ТЕМА «МІСЦЕ ЧИСЛА У НАТУРАЛЬНОМУ РЯДІ. ПОПЕРЕДНЄ І НАСТУПНЕ ЧИСЛА. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ НА ОСНОВІ ПОРЯДКУ ЇХ СЛІДУВАННЯ У НАТУРАЛЬНОМУ РЯДІ. ЗАДАЧІ НА 2-3 ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНЮ, ЯКІ

Про матеріал
Мета: ознайомити учнів з місцем числа у натуральному ряді; формувати вміння порів¬нювати числа на основі порядку їх слідування у натуральному ряді, розв'язувати складені задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення учнів; виховувати ціннісне ставлення до математики. Тип уроку: комбінований
Перегляд файлу

МАТЕМАТИКА

3 клас

Тема МІСЦЕ ЧИСЛА У НАТУРАЛЬНОМУ РЯДІ. ПОПЕРЕДНЄ І НАСТУПНЕ ЧИСЛА. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ НА ОСНОВІ ПОРЯДКУ ЇХ СЛІДУВАННЯ У НАТУРАЛЬНОМУ РЯДІ. ЗАДАЧІ НА 2-3 ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНЮ, ЯКІ Є КОМБІНАЦІЯМИ ПРОСТИХ ЗАДАЧ ВИВЧЕНИХ ВИДІВ

Мета: ознайомити учнів з місцем числа у натуральному ряді; формувати вміння порів­нювати числа на основі порядку їх слідування у натуральному ряді, розв'язувати складені задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення учнів; виховувати ціннісне ставлення до математики.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  - Поверніться, будь-ласка, один до одного, посміхніться, побажайте  вдалого уроку і хорошого настрою, поверніться до наших гостей,  привітайтеся і також подаруйте і їм свої щирі посмішки.

 - Продемонструйте свій настрій за допомогою долоньок.

– Дiти, налаштуйтесь вci на робочий лад,  сьогоднi працюємо пiд девізом:

Видумуй. Пробуй, твори!
Розум, фантазiю прояви!
Активним i уважним будь
І про кмiтливicть не забудь!

- Щоб бути справжніми математиками, ми візьмемо до уваги вислів відомого російського ученого  Михайла Ломоносова  «Математику тому вивчати слід, що вона розум до ладу приводить».

 -Як  ви розумієте цей вислів? (Математика розвиває пам'ять, увагу, мислення, логіку).

- Працюємо на уроці за таким планом:

1. Перевірка домашнього завдання
2. Усний рахунок
3. Каліграфічна хвилинка.
4. Розв’язування прикладів.
5. Розв’язування задач.
6. Робота з картками.

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ   (робота в парах)
       Учні міняються зошитами (взаємоперевірка), виправлення роблять простим
олівцем

Приклади  192 (с. 31)
         -    Прочитайте результати  прикладів.  (Оцінювання)

Задача  193 (с. 31)
 -   Зачитайте дії до задачі з поясненням. (Оцінювання)

  • Хто вираз склав до задачі?  6 • 3 + 5 •  6 = 48 (гр.)  (Оцінювання)

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися знаходити місце числа у натураль­ному ряді, продовжимо роботу над задачами.

ІV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. Усна лічба

Полічіть десятками до 100.
Полічіть сотнями до 1000.

  1. Фронтальне опитування
    Назвіть найбільше трицифрове число. (999)
    Назвіть найменше трицифрове число. (100)
    Назвіть три наступних числа, починаючи від 145. (146, 147, 148)
    Назвіть три попередніх числа, починаючи від 179. (178, 177, 176)
  2. Назви число

СОТНІ

ДЕСЯТКИ

ОДИНИЦІ

ЧИСЛО

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Гра «Знайди число»

  1. Каліграфічна хвилинка

Запишіть число, класна робота

  • Пропишіть цифру 4 у числах 4, 44, 444. Що означає цифра 4 у кожному числі?
  • Запишіть результати таблиці множення числа 4.

4, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32, 36, 40. (Один учень зачитує відповіді)

  1. Математичний диктант  (Один учень записує за дошкою)

Запиши числа:

  • одна сотня і сім десятків; (170)
  • дві сотні вісім одиниць;  (208)
  • десять десятків; (100)
  • десять сотень; (1000)
  • шість сотень, два десятки і три одиниці; (623)
  • вісім сотень, один десяток і три одиниці. (813)

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Підготовча робота  (робота біля дошки)

Робота за підручником

  1.  Самосійно виконати порівняння  за варіантами (с. 32, завдання 195)

1 варіант – верхній рядок;         2 варіант – нижній рядок.

(Сильніші учні виконують весь номер: Говорун Л., Гончарова Є., Говорун А., Черновська В., Дяченко Є., Москальова К.)   ( Два учні зачитують відповіді).

  1. Назвіть пропущені числа  (с. 32, завдання 196)  - усно.
  2. Додавання і віднімання числа 1 (с. 32, завдання 197) – запис у зошити, робота біля дошки «Естафетою».

Висновок. При додаванні числа 1 до будь-якого числа отримаємо наступне
число. При відніманні числа 1 від будь-якого числа отримаємо попереднє число.

  1. Вправа «Незакінчене речення» (с. 32, завдання 198)
    Продовжте твердження: 
    Кожне наступне число на 1...
    Кожне попереднє число на 1...
    Фізкультхвилинка під музичний супровід за методикою Л. Кріштоп
    V. РОЗВИТОК  МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
    1. Робота над задачею (с. 32,  завдання 200)
    - Прочитали самостійно.
    - Читання вчителем умови задачі
    - Що запитують  в умові задачі? Прочитайте запитання. (На скільки більше продали булочок з маком, ніж з родзинками?)
    -Чи можемо ми зразу дати відповідь? (Ні)
    - Скільки було булочок із родзинками? (20 булочок)
    - Скільки було булочок з ізюмом? (стільки ж)
    - Що означає стільки ж? (також 20 булочок з ізюмом)
    - Скільки булочок із родзинками продали? (Половину)
    - Що таке половина? Як її знайти? (20:2=10 (б.) – з родзинками продали)
    - Скільки булочок з маком продали? (8 булочок)
    - Яких булочок продали більше?
    - Прочитайте ще раз запитання задачі. Отже, якщо потрібно порівняти, на скільки більше, на скільки менше, то завжди виконується яка дія? (віднімання)
    - Що допомагає нам краще зрозуміти задачу? (скорочений запис).
    - А як ми позначаємо у скороченому записі порівняння? (порівняльною дужкою)
    - Ми звикли  записувати скорочений запис задачі у рядок, а сьогодні спробуємо вперше записати у стовпчик. Я вам допоможу.
    - Розглядаємо скорочений запис і повторюємо умову задачі.

Було

Продали

на ? б.          

 

з родзинками – 20 б.

половину

з маком20 б.

8

 

  •  
  • Задача проста чи сс складена?
  •  

 

 

 

- Задача проста чи складена? (Складена)
- На скільки дій задача? (На 2 дії)
- Що нам потрібно спочатку дізнатися? (Скільки булочок з родзинками продали)
1) 20:2=10 (б.) – з родзинками.
- Далі, що будемо робити? (Потрібно порівняти – на скільки більше продали булочок з маком, ніж з родзинками)
2) 10-8= 2 (б.)
- Отже, скільки булочок продали з родзинками?
- На скільки булочок продали більше з маком, ніж з родзинками? ( На 2 булочки більше продали з маком, ніж з родзинками).
- Хто бажає правильно побудувати відповідь і її прочитати? (На 2 булочки продали більше з маком, ніж з родзинками.)
Офтальмологічна вправа для очей та рук пальчиків на звук [к], [з].
2. Самостійна робота  на оцінку за перфокартками (5 хвилин)
3. Робота над логічною задачею – наочність.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
           - Похваліть себе. Розкажіть, що у вас вийшло на уроці, чого навчилися.
Рефлексія
            - Просигналізуйте свій настрій на кінець уроку за допомогою долоньок .
Оцінювання активності учнів на уроці.
VІ І. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
В.р. – приклади №203, задача №204,  др. зош. с.      
Д. р. – приклади  №203, задача №204
С.р. – приклади №203

Міністерство освіти і науки України
Відділ освіти Охтирської міської ради
Охтирська гімназія
Охтирської міської ради
Сумської області

 

 

 

 

ВІДКРИТЕ НАВЧАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ

З МАТЕМАТИКИ

 3 КЛАС

ТЕМА   «МІСЦЕ ЧИСЛА У НАТУРАЛЬНОМУ РЯДІ.
ПОПЕРЕДНЄ І НАСТУПНЕ ЧИСЛА.
ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ НА ОСНОВІ ПОРЯДКУ ЇХ СЛІДУВАННЯ У НАТУРАЛЬНОМУ РЯДІ. ЗАДАЧІ НА 2-3 ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНЮ,
ЯКІ Є КОМБІНАЦІЯМИ ПРОСТИХ ЗАДАЧ ВИВЧЕНИХ ВИДІВ

 

 

 

 

Підготувала
учитель початкових класів
Гуцова Л.О.

 

 

 

 

 

 

2014

docx
Додано
7 серпня 2019
Переглядів
4225
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку