Урок читання в 3 – А класі
Тема. Дружба – як скло: розіб'єш – не склеїш.
Матеріал уроку. В.О.Сухомлинський «Кінь утік»
Урок читання в 3 – А класі
Тема. Дружба – як скло: розіб'єш – не склеїш.
Матеріал уроку. В.О.Сухомлинський «Кінь утік»
Мета уроку.Удосконалювати навички читання;вчити активно думати , контролювати власне розуміння тексту;спонукати до роздумів над тим, яке значення має для них матеріал тексту;розвивати вміння висловлювати оцінні судження про вчинки героїв;виховувати потребу справжньої дружби.
Хід уроку
І.Орг.момент.
Ранок!Сонце в небі піднімається!
Наш третій клас з гостями вітається!
(Діти вітаються)
ІІ.Мовна розминка.
1.Вправи для правильного дихання.
2.Чистомовка.
Ас-ас-ас – в нас чудовий клас!
Зі-зі-зі – усі ми друзі
Ем-ем-ем – нікого не підведем!
Ім-ім-ім – нам весело усім!
ІІІ.Перевірка домашнього завдання.
1.Бесіда за запитаннями .
- З творчістю якого письменника ми продовжили знайомитись на минулому уроці?
-Що ви запам'ятали про нього ?
- З яким твором ми познайомились?
- Яка його головна думка?
- Чи склали ви власну розповідь, яка підтверджувала б головну думку твору?
- Чи зробили висновки для себе?
ІV.Мотивація навчальної діяльності.
1.Розповідь учителя.
- Отже, потрібно менше говорити про гарні справи, а краще їх робити.Саме це розуміння прийшло до нас на минулому уроці.
- Сьогодні пропоную вам відкрити свої серця для нового розуміння, а якого саме ви зрозумієте попрацювавши в групах.
Кожна група отримує аркуші з надрукованими на них словами. Ваше завдання за 3 хв скласти з цих слів прислів'я і пояснити його зміст.
2.Робота в групах.
Діти складають прислів'я пояснюють їх зміст.
V.Повідомлення теми і мети уроку.
- Як ви розумієте слово «дружба»?
- Підберемо слова , які допоможуть нам зрозуміти , що таке дружба і яким повинен бути справжній друг.
1.Асоціативний кущ.
ДРУЖБА
ЗАХИСТ ПІДТРИМКА ПРАВДИВІСТЬ ДОПОМОГА
РОЗУМІННЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТАЄМНИЦІ
2.Робота з тлумачним словником.
- Зазирнемо до тлумачного словничка .Як там пояснюється значення добре відомого нам слова «дружба».
ДРУЖБА – це добрі приязні стосунки на основі взаємної прихильності , відданості.
3.Бесіда
- Чи маєте ви таку прихильну і віддану людину?
- Яким по - вашому повинен бути справжній друг?
4.Прогнозування.
- Спробуйте визначити за темою нашої розмови , про що піде мова в оповіданні В.Сухомлинського «Кінь утік» ?
VІ.Фізкультхвилинка.
VІІ.Робота над оповіданням .
1.Читання оповідання вчителем.
- Чиї прогнозування справдились?
Які у вас виникли почуття?
(обурення, жаль, сором, тривога)
2.Словникова робота.
- Читання слів « луною» за вчителем.
Віталик розголошуєш розв'язування запанувала
Розповідати подив вогнегривий обурення
3.Читання ланцюжком.
- Чому Віталик показати записку вчителеві?
4.Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.
- Який урок тривав у класі? Прочитайте .
- Як учитель оцінив вчинок Віталика?
- А однокласники?
- Чому Віталик почервонів?
- Прочитайте відповідь Петрика .
- Про що вона свідчить?
- Розгляньте малюнок.Спробуйте розпізнати героїв.
- Яка розмова відбувається між хлопцями?
5.Характеристика дійових осіб.
Віталик Петрик
Розголосив таємницю хотів зробити подарунок другові
Пожалів ковзани
6.Гра «Чарівна квітка».
- Дайте поради кожному герою.
7.Тест «Чи були такі речення у творі?»
8.Творче завдання.
- Перечитайте прислів'я, яке я взяла для вираження теми уроку, чи могло б воно бути заголовком до цього оповідання?
Дружба – як скло: розіб'єш – не склеїш.
9. Гра « Розвідники».
- Скільки разів у оповіданні вжито імена? (16).
VІІІ.Домашнє завдання.
Ст.67 - 68
ІX.Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон».
- Чому вчить це оповідання ?
- Який вибір ви зробили сьогодні для себе?