференційова-них завдань.
|
Пояснюю виконання домашнього завдання, стимулюю учнів до самооцінки. |
Учні записують домашнє завдання в залежності від рівня знань. |
Відеоконферен-ція Google Meet, презентація (робочий стіл ноутбука) |
VІІ. Підсумково-рефлексійний етап. |
3-4 хв. |
Учні можуть дати конкретні відповіді, чого вони навчилися і чи справдилися їх очікування від уроку |
Обговорення проблемного запитання, виконання вправи «Світлофор». |
Учитель пропонує дати відповідь на проблемне запитання та оцінити свою діяльність на уроці. |
Учні дають відповіді на проблемне запитання, виконують вправу «Світлофор».
|
Відеоконферен-ція Google Meet, презентація (робочий стіл ноутбука), чат Google Meet |