Тема: «Морська подорож» Тема: Додавання і віднімання в межах 100. Круглі числа. Істинні та хибні висловлювання. Розв'язування задач. Наша планета – Земля. Чому відбувається зміна

Про матеріал
Всі ми любимо подорожувати, але на сьогодні дуже мало хто це робить,через пандемію або воєнні дії. Тому на інтегрованому уроці ми відправились у морську подорож, де учні закріплювали вміння та навички додавання та віднімання в межах 100 і розширювали знання про Землю як планету Сонячної системи.
Перегляд файлу

Інтегрований урок у 2 класі з математики та ЯДС

Тема:  «Морська подорож»

Тема: Додавання і віднімання в межах 100. Круглі числа. Істинні та хибні висловлювання. Розв'язування задач. Наша планета – Земля. Чому відбувається зміна пір року.

Мета: закріпити вміння та навички додавання та віднімання
в межах 100, повторити поняття «круглі числа», продовжити роботу з істинними та хибними висловлюваннями, удосконалювати навички розв'язання задач, розширити знання про Землю
як планету Сонячної системи, дати уявлення про рух Землі та зміну пір року;

Розвивати логічне мислення, пам′ять, увагу, спостережливість, фантазію.

Виховувати любов до математики, інтерес до явищ природи.

Обладнання: малюнки кораблів, кросворд, картки-тести, картки парної роботи, картки індивідуальної, підручник, комп′ютер, мультимедійна дошка та слайди презентації.

Хід уроку:

  1. Організація класу

Я вітаю Вас усіх

І дорослих і малих.

Вам я хочу побажати

Віру в себе не втрачати,

В океані знань пливти

Досягти скоріш мети!

  1. Мотивація навчальної діяльності
  • Діти,  поставте числа в порядку зростання і ви прочитаєте що відбудеться на нашому уроці.

50

1

12

48

7

31

24

ж

п

д

о

о

р

о

 

1

7

12

24

31

48

50

п

о

д

о

р

о

ж

  1.           Повідомлення теми і мети уроку
  • Так, ми сьогодні здійснимо морську подорож на кораблях. Подорожуючи ми закріпимо  навички додавання та віднімання в межах 100. Згадаємо істинні та хибні висловлювання, попрацюємо над задачею та з'ясуємо чому відбувається зміна пір року.
  •  Кожний з вас отримав квиток на сьогоднішній рейс. Прочитайте назву кораблів.

Радість

Кмітливість

Увага

Фантазія

Розум

  • Важливою умовою нашої подорожі будуть ваші очікування. Подумайте та запишіть на стікерах чого ви очікуєте від нашого уроку. Прикріпіть стікери на квиток. Будьте уважні
    та не загубіть їх, вони нам ще знадобляться.
  1. Робота над матеріалом уроку
  • Наші кораблі зробили першу зупинку на острівці Каліграфії. Впоравшись із каліграфічною хвилинкою можемо вирушити далі.
    1.           Хвилинка каліграфії

5, 3, 1, 7, 9, 8, 4, 2, 10, 6.

  • Прочитаємо разом ці числа вголос.

(Вчитель закриває рядок чисел)

  • Запишіть по пам'яті числа, які ви запам'ятали.

11, 2, 3, 14, 6, 20, 5, 13, 0, 7.

  • Подивіться на числа мовчки. (10 секунд)

(Вчитель закриває числа)

  • Запишіть по пам'яті числа, які ви запам'ятали.

10, 30, 100, 50, 32, 40, 20, 90.

  • Спишіть числа, виключіть зайве число.

100, 90, 80, …

Продовжте ряд.

  • Як називаються числа двох останніх рядків.
  • Як розташовані числа останнього рядка.
  • Розташуйте числа в порядку зростання.
    1.           Розв'язування прикладів

Наша друга зупинка – «Обчислювальна бухта». Ви повинні показати які ви дружні та розумні. Розв'яжіть ці приклади
по командах.

Подивимось, хто швидше та правильно виконав приклади. Обведіть кругле число. Перевіримо.

Рушаємо далі. Ось і берег – це мис Уваги. Давайте відпочинемо та зробимо зарядку.

  1.              Фізкультхвилинка
  1.           Робота над істинними та хибними висловлюваннями
  • Діти нам пірати прислали лист. Давайте його прочитаємо.

Привіт, малеча!

Вам пишуть листа учні 2 класу справжньої піратської школи. На уроці математики ми вивчаємо істинні та хибні висловлювання і вважаємо, що всі ці висловлювання істинні. Чи згодні ви з нами?

 

Вчитель:

  • Давайте з допомогою світлофорів перевіримо чи всі висловлювання істинні? Як зробити хибні висловлювання істинними?
  • Усі двоцифрові числа – круглі. (ні)
  • Будь-яке двоцифрове число більше, ніж одноцифрове. (так)
  • Кожне наступне число менше, ніж попереднє. (ні)
  • Натуральний ряд чисел нескінчений. (так)
  • 1 дм = 100 см (ні)
  • 1 м = 10 дм (так)
    1.           Робота по розвитку фантазії

Вчитель:

  • В країні Фантазії на небі з'явилися хмарки. Подивіться на них уважно. На що вони схожі?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель:

А тепер спробуйте скласти задачу про хмари і розв'язати її.

  1.           Розв'язування задачі
  •  Складіть задачу за короткою умовою. Виберіть задачу, яку б ви хотіли розв'язати – на одну  чи дві дії. Виконайте розв'язання.

3.7 Робота з геометричним матеріалом

- Ми заходимо у « Геометричну бухту». А ось і місцевий житель.

- Він питає чи знаєте ви назви фігур?

- Порахуйте, скільки тут:

 Трикутників (12)    

 Овалів (8)

 Кругів (4)

 Квадратів (1)

 Прямокутників (2)

 Точок (7)

 Відрізків (1)

  1.           Хвилинка релаксації. Зарядка для очей
  • Сядьте прямо, розслабтесь. І не рухаючи головою спробуйте очима прослідкувати за предметами, що рухаються.
  • Тиха ніч. На небі сяють чарівні зірочки. Настав ранок. Вночі сонечко гарно виспалось та настав час прокидатися. Воно посміхнулося травам, квіткам і, звичайно, ж діткам  і почало підніматися високо над горизонтом, щоб зігріти своїми промінчиками всю землю. Стомилося сонце за цілий день і стало повільно опускатися все нижче і нижче.Воно захотіло відпочити. Ось і вечір. На небі знову починають з`являтися чарівні зірочки..

Ми з вами побачили зміну дня та ночі. Згадайте, чому вона відбувається? Скільки годин триває доба?

  1. Робота над  природничим матеріалом
  • На Пізнавальному півострові живуть аборигени, які не розуміють чому відбувається зміна пір року. Давайте розберемося самі та пояснимо їм, як це відбувається.
  • Які пори року ви знаєте?
  • Чому відбувається зміна пір року?
  • Давайте переглянемо фільм, та дізнаємося чи правильні наші припущення.

(Перегляд документального фільму з коментуванням вчителя)

  • Ви знаєте, що наша планета обертається немов велетенська дзиґа. Рухається вона навколо власної осі. Тому відбувається зміна дня і ночі. Одночасно вона обертається навколо сонця. Вісь Землі нахилена, і сонячні промені нерівномірно зігрівають нашу планету. Це явище називають зміною пір року. Нахил приводить до того, що кількість сонячної енергії, отриманої тією чи іншою півкулею, змінюється впродовж року. Земля здійснює навколо Сонця один оберт упродовж 12 місяців, або 1 рік. Від річного руху Землі залежить зміна пір року: від холодної зими, до спекотного літа. Зміна пір року є «сигналом» для початку розвитку рослин та їхнього цвітіння, перельотів птахів, розмноження тварин, початку зимової сплячки. Ви сьогодні вже назвали які бувають пори року. А зараз пригадаємо які місяці належать до кожної  пори року. Так, чому ж відбувається зміна пір року?
  • Як називається час, за який Земля робить повний оберт навколо Сонця?
  • Скільки днів триває рік?
  • Дізнавшись про зміну пір року, ми впоралися і тепер зупинимося в Підсумковій затоці
  1. Закріплення вивченого матеріалу

Вставте такі числа, щоб рівності стали істинними.

2 дм 3 см = … см

6 дм 5 см = … см

1 м 3 дм = … дм

3 м 1 дм = … дм

50 см = … дм

90 дм = … м

  1. Підсумок уроку
  • Підіб'ємо  підсумки. Що вам сподобалося на уроці?
  • А тепер давайте згадаємо про наші стікери та перевіримо чи справдилися ваші очікування. У кого очікування підтвердилося, зніміть стікер та повісьте на свій корабель.
  • Згадайте як називалися ваші кораблі.
  • Як ви думаєте, чи знадобилась нам сьогодні кмітливість та уважність?
  • Чи відчували ви радість?

- Ви сьогодні дуже гарно працювали і досягли мети. Дякую вам за гарну роботу на уроці.

 

  1. Острівець Каліграфії. Хвилинка каліграфії.
  2. Обчислювальна бухта. Розв'язування прикладів.

        увага

10 + 6 =

25 + 2 =

48 – 10 =

36 – 6 =

95 – 2 =

69 – 30 =

  1. Мис Уваги.

Задача

Дощові  – 10 хм.  ?

Легкі - ?, на 2 хм. < 

Розв'язання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідь: ____________________________________________

 

  1. Підсумкова Затока.

 

2 дм 3 см = … см

6 дм 5 см = … см

1 м 3 дм = … дм

3 м 1 дм = … дм

50 см = … дм

  1. м = … дм

 

 

1.Острівець Каліграфії. Хвилинка каліграфії.

2.Обчислювальна бухта. Розв'язування прикладів.

Радість

10 + 4 =

25 + 3 =

48 – 10 =

36 – 2 =

95 – 5 =

  1. – 60 =
  1. Мис Уваги.

Задача

Дощові  – 10 хм.  ?

Легкі - ?, на 2 хм. <

Розв'язання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідь: ____________________________________________

4.

 

5.Підсумкова Затока.

 

2 дм 3 см = … см

6 дм 5 см = … см

1 м 3 дм = … дм

3 м 1 дм = … дм

  1. м = … дм

90м = … дм

 

 

1.Острівець Каліграфії. Хвилинка каліграфії.

2.Обчислювальна бухта. Розв'язування прикладів.

Розум

10 + 7 =

25 + 5 =

48 – 2 =

36 – 30 =

95 – 2 =

  1. – 20 =

3.Мис Уваги.

Задача

Дощові  – 10 хм.  ? 

Легкі - ?, на 2 хм. <

Розв'язання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідь: ____________________________________________

4.

 

5.Підсумкова Затока.

 

2 дм 3 см = … см

6 дм 5 см = … см

1 м 3 дм = … дм

3 м 1 дм = … дм

  1. м = … дм

90м = …дм

 

 

  1. Острівець Каліграфії. Хвилинка каліграфії.
  2. Обчислювальна бухта. Розв'язування прикладів.

Кмітливість

13 – 3 =

16 + 3 =

90 – 1 =

20 + 4 =

38 + 2 =

46 – 20 =

  1. Мис Уваги.

Задача

Дощові – 10 хм. ?

Легкі - ?, на 2 хм. >

Розв'язання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідь: ____________________________________________

 

  1. Підсумкова Затока.

2 дм 3 см = … см

6 дм 5 см = … см

1 м 3 дм = … дм

3 м 1 дм = … дм

50 см = … дм

  1. м = … дм

 

 

 

  1. Острівець Каліграфії. Хвилинка каліграфії.
  2. Обчислювальна бухта. Розв'язування прикладів.

Уважність

11 + 8 =

44 + 2 =

75 – 10 =

46 – 6 =

87 – 6 =

98 – 4 =

  1. Мис Уваги

Задача

Дощові  – 6 хм.

Легкі хмаринки - ?, на 4 > ?

Розв'язання

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповідь: ____________________________________________

 

  1. Підсумкова Затока.

2 дм 3 см = … см

6 дм 5 см = … см

1 м 3 дм = … дм

3 м 1 дм = … дм

50 см = … дм

  1. м = … м

 

 

 

 

КОРАБЕЛЬ «РАДІСТЬ»

 

 

Фотообої Корабель під вітрилом купити на стіну • Еко Шпалери

 

 

 

 

КОРАБЕЛЬ «УВАГА»

 

Фотошпалери Синій корабель 14113 купити в Україні | Інтернет-магазин  Walldeco.ua

 

КОРАБЕЛЬ «КМІТЛИВІСТЬ»

 

КОРАБЕЛЬ «ФАНТАЗІЯ»

 

 

Острівець Каліграфії. Хвилинка каліграфії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Попова Юлія
Пов’язані теми
Математика, Інтегровані уроки
НУШ
Додано
11 березня 2022
Переглядів
645
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку