Технологічна карта уроку української мови в 7 класі
ПІБ учителя: Шкідченко Ліна Леонідівна
Клас: 7 клас
Тема уроку: Форми дієслова: неозначена форма, особові форми, дієприкметник, дієприслівник, безособові форми на –но, –то (загальне ознайомлення)
Мета уроку:
Навчальна:
Розвивальна:
Виховна:
Цілі уроку
Навчальні – навчити учнів визначати форми дієслова в реченнях, визначати граматичні ознаки дієслова та його форм, їхню синтаксичну роль. |
Розвивальні – розвивати культуру зв’язного мовлення учнів, логічне мислення, увагу, спостережливість; уміння аналізувати, порівнювати та узагальнювати мовний матеріал. |
Виховні – виховувати любов та шанобливе ставлення до рідного слова. |
Обладнання уроку: ноутбук
Тип уроку: засвоєння нових знань в синхронному режимі.
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Очікувані Результати |
Зміст |
Діяльність |
Діяльність |
Ресурси |
І. Настановчо-мотиваційний етап. |
2 хв. |
Створення доброзичливої атмосфери, мотивація на навчання, створення ситуації успіху |
Емоційне налаштування. |
Створення сприятливого психологічного клімату, налаштування на роботу. Запропонувати учням подумки посміхнутися однокласникам, побажати успіху.
|
Емоційно налаштовуються на роботу, включаються в діловий ритм уроку, |
Відеоконференція Zoom, Viber |
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. |
1 хв. |
Знайомляться з поставленими завданнями |
Слово вчителя |
Повідомлення теми і завдань уроку |
Записують дату і тему уроку |
Відеоконференція Zoom, презентація (робочий стіл ноутбука) |
ІІІ. Актуалізація опорних знань. |
3-5 хв. |
Учні пригадують загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксичну роль дієслова. |
Бесіда з використанням презентації. |
Стимулювання учнів до пригадування набутих раніше знань з використанням презентації.
|
Відповідають на запитання, перевіряють себе за допомогою презентації. Виконують вправу «Перевір себе» |
Відеоконференція Zoom, презентація (робочий стіл ноутбука) |
IV. Вивчення нового матеріалу |
6 хв. |
Учні осмислюють новий матеріал |
1.Лекція з елементами бесіди. 2.Спільна робота із таблицями. |
Проведення з учнями лекції, пояснення навчального матеріалу за допомогою презентації |
Учні намагаються визначати граматичні ознаки форм дієслова та наводять приклади. |
Відеоконференція Zoom, презентація (робочий стіл ноутбука) |
V. Виконання вправ на закріплення. |
10-12 хв. |
Отримані знання застосовують практично |
1. Вправа «Знайди зайве». 2.Утворити від дієслів. дієприкметники. 3. Утворити від поданих дієслів безособові форми на –но, -то.
|
Проведення вправ, підведення підсумків. Всі завдання пропонується виконати з перевіркою |
В ході гри за граматичними ознаками визначають частини мови, виконують вправи на закріплення вивченого матеріалу |
Відеоконференція Zoom, презентація, мережа Інтернет
|
VІ. Домашнє завдання. 1)опрацювати §3, стор. 20 підручника (В Заболотний. Українська мова, 7 клас); 2)виконати вправу 40 (І) – середній рівень; достатній та високий рівні - написати есе «Яку нагороду (реальну або вигадану) ти б хотів отримати найбільше в житті?», використовуючи дієслова різних форм. |
1-2 хв. |
Виконають різнорівневі завдання
|
Опрацювання параграфу, виконання диференційова-них завдань.
|
Пояснення виконання домашнього завдання, стимулювання учнів до самооцінки. Посилання на додаткове опрацювання (онлайн-тренажер, тестування) надсилаю в чат та на Viber. |
Учні записують домашнє завдання в залежності від рівня знань. |
Відеоконференція Zoom, презентація (робочий стіл ноутбука). Додатково: 1)виконайте тестування за посиланням https://learningapps.org/7057565 або (https://naurok.com.ua/test/formi-dieslova-10351.html) 2)виконайте вправи за посиланням https://webpen.com.ua/pages/Morphology_and_spelling/verb_gramatically_characteristic.html
|
VІІ. Підсумково-рефлексійний етап. |
3-4 хв. |
Учні можуть дати конкретні відповіді, чого вони навчилися і чи справдилися їх очікування від уроку |
Обговорення проблемного запитання, виконання вправи «Незакінчене речення». |
Учитель пропонує дати відповідь на проблемне запитання та оцінити свою діяльність на уроці. |
Учні відповідають на проблемне запитання, виконують вправу «Незакінчене речення».
|
Відеоконференція Zoom, презентація (робочий стіл ноутбука), чат Zoom |