Тема: Барви зимових розваг.
Мета: Формування ключових компетентностей:
загальнокультурна компетентність: оволодіння досягненнями культури;
предметних компетентностей:
- розширити музично-естетичний досвід учнів, прослухати український народний танець «Метелиця», розучити пісню «Сніжок» муз.
Л.-А. Загрудного, сл. С.Жупанина, познайомити з поняттям «темп», вдосконалювати вокально-хорові навички;
-розвивати творчу уяву, музичний слух;
- виховувати інтерес і любов до музики.
Обдаднання: музичний інструмент, підручник «Мистецтво 1 клас», фонохрестоматія, інтерактивна дошка.
Хід уроку
Вхід під музику - укр.нар. танець «Метелиця».
І. Організаційний момент . Музичне вітання
Ми прийшли у перший клас,
Хочемо все знати.
Безліч знатимем пісень,
Будем їх співати.
Візьмем в руки балалайки –
Тренді-брень, тренді-брень.
Ну, а зараз для початку –
ІІ. Бесіда за картиною Ніки Боем «Різдвяні розваги». Створення проблемної ситуації.
Вправа «фасилітатор»
ІІІ. Повідомлення теми уроку
ІV. Основна частина уроку
Холодна, біла
Ліс оголила,
Скувала річку,
Струмок зупинила
(Зима)
Музику люблю! (та ін..)
Л.-А. Загрудного, сл. С.Жупанина
а) Слухання пісні
-Який характер пісні?
- Який колір згадується в пісні?
-Поміркуйте, чи може білий колір зробити іншу фарбу світлішою?
б) Розучування пісні
- Про які зимові розваги розповідається у пісні «Сніжок»?
- А які ще зимові розваги вам відомі?
- Зараз послухаємо музику і ви скажете, що вона вам нагадує?
4. Перегляд відео укр.. нар. танцю «Метелиця»
- Який настрій цієї музики?
- Яка музика- повільна чи швидка?
- Так, що вам нагадала ця мелодія?
То не віхола кружляє,
Не завія стелеться.
То у коло всіх збирає
наш танок …
-Вірно, метелиця.
Ця мелодія – український народний танець «Метелиця».
6. Словарна робота
- Діти, швидкість руху музики називають ТЕМПОМ.
Темпи бувають повільні, помірні, швидкі.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Яку пісню розучили на уроці?
- Який танець слухали?
- Що їх об’єднує?