Тема «Доба, година, хвилина, секунда. Визначення часу за годинником.»

Про матеріал
Тип уроку: комбінований. Основні терміни і поняття: назв чисел при діленні;доба, година, хвилина, секунда. Міжпредметні зв’язки: природознавство, українська мова. Обладнання: обчислювальні таблиці, картки для самостійної роботи, картки контролю, мультимедійне обладнання. підручник «Математика» (автор М.В.Богданович, Г. П. Лишенко с.26-27).
Перегляд файлу

Управління освіти адміністрації

Холодногірського району Харківської міської Ради

Харківська гімназія № 152

                    Харківської міської ради Харківської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               Конспект уроку з математики в 3 класі

 

Тема «Доба, година, хвилина, секунда. Визначення часу за годинником.»

 

 

 

 

 

 

                                                                       Підготувала

вчитель початкових класів

вищої категорії

методист

Бацула Наталія Володимирівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК № 18

Тема «Доба, година, хвилина, секунда. Визначення часу за годинником.»

Мета:

  • формування предметних компетентностей:

закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 6;актуалізувати знання учнів з теми « Зв’язок дій множення і ділення»; розвивати уміння самостійно розв’язувати задачі на дві дії різного ступеня; вдосконалювати обчислювальні навички, використовуючи таблицю;розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;

  • формування ключових компетентностей:
  • уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;
  • комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
  • соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
  • інформаційної: розширити знання учнів про Всесвіт;
  • громадянської: виховувати повагу до людей  професії-астронома та бережливе ставлення до природи, розвивати здатність екологічно мислити.

Тип уроку: комбінований.

Основні терміни і поняття: назв чисел при діленні;доба, година, хвилина, секунда. Міжпредметні зв’язки: природознавство, українська мова.

Обладнання: обчислювальні таблиці,  картки для самостійної роботи, картки контролю, мультимедійне обладнання.  підручник «Математика» (автор М.В.Богданович, Г. П. Лишенко с.26-27).

ХІД УРОКУ

І. Вступна частина.

1. Організація класу.

Подумайте, про що говорить таке прислів'я?
«Пізно піднявся - день втратив!»
-Діти, а чому іноді кажуть: втратив час?

-Хіба можна втратити час, наприклад, як ручку або олівець?
-Тоді не будемо втрачати час – будемо працювати.

-Наш помічник сьогодні працьовита Хвилинка.
«Хвилинка годину береже!»

2. Актуалізація опорних знань.

1) Усна лічба(фронтально з використанням прийому «Мікрофон»)

                 Гра «Чарівне коло» ( за одну хвилину).

Хвилина - невеликий час.  Для лікарів - це врятоване життя, для вчених відкриття нового. Пожежники і сапери зовсім по-іншому ставляться до хвилини. Хвилини біжать одна за одною, а наздогнати їх або повернути не можна. Ось і сьогодні ми будемо цінувати кожну хвилинку на уроці.

2) Математичний диктант (з використання прийому «Інтрига»)

-Ми з вами поруч біля Зірки Сіріус.

-І вона не поодинока. Їх тут безліч….

- Ми сьогодні вирушаємо у подорож... Але куди?
Щоб загадку розгадати
Потрібно слово розкодувати.
-Наша помічниця Хвилинка пропонує вам порахувати приклади рівно за одну хвилину (час заміряється за пісочним годинником, поки ллється пісок в посудині)  і записати тільки відповідь.

                                             Гра «Математична естафета».

                                                                Хід гри

Учитель заздалегідь на двох аркушах записує вирази на вивчені випадки множення та ділення. Ділить клас на три команди. По сигналу вчителя учні розв’язують вирази, передаючи їх ланцюжком один одному. Виграє та команда, яка швидше поверне розв’язані вирази учителю. 

  • Перший множник — 6, другий — 9. Знайдіть добуток.
  • Добуток чисел 6 і 6 збільшити на 18.
  • Добуток чисел 6 і 8 зменшити на 11.
  • Число 60 зменшити на добуток чисел 6 і 4.
  • Число 6 помножити на суму чисел 2 і 8.
  • Число 6 помножити на різницю чисел 71 і 67.
  • Ділене 63, дільник 9.Знайдіть частку.
  • Частку  чисел 42 і 6 збільшити на 27.
  • Частку чисел 60 і 6 збільшити на 11.
  • Число 40 зменшити на частку чисел 24 і 6.
  • Число 60 збільшити на частку чисел 60 і 6.

Відповіді: 54,54,37,36,60,24,7,34,21,36,60.

3)Гра «Шифрувальники». Робота в парах.

                                         Гра «Шифрувальник»

А     Б     В     Г     Ґ     Д     Е     Є     Ж     З     И     І     Ї     Й     К     Л     М

1      2     3      4     5     6      7     8      9     10    11   12  13   14   15    16    17

Н     О     П     Р     С     Т     У     Ф     Х     Ц     Ч     Ш     Щ     Ь     Ю     Я

18   19    20   21    22    23   24    25    26    27    28    29     30     31   32     33


Запишіть відповіді двоцифрових чисел у порядку зростання.

В 21

Л 34

К 37

С 70

П 60

Е 24

И 36

Й 54

Е

И

-Ми будемо подорожувати сузір’ям Великого Пса.

-А ви знаєте, тлумачення цих слів?

-А що ж таке сузір’я ?

4)Інформаційна хвилинка. Робота зі словником.(або інформація з інтернету :Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.)

Сузір'я — поняття, яке має декілька значень.

Сузір'я — в сучасній астрономії ділянки, на які розділена небесна сфера для зручності орієнтування на зоряному небі.

«Сузір'я» — космічна програма розвитку пілотованої космонавтики NASA.

«Сузір'я» — театр у Києві — Київська академічна майстерня театрального мистецтва.

5)Каліграфічна хвилинка

-Покажемо Хвилинці  каліграфічне письмо цифр.

-Хлопці записують числа в порядку зростання,  зменшивши на 8.

(13,16,24,29,46,54,64)

-Дівчата записують числа в порядку зростання,  збільшивши на 8.

 (29,32,44,45,62,68,78)

ІІ. Основна частина

1.Повідомлення теми та мети  (з використанням прийому «Синтез думок»)

- Зосередьтесь і вирішіть, яка тема нашого уроку ?

 

-Яка тема нашого уроку?

2.Мотивація навчальної діяльності (з використанням методу «Незакінчене речення»)

- Кожна людина повинна знати…. (Відповіді учнів: скільки годин в добі, скільки хвилин в годині, скільки секунд в хвилині,визначати час за годинником )

3.Вивчення нового матеріалу.

1)Інформаційна хвилинка. Робота зі словником.(або інформація з інтернету :Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.)

Математична хвилинка. Історично основною одиницею для вимірювання коротких інтервалів часу була доба (часто кажуть «день»), тобто період обертання Землі навколо своєї осі. У результаті ділення доби на менші інтервали виникли години, хвилини і секунди. Добу ділили на два рівних послідовних інтервали (умовно «день» і «ніч»). Кожен з них ділили на 12 годин.  Кожна година ділилася на 60 хвилин. Кожна хвилина — на 60 секунд.

2.)Практична робота з муляжем годинника фронтально з використанням прийому

«Коментування»)

 


3) Розв’язання  математичної загадки(робота у міні – групах з використанням прийому «Навчаючи – учусь»)
- Одна знайома дівчинка вміє визначати час, правда тільки на мобільному телефоні.
- Вчора вона дуже поспішала в кінотеатр, а мобільний телефон залишила вдома.
- Коли вона пробігала повз площі, то годинник показували (10год. 40 хв.) А їй залишалося йти ще 10 хвилин. Чи встигне вона в кіно на сеанс фільму, який буде, показаний об 11 годині?
- Чи можемо ми відразу відповісти на це питання? Чому?

4) Фізкультхвилинка


5) Розв’язання  математичної загадки(робота у міні – групах з використанням прийому «Навчаючи – учусь»)
Настав час відповісти на загадку про дівчинку, яка не знала, чи встигне вона в кіно чи ні. Повторне читання і розбір задачі.

Афіша:
«Запрошуємо учнів на лялькову виставу. Тривалість вистави 60...Початок вистави о 11 ...»
Художник, який малював афішу, не знав одиниць часу і не написав, скільки буде тривати вистава. Учні першого класу вирішили, що вистава буде тривати 60 секунд, тобто одну хвилину, а учні другого класу вирішили, що 60 хвилин.
- Як ви думаєте, хто з них прав? О котрій годині закінчиться вистава?
- Чому ви вирішили, що маєте рацію учні другого класу?
- Що потрібно для того, щоб не було таких помилок?
- Скільки хвилин в одній годині?
- Що потрібно для того, щоб уникнути подібної помилки? Учні з'ясовують, що праві учні 2 класу (1хв.<1 год; вистава  закінчиться в 12год.00хв.)

Хвилинка дякує вам за плідну та творчу роботу і швидко пролетить з нами по сузір’ю .

6) Робота з геометричним матеріалом .(фронтальна робота з використанням прийому «Мозковий штурм»)

-Які геометричні фігури ви побачили?

-Скільки відрізків нарахували?

-Підпишіть латинськими літерами.

-Знайдіть суму відрізків.

-На яку породу собак схоже сузір’я за своєю формою?

 

ІІІ. Заключна частина

  1. Домашнє завдання

С. 27, № 170,171,172,173(з використанням прийому «Вибери сам»)

2.    Рефлексія (з використанням прийому «Мікрофон »)

  • Чого навчились на уроці? Які поняття повторили?
  • Що цікавого дізналися на уроці?
  • Скільки годин має 1 доба? 2 доби? 3 доби?
  • Скільки хвилин у годині? у 2 годинах? в 1 годині 20 хвилинах?
  • Скільки секунд у хвилині? в 1 хвилині 30 секундах?
  • Де можна використати ці знання?
  • Чи хотіли б ви побувати на інших сузір’ях ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
3 серпня 2019
Переглядів
2347
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку