​Тема 2.Урок 3 У майстерні народних майстрів. Моя сім'я

Про матеріал

Тема 2.Урок 3 У майстерні народних майстрів. Моя сім'я

Мета:

-ознайомити учнів із видами декоративно-прикладного мистец­тва, з орнаментом і законами його створення (контраст, нюанс, акцент, рівновага, симетрія, асиметрія, ритм, композиційний центр, виділення головного в композиції, кольорові відношення в орнаментальній композиції);

Перегляд файлу

Курч Ірина Олександрівна,

учитель початкових класів

Звенигородська спеціалізована  школа  

І-ІІІ ступенів №1

Звенигородської районної ради

Черкаської області

Урок 3 У майстерні  народних  майстрів. Моя сім’я

Мета: 

  •      ознайомити учнів із видами декоративно-прикладного мистец­тва, з орнаментом і законами його створення (контраст, нюанс, акцент, рівновага, симетрія, асиметрія, ритм, композиційний центр, виділення головного в композиції, кольорові відношення в орнаментальній композиції);
  •      розвивати уяву, фантазію при створенні композицій;
  • розвивати інформаційну і життєву компетенції;
  •      виховувати шанобливе ставлення до української культури.

Обладнання:    учнівські творчі роботи, ілюстративний матеріал, фарби, пензлі, кольоровий папір, клей, ножиці; аудіозапис пісні Наталії Май «Мамина сорочка»; відео https://www.youtube.com/watch?v=N3jWe6Z-xDE

Хід уроку

I. Організаційний момент

1. Привітання.

- Добрий день!

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати –

Щоб не було нам мороки.

Всі готові до уроку?

Тож, гаразд. Часу не гаймо

І урок наш починаймо.

2. Перевірка готовності учнів до уроку.

II. Оголошення теми уроку.

Мотивація навчальної діяльності.

1.Бесіда

- Діти, сьогодні ми помандруємо усією нашою сім’єю до майстерні народних умільців і дізнаємося, що ж таке декоративно-прикладне мистецтво, яке воно?

https://www.youtube.com/watch?v=OZJAFBhW0nI

- Людина завжди прагнула до краси, намагалась оточити себе гарними речами. Як і в усній народній творчості, зокрема в піснях, прислів'ях, казках та легендах, так і в роботах майстрів декоративно-прикладного мистецтва живе історія народу. Досить часто в прикладному мистецтві поєднуються скульптура, живопис, графіка.

- Кожен з вас зараз пригадає які твори декоративного мистецтва є у ваших домівках?

-З ваших розповідей я зрозуміла, що майже кожна сім’я має вишитий одяг, рушники. Давнім традиційним видом декоративно-прикладного мистецтва є вишивка. (Учитель демонструє наочність.) Для того щоб виготовити з білої тканини чудовий рушник або неповторну вишиванку, необхідно взяти до рук голку та кольорові нитки, а ще і гарну українську пісню. Ось послухайте слова однієї з них:

 

 

Мама вишила мені

Квітами сорочку.

Квіти гарні, весняні:

 — На, вдягай, синочку!

В нитці – сонце золоте,

Пелюстки багряні,

Ласка мамина цвіте

В тому вишиванні.

Вишиваночку візьму,

Швидко одягнуся,

Підійду і обніму

Я свою матусю.

                                В.Крищенко

Вишиванка — символ Батьківщини,

Дзеркало народної душі,

В колисанці купані хвилини,

Світло і тривоги у вірші.

Вишиванка – дитинча кирпате,

Що квітки звиває в перепліт

Материнські ласки, усміх тата,

Прадідів пророчий заповіт.

Вишиванка – писанка чудова,

Звізда ясна, співи та вертеп.

Вишита сльозою рідна мова,

Думами дорога через степ.

Вишиванка – біль на п`єдесталі,

Слава, воля, єдність, віра – ми.

Журавлем курличе, кличе далі,

Стелить вирій взорами-крильми.

Біля річки дитинча кирпате,

Кинуло віночок в часу тлінь

– В плетиві надії, мрії, злато,

Загойдалась пісня поколіннь.

Колисанки не забудь дитино,

В серці вишиванку залиши…

Не зліпити болем Батьківщину,

Як розбите дзеркало душі.

 Юрій Лазірко

- Як у вірші описується вишиванка?

- Що таке вишиванка?

- Чому вона є у кожній українській сімї?

- Що зображували на вишиванці?

Давайте переглянемо ролик, який розкаже про символи на різних вишиванках.

https://www.youtube.com/watch?v=Q9pQ-YuM0ew

(Відео «Вишиванка - код нації»)

III. Повідомлення теми та мети уроку

Сьогодні ви намалюєте свою справжню українську сімю та одягнете всіх у вишиваночки, які оздобите орнаментами, геометричним чи рослинним. Коли будете розмальовувати одяг, то пам’ятайте про порядок і гармонію. Рослини на орнаменті мають бути спрощеної, казкової форми, один елемент орнаменту часто повторюється.

IV. Практична робота

1.Поетапний інструктаж малювання сім’ї 

https://www.youtube.com/watch?v=N3jWe6Z-xDE

2. Самостійне виконання ескізу під українські пісні (діти, малюючи, підспівують)

https://www.youtube.com/watch?v=zin2pmcqbI8

Наталія Май «Мамина сорочка»

3. Індивідуальна робота

4. Короткі підсумки виконання ескізу

5. Розмальовування одягу

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

Діти презентують свої роботи, розповідаючи про традиції носіння вишитого одягу у своїй сім’ї.

Короткі висновки про декоративно-прикладне мистецтво.

 

 

Додатки

http://svitppt.com.ua/images/54/53092/960/img1.jpg

http://svitppt.com.ua/images/29/28750/960/img1.jpg

 

http://svitppt.com.ua/images/29/28750/960/img2.jpg

http://svitppt.com.ua/images/29/28750/960/img9.jpg

http://svitppt.com.ua/images/29/28750/960/img4.jpg

 

http://svitppt.com.ua/images/29/28750/960/img5.jpg

http://svitppt.com.ua/images/29/28750/960/img13.jpg

 

Картинки по запросу сім*я у вишиванках

 

Картинки по запросу сім*я у вишиванках малюнки дітей

 

Картинки по запросу сім*я у вишиванках

Картинки по запросу сім*я у вишиванках малюнки дітей

 

Картинки по запросу сім*я у вишиванках малюнки дітей

Картинки по запросу сім*я у вишиванках малюнки дітей

 

 

 

 

 

Картинки по запросу сім*я у вишиванках малюнки дітей

 

docx
Додано
6 червня 2018
Переглядів
3623
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку